Серије А: Верона и Интер поделили бодове, Јувентус и Наполи не стају

Фудбалери Интера ремизирали су у гостима против екипе Вероне 3:3 (2:1), у 24. колу италијанског шампионата.

Интер је после велике борбе и заостатка од два гола, ипак стигао до важног бода на гостујућем терену.

Гости су повели већ у осмом минуту сусрета после корнера и гола Мурила , али је брзо уследио одговор Вероне, која је за непуних 10 минута дошла до потпуног преокрета.

Хеландер и Писано су донели предност домаћем тиму, док је у 57. минуту Ионита постигао трећи гол за Верону. Тек тада се Интер "пробудио" и кренуо да игра, а одговор је стигао у 61. минуту преко Икардија, док је коначни резултат и бод Интеру донео Перишић у 78. минуту меча.

Интер је овим ремијем остао на четвртом месту са 45 бодова, док је Верона и даље на дну табеле са 15 бодова.

Фудбалери Јувентуса забележили су на гостовању Фросинонеу 14. узастопни тријумф у Серији А 2:0, али су и даље на другом месту, пошто је Наполи славио против Карпија 1:0.

Милан је прекинуо серију победа ремијем против Удинезеа 1:1. За госте је цео меч одиграо Здравко Кузмановић.

Урош Ђурђевић био је стрелац за Палермо на гостовању Сасуолу 2:2, а Никола Максимовић није помогао Торину да избегне пораз од Кјева, за који је играо Иван Радовановић 2:1.

Резултати и стрелци 24. кола Серије А:
Фросиноне - Јувентус 0:2 (Квадрадо 74, Дибала 90),
Наполи - Карпи 1:0 (Игуаин 69. пенал),
Милан - Удинезе 1:1 (Нијанг 48 - Армеро 17)
Сасуоло - Палермо 2:2 (Дефрел 45, Мисироли 50 - Васкез 30, Ђурђевић 53),
Торино - Кјево 1:2 (Бенаси 19 - Перес 34. аутогол, Бирса 72. пенал).

Раније данас: Верона - Интер 3:3  (Хеландер 13, Писано 16, Ионита 57. - Мурило 8, Икарди 61, Перишић 78.).