Прва лига: Сланобарци изненадили Борчане

Борчани су се и јуче обрукали у мечу са Пролетером који је не само да је био бољи већ је екипа тренера Золтана Саба очитала лекцију како се бори за дрес клуба.

БСК- Пролетер 1:2 (0:1)

БОРЧА: Стадион: БСК-а, гледалаца:250. Судија: Станко Остраћанин(Краљево). Стрелци: Јокић у 84. за БСК ,а Миросављев у 26, Стаменић у 76.минуту за Пролетер. Жути картони: Грбић, Маринковић, С. С Трипковић, Киковић , Јанковић Јокић (БСК), а Лазаревић, Милекић, Милићевић, Миросављев, Манојловић (Пролетер).

БСК: Богдановић 6, Иличић 6, Грбић 5, Цветковић 5, Маринковић 6, Плавшић 5, С. С.Трипковић 5 (Бајић),  Киковић 6 (Јанковић 6), С.Д Трипковић 6, Дабић  5 (Јокић 6), Жерађанин 6.

ПРОЛЕТЕР: Роцков 6, Лазаревић 6, Милекић 6, Андрејић 6, Бабић 7, Петровић 6, Шакић 7 (Стојшић), Милићевић 6 (Каранов), Миросављев 7(Манојловић 6).

Домаћи су у сусрет ушли лежерно. И управо лежерност и индолентвост Борчана искористили су гости у 26. минуту. Грешку је направио штопер Александар Цветковић, на сцену је ступио,  а поклон искористио одлични Милан Миросављев који  је донео вођство и радост свом тиму.

Као да је примљен гол мало тргао домаће играче а слободан ударац са 25 метара одлично је извео С. С Трипковић, међутим истакао се голман Емил Рацков а лопту избацио у корнер. Но, ни покушај у последњем минуту првог полувремена капитена Трипковића после центаршута Жерађанина није донео промену резултата.

У наставку утакмице покушаји Цветковића главом па капитена Трипковића и резервисте Луке Јанковића нису донели промену резултата. Јанковић је у 74. минуту добро тукао , голман одбранио , чинило се да је био у голу, а навијачи тражили да судија покаже на центар нису помогли а арбитар Остраћанин из Краљева показао да се игра настави.

Када домаћи нису успели да стигну до изједначења у брзој контри маестрални  незадржив био је Урош Стаменић, који је у трку у слалому прошао два-три играча БСК-а а онда рутински шутирао и повисио  резултат.

Ипак на 1:2 смањио је Милан Јокић у 84. минуту а покушаји до краја утакмице и атаци ка голу Пролетера били су безуспешни. Свакако да се победи гостију нема шта замерити, момци тренера Сабоа знали су шта хоће па су на крају уздигнутих руку напустили терен на левој обали Дунава.