Српска лига, Војводина: Лидер чврсто гази

Оџаци и Омладинац су по први пут одиграли првенствени меч у републичком рангу такмичења. Гостујући тим је са победничким амбицијама дошао у Оџаке,

Оџаци - Омладинац 2:0 (1:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 300, судија: В. Мијајиловић (Вршац), стрелци: Ћовин у 1. и Матијашевић у 48. минуту. Жути картони: Свитић, Ћовин, Станковић (Оџаци), Миросављевић, Деспотовић, Берић (Омладинац).

ОЏАЦИ: Кронић 7, Бабић 8, Згоњанин 8, Славуљица 7, Станковић 7 (Лешков), Ћовин 8, Бочићић 7, Свитић 7, Томић 7, Вујичић 7 (Ђоровић 7), Матијашевић 8, Вукић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Миросављевић 6, Деспотовић 6, Алексић 7, Хаска 6 (Хакач 6), Пејчиновић 6 (Медић 6), Гајић 5, Лежајић 5, Мачковић 6, (Јевремовић 6), Павловић 5, Живковић 6.

али већ у 1. минуту Ћовин је лепим поготком наговестио гостима да немају шта да траже на утакмици против лидера. Након првих 45. минута црвено-бели из Оџака су могли постичи барем четири поготка.

На старту другог полувремена фудбалери Оџака су увећали своју предност поготком Марка Матијашевића који је оштрим ударцем савладао гостујућег голмана Јагодића. Фудбалери Оџака су могли постићи још који погодак до краја сусрета и задовољили су се са драгоценом победом која их учвршћује на лидерској позицији Републичке лиге - Војводина.

С. Јовин

Раднички (НП)- Долина 0:0, Цемент - Сента 0:3, Слога - ТСЦ 0:0, Оџаци - Омладинац 2:0, Дунав - Бачка (СУ) 3:0, Банат - Вршац 2:0, Раднички (Ш) - Раднички (СМ) 0:1, Борац (С) - Железничар 3:1.