СП Француска 2017: Словенци се извукли из амбиса

Драматичне утакмице одигране су на Светском првенству за рукометаше у Француској. Словенија се против Туниса извукла из амбиса, драма на утакмици између Јапана и Пољске.

Да је резлика између европских селекција и остатка света све мања - потврђују резултати утакмица трећег и четвртог кола.

Тунис је био на корак да савлада опуштене, али, ипак, одличне Словенце. Екипа Веселина Вујовића се на волшебан начин вратила из „мртвих” и освојила бод за прво место.  У 55. минуту утакмице Тунис је имао пет голова предности 28:23. Африканци до краја нису постигли ниједан гол, док су Словенци направили серију 5:0 - за коначних 28:28. Била је то прва утакмица 4. кола Групе Б. У Групи А је веома занимљив био окршај Пољске и Јапана- 26:25. Пољаци се налазе у великој кризи и само су сенка екипе која је прве две година на Светском првенству у Катару освојила треће место, а на Олимпијским играма у Рију играла полуфинале. Јапан је имао два гола предности на полувремену, али је Пољска успела да се пресабере и у наставку игре стигне до првих бодова и наде да може до осмине финала СП-а.

Немачка је рутински завршила задатак против Саудијске Арабије 38:24 и после три кола у Групи Ц дели прво место са непораженом Хрватском. У Групи Д Катар је савладао Аргентину 21:17, а занимљиво је да су „гаучоси” у првом полувремену постигли само два гола.