Србија победила Шпанију за полуфинале у Бору

Ватерполо репрезентација Србије победила је и у трећој утакмици на пријатељском турниру у Бору, пошто је савладала Шпанију са 12:9 (2:1,4:2, 2:4,4:2).

Србија – Шпанија 12:9 (2:1,4:2, 2:4,4:2)

БОР: Базен СЦ Бор, гледалаца: 1.200, судије: Матијашевић (Црна Гора) и Кастањела (Италија). Играч више: Србија 11 (4), Шпанија 8 (2). Петерци: Србија 1 (1), Шпанија 3 (3).

СРБИЈА:  Г.Пијеловић, С. Рашовић 1, Суботић 1, Ранђеловић, Ћук 1, Д.Пијетловић 1, Никић 2, В.Рашовић 1, Јакшић 1, Филиповић 3, Прлаиновић 1, Б.Митровић.

ШПАНИЈА: Агилар, Мунариз 3, Рока, Гранадос, Молина 4, Мингел 1, Ширањи, Еспањол, Таул, Фернадез, Маларач 1, Еченике, Лопез.

По изузетно тешким условима, по киши која није престајала и грмљавине која је једном на кратко прекинула сусрет Србија је победила Шпанију и у суботу ће у 19.30 играти са Црном Гором у полуфиналу турнира у Бору. Други пар је Италија - Грчка у 18.00. За пласман од петог до осмог играју Француска - Бразил у 15.00 и Јапан - Шпанија у 16.30.Играчи, тренери, судије и сви навијачи заслужују честитке После прве четвртине и вођства Србије 2:1 стигао је први прекид. Киша је била снажна,  грмљавина све чешћа.

У другој четвртини доста узбуђења. Србија је преко Пијетловића постигла гол за 3:2 а тада је дошло до кратког ударања њега  и Еспањола. Обојица су добили искуључење до краја, екипе су четири минута играли са петорицом играча у пољу. Шпанци су остали и без искљученог селектора Хернандеза. Србија је почела да погађа мрежу и на велики одмор се отишло са три гола предности.

Шпанци су у трећем делу заиграли боље.  Молина је постигао је четири гола, три из петерца, али смо преко Филиповића и Страхиње Рашовића чували предност. У последној четвртини Србија је рутински сачувала победу.

Србија је тако забележила и трећу победу на турниру.

Екипа селектора Дејана Савића се као прва у групи пласирала у полуфинале, у ком ће сутра играти против Црне Горе.

Србија - Француска 16:5 (3:3,3:1,5:0,5:1)

БОР: Базен СЦ Бор, гледалаца: 500, судије: Матијашевић (Црна Гора), Басањола (Италија). Играч више: Србија 11 (5), Фрацуска 5 (1). Петерци: Србија 3 (3).

СРБИЈА: Ристичевић, Мандић 1, Гоцић 1, Ранђеловић 1, Ћук, Убовић, Алексић, Никић 4, Алексић 1, Јакшић 2, С.Рашовић 4, Суботић, С.Митровић 2, Б.Митровић, В. Рашовић.

ФРАНЦУСКА: Гарсу, Судадиер, Ковачевић 1, Каш 1, Блари, Симон, Крусила 1,Издински, Марзуки 1, Пеисон, Томашевић, Камараса , Ховханисиан, Лаверсан.

Ватерполо репрезентација Србије савладала је данас селекцију Француске 16:5 (3:3, 3:1, 5:0, 5:1) и остварила другу победу у А групи на "Турниру осам нација" у Бору.

Утакмица је почела минутом ћутања поводом трагедије у Ници. Србија је играла без браће Пијетловић, Филиповића и Прлаиновића док је Виктор Рашовић меч провео на клупи због лакше повреде.

Французи су били потпуно равноправан ривал у првој четвртини. Три пута су водили голом разлике. Наш састав је тек у трећем минуту другог наставка стигао до вођства 4:3 голом Митровића, Француска је затим изједначила и то је било од "галскх петлова" све.  Разигали су се наши играчи и направили саерију од 10:0. Истакли су се головима Никић, Страхиња Рашовић и Јакшић, сва тројица по четири поготка. Французи су последњи пети гол постигли после 16 минута игре.

У сваком случају добар јачи спаринг за наш састав којег вечерас у 20.30 очекује тежак дуел са Шпанијом. Време у Бору је облачно са налетима ветра и биће одлично ако не буде кише која је дан раније падала као из кабла у мечу Црне Горе и Италије.

- Најважнија је друга победа на турниру. Нисмо се ми уходавали у почетку него су Фрамцузи показали да су добар тим. Када смо наметнули ритам после великог одмора није било дилеме и заслужено смо победили - рекао је Сттахиња Рашовић.

Никола Јакшић је додао:
- Мало смо олако ушли у утакмицу. У другом полувремену се видела разлика у квалитету и то се показало на резултату.

Подсетимо да је на овој утакмици Милан Алексић одиграо свој 200. меч за репрезентацију

Јапан - Италија 11:13 (3:3, 2:3,2:2,4:5)

Судије: Бух, Мерсије. Искључења: Јапан 10, Италија 3. Петерци: Јапан 1 (1), Италија 1 (1).

ЈАПАН:Тарамуза, Одачи 1, Араи 2, Шига 1, Јанасе 1, Илда, Шимизу, Кадоно, Такеи 6. Укисуда, Окама, Хазви,Фокушима.

ИТАЛИЈА: Темпести, Ди Фулвио 1, Гито, Фиљоли 2, Фондели, Бодегас 4, Нора,Гало 1, Г.прешути, Велото, Бушилаћи 2, Н.Прешути,Воларевић, Ренцуто.

Црна Гора- Бразил 9:8 (2:2,3:3,2:2,2:1)

Судије Путниковић и Голијанин.Искључења: Црна Гора 5, Бразил 11. Петерци:Црна Гора 2 (2).

ЦРНА ГОРА: Радић, Д.Бргуљан, Видовић, Петровић, Да.Бргуљан 2, Радовић, Јановић, Драшковић 1, Ивовић 5, Мишић, Кликовац 1, Јокић, Лазовић, Пјешивач.

БРАЗИЛ: Соро,Кривела 1, Франко 1, Алонсо, Салеми, Гомез,Роха, Сантос, Делгадо 4, Пероне, Гимарес 1, Врлић 1, Антонели.

Грчка - Шпанија 9:7 (1:1,4:2,2:2,2:2)

Судије: Стефановић и Станојевић.

ГРЧКА: Флегас, Милонакис 2, Гентдунас, Аргиропулос 1, Фонтекас, Делакас, Мурикис 1, Коломвос 2, Гунас 2, Галантопуос 1, Афрудакис, Влахопулос.

ШПАНИЈА: Агилар, Гранадос, Рока, Мунариз, Молина, Мингел 1, Ширањи 1, Еспањол 3, Таул, Фернандез 1, Маларах 1,Еченике Лопез.

Изабраници Дејана Савића вечерас од 20.30 сати играју против Шпаније у трећем колу.