СП Француска 2017: Македонци намучили Шпанце

Поразом од Немачке 31:25 Белорусија се практично опростила од осмине финала Светског првенства. Египат потврдио пласман у други круг, Македонци намучили Шпанце.

Белорусија је дала све од себе против Немачке у мечу четвртог кола Групе Ц, али је доживела пораз 31:25. Читаво прво полувреме држали су се Белоруси у егалу са фаворитом, али су у наставку положили оружје и практично се опростили од друге рунде такмичења. Шансу за пласман у осмину финала изгубили су већ у првом колу шокантним поразом од Чилеа и испоставило се да смо већ на старту шампионата гледали дуел за пролазак у други круг.Ситуација се може променити само ако се деси чудо у последњем колу, односно ако Белорусија победи Мађарску, а Чиле изгуби од Саудијске Арабије. А управо за ту утакмицу спремао се Чиле вечерас, па је против Хрватске ротирао велики број играча и на крају је доживео убедљив пораз 37:22.

И Хрватска је чувала снагу, одмарала главне играче, првенствено Домагоја Дувњака, јер ће у последњем колу групне фазе њен дуел са Немачком одлучити о томе ко ће бити први у групи и у осмини финала ићи на Катар.

У последњем мечу Групе Б Македонци су водили против Шпанаца у првих 30 минута игре, међутим „фурија” је у другом полувремену потпуно прекокренула утакмицу и стигла до победе 29:25.