Реми Мађарске и Србије у Кечкемету

Рукометне репрезентације Мађарске и Србије одиграла су вечерас нерешено 25:25 (11:11) у другој пријатељској утакмицу уочи Европског шампионата.

Мађарска - Србија 25:25 (11:13)

КЕЧКЕМЕТ: Дворана у Кечкемету, гледалаца: око 2.000.

МАЂАРСКА: Миклер 3 одбране, Бартуш 1 (седам одбрана), Секељи, Пастор 1(1), К. Нађ 1, Газдаг 2(1), Хорњак, Л.Нађ 1, Џамали 3, Зубаи 2, Шух, Часар, Иванчик 3, Анчин 3, Бодо 4, Банхиди 1, Фалувеги 3, Борсос.

СРБИЈА: Никчевић 3, Станић, Ђукановић 10 одбрана, три седмерца, Пушица, Шешум 3, Марјановић, Ђукић 4, Бошковић 1, Рнић 2, Бељански 1, Зеленовић 1, Абутовић, Марсенић 3, Орбовић 1, Станковић, Ненадић 4(2), Елезовић 2, Марјанац.

Најефикаснији у селекцији Србије били су Ђукић и Ненадић са по четири гола, а истакао се и голман Ђукановић са 10 одбрана.

Почетно вођство Мађара 1:3 пред пуним трибинама у Кечкемету, није изненадило српске репрезентативце, који су ангажованом одбраном и нападом, у коме је Мијаило Марсенић био суверени владар линије шест метара постигавши три везана гола, успели да преокрену резултат до 10. минута – 5:4.

Предност играча више донела је Мађарима два лака гола преко натурализованог Иранца Џамалија и зауставила Србију све до тајм-аута у 15. минуту – 5:6. Уследила је серија 4:0 Србије преко расположених крила, Никчевића и Ђукића, који су сакупљали плодове добре одбране за најубедљивије вођство Србије – 9:6 у 19. минуту.

Пар минута слабије игре у нападу, казнили су изабраници Таланта Душебајева (9:9, 22.), али је у завршници првог дела нишанске справе наместио Жарко Шешум, који је са два гола донео нашем тиму вођство 13:10 у 28. минуту.

Проблем са сталним искључењима (игром са играчем мање) српског састава, вратио је Мађаре у резултатски егал већ у 34. минуту (14:14). Чим се баланс на терену успоставио, опет су Орлови имали иницијативу, и преко Никчевића и Ђукића дошли до 17:15 у 38. минуту.

Средином другог полувремена, главну ролу преузео је Славиша Ђукановић, који је са два одбрањена седмерца и пар шутева бекова Мађара, држао Србију у вођству све до последњих десетак минута.

Мађарски састав је преузео иницијативу после тајм-аута у 51. минуту (20:19). Последње вођство Србије виђено је у 53. минуту (21:20) када је Елезовић пронашао пут до мреже Миклера. Игра гол за гол виђена је до краја меча. У завршници се распуцао талентовани леви бек Мађара, Бодо, али су Срби имали одговор преко Рнића, Орбовића и Шешума.

Коначан резултат 25:25 поставио је Петар Ненадић из седмерца савладавши Роланда Миклера минут и 20 секунди пре краја.

Мађари су дуго спремали последњу акцију, добили и седмерац пет секунди пре краја, али је Ђукановић подигао своје другове на ноге својом трећом одбраном.

Дан раније Србија је у Сенти славила 24:22.