СЛ група Војводина: Божичић решио дерби
Дерби пролећног дела првенства Српске лиге Војводине припао је Оџачанима, који су успели да савладају Радничког у Новој Пазови. Међутим, дерби је обележио слаби судија Благоја Мијаиловић
Раднички (НП) – Оyаци 0:1 (0:1)
НОВА ПАЗОВА: Стадион: Радничког, гледалаца: 500, стрелац: Божичић у 41.минуту. Судија: Мијаиловић (Вршац). Жути картони: Шавија, Кркобабић, Илић, Балешевић, Здравковић (Раднички), Славуљица, Супић (Оyаци). Црвени картон: Балешевић (Раднички) у 77.минуту.
РАДНИЧКИ: Трифуновић 5, Хајдин 7, Илић 6, Здравковић 6, Пунишић 6, Милошевић 6, Иванчевић 7 (од 71. Цвјетиновић -), Мићић 7 (од 56. Ђурић 7), Кркобабић 7 (од 52. Мисини 6,5), Шавија 7, Балешевић 6.
ОЏАЦИ: Кронић 7, Славуљица 6, Бабић 7, Чордашић 7, Милић 7 (од 63. Згоњанин -), Томић 6, Ћовин 6, Ћирић 7 (од 90.
Станковић -), Божичић 7, Шупић 7, Вукић 6 (од 75. Вујичић -).
Дерби пролећног дела првенства Српске лиге Војводине припао је Оyачанима, који су успели да савладају Радничког у Новој Пазови. Међутим, дерби је обележио слаби судија Благоја Мијаиловић, који је све време беспотребно сецкао игру и неоправдано делио картоне на обе стране. На душу Мијаиловића иде и недосуђен пенал за Пазовчане у 75.минуту, тада је Недо Славуљица руком зауставио лопту у шеснаестерцу, али се пиштаљка није чула.
Очачани су потврдили да с правом држе прво место. Нарочито добро играли су у првом полувремену, када су више пута угрозили несигурног Мијата Трифуновића. На душу голмана домаћих иде и гол одлуке у 41.минуту. Слободан ударац искоса са леве стране извео је Дарио Божичић, лопта је прескочила све играче у шеснаестерцу, уз помоћ ветра преварила и голмана домаћих и одсела у мрежи.
Д. В.
Банат - Цемент 1:1 (0:0)
БАНАТСКИ ДВОР: Стадион Мико Вучуревић, гледалаца 150, судија: Зељковић (Црвенка). Стрелци: Руњевац у 69. за Банат, а Ђурђевић у 47. минуту за Цемент. Жути картони: Рудан (Банат), а Јаковљевић, Вујовшевић, Дујковић и Ђокић (Цемент).
БАНАТ: Стефановић 7, Ступар 7 (Руњевац 8), Опанчина 7, Радуловић 7 (Катин 7), Ајдарић 7, Поповић 7, Богић 8, Рудан 7, Перуничић 7, Вукоје 7, Радаковић 6 (Радишић 7).
ЦЕМЕНТ: Елесин 7, Јаковљевић 6, Краговић 7, Станојев 6, Тодоровић 7, Вујошевић 7 (Васић), Ђурђевић 6, Зељко 7, Дујковић 7, Ђокић 6, Караћ 6.
Фудбалери Баната и Цемента одиграли су борбену али фер и коректну утакмицу у којој је нерешен резултат и реалан исход. У првом полувремену бољи је био домаћи тим који је претио преко Ајдарића и два пута Радаковића, али се на гол чекало тек у наставку. На самом почетку другог дела гости су искористили своју прву прилику и Ђурђевић је успео искоса са десне стране са 7-8 метара неометан да лопту пошаље у гол Зрењанинаца.
Банаћани су изједначили у 69. минуту после одличне акције у којој је учествовао капитен Богић који је центрирао са десне стране, а на другој стативи Руњевац са пар метара послао лопту у мрежу за изједначење.
Последњу прилику на мечу у 80. минуту Вукоје је био асистент, а ударац Руњевца са ивице казненог простора завршио је замало поред десне стативе гостију.
Н. Јоњев
Раднички (Ш) - Долина 0:0
ШИД: Градски стадион, гледалаца око 200, судија: Кеyа (Нови Сад). Жути картони: Теофиловић (Раднички), а Радосављевић (Долина). Црвени картон: Роберт Киш у 75. минуту (Долина).
РАДНИЧКИ: Тојагић 8, Беговић 6, Рајичевић 7, Ђуркић 7, Аперлић 6, Грумић 6 (Ђачанин), Вуковић 6, Ожват 6, Соковић 6, Угљешић 6, Пушкаш (Теофиловић).
ДОЛИНА: Тривуновић 7, Тркуља 7, Муса 6 (Субашић), Киш 6, Крстинић 7, Бркић 6, Козић 6, Атанасковић 6, Пајковић 7, Радосављевић 6, Лабовић 6 (Радивојевић).
Још једно разочарење у Шиду. Просто је несхватљиво какву је идеалну шансу пропустио Никола Крстинић, два минута пре краја сусрета. После контранапада лево крило гостију је избио сам пред истрчалог голмана Тојагића, лепо га лобовао, али је лопта отишла поред саме стативе. Овакву прилику неће лако и брзо заборавити ни Крстинић ни екипа Долине, као и пристуни гледаоци.
Да су гости победили нико не би имао примедбу, јер са оваквом приказаном игром Шиђанима ће бити тешко до краја првенства. Меч је протекао у “игри без игре”. Гости из Падине су се вешто бранили, а играчи Радничког никако нису имали било какво решење да угрозе голмана Бојана Тривуновића.
М. Чурчић
Раднички (СМ)- Омладинац 3:1 (1:1)
СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија Папишта (Шид).Стрелци: Матић у 17, Јосимов у 75. (из пенала) и Мијаиловић у 90. за Раднички, Пејчиновић у 35. минуту за Омладинац. Жути картони: Совиљ (Раднички), Раденковић, Пејчиновић (Омладинац).Црвени картони: Деспотовић, Јевремовић (Омладинац).
РАДНИЧКИ: Петровић 7, Новаковић 7, Мијаиловић 7, Ловрић 7, Матић 7 (Ђ. Симикић 7), Јосимов 7, Скорупан 7 (Н. Симикић 7), Совиљ 7, Вукобрат 7, Наглић 7, Требовац 7 (Ковачић 7).
ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Раденковић 7, Дукић 7, Хаска 7, Марко Живковић 7, Пејчиновић 7, Гајић 7 (Јевремовић 5), Лежајић 7, Перовић 7, Крњинац 7 (Деспотовић 5), Милош Живковић 7 (Миросављевић).
Гости су дошли, са једном намером, да приме што мање голова, а домаћини су играли добро и у пољу и пред голом гостију-ефикасно. Повели су домаћи преко Матића. Он је шутирао с 18 метара, а Јагодић, није ни видео лопту када је ушла у мрежу, толико све било изведено брзо.
Пејчиновић је изједначио после одбијене лопте од голмана домаћих Петровића. Након тога досуђен је пенал за домаће, али шут са беле тачке Скорупан је извео траљаво, тако да је голман Јагодић сигурно одбранио.
И у наставку, домаћини су играли, боље од ривала. Али, ново вођство постигли су тек у 75. минуту. Опет су гости скивли најстрожу казну.Јосимов је овога пута био сигуран, а Јагодић немоћан. И када су сви, на стадиону, очекивали домаћу победу од 2:1, Мијаиловић, је изненада одлучио на шут с 20 метара. И лопта је као тане улетила у мтрежу изненађеног Јагодића.
Б. Рокнић