Суперлига: Играч мање одвео Вошу у пораз

Иако су људи из ФСС утакмицу у Лучанима на неки начин прогласили дербијем 12. кола, на стадиону Младости окупило се тек око 700 гледалаца.

Младост – Војводина 2:0 (1:0)

ЛУЧАНИ: Стадион Младости, гледалаца: 700. Судија: Стојилковић (Земун). Стрелци: Протић у 5, Јовановић у 65. минуту. Жути картони: Протић (Младост), а Пушкарић и Малбашић (Војводина). Црвени картон: Пушкарић (Војводина) у 61. минуту (други жути).

МЛАДОСТ: Крзнарић 7, Пешић 7, Протић 7, Милошевић 7, Ракочевић 7, Пејовић 7 (Саничанин), Милосављевић 7, Радивојевић 8 (Тумбасевић), Јовановић 8 (Симић), Одита 8, Бојовић 7.

ВОЈВОДИНА: Кордић 7, Лакићевић 6, Пушкарић 6, Ковачевић 6, Антић 6, Максимовић 7, Палочевић 6 (Зличић), Гаврић 6 (Ашћерић), Мелег 7, Малбашић 6, Трујић 6 (Кнежевић).

На то је, додуше, утицало и кишовито врем а занимљиво је да је групица од неколико десетина навијача Војводине била најгласнија, док су присталице Младости доста мирно, па и тихо, до пред сам крај пратиле квалитетну и садржајну утакмицу. На крају, домаћи тим се радовао важној победи, а Новосађани су потписали другу капитулацију у овој сезони.

Повео је домаћин из првог конкретнијег напада већ у 5. минуту, када је Радивојевић лепо упослио брзоногог Радоша Протића, који је с неких 15 метара, потпуно неометан, шутирао и преварио голмана Кордића.  Очекивала се брза реакција Новосађана, а Војводина је узвратила минут касније, када је с ивице шеснаестерца шутирао Антић, али је неко из одбране Младости је изблокирао његов ударац и лопта је отишла у корнер.

У 12. минуту навијачи домаћег тима тражили су пенал после дуела у казненом простору тима из Новог Сада, када је на земљи завршио капитен Младости Иван Милошевић, али је судија Стојилковић био близу места дуела и само је одмахнуо да се игра настави. Како је време одмицало, Лучанци су бивали све храбрији, а примљени гол као да је на тренутак спутао црвено-беле, који никако нису успевали да повежу редове. Доста проблема одбрани Војводине стварали су Обиора Одита који је играо у средини терена, као и омалени крилни нападач Саша Јовановић.

Колосалну прилику да брзо изједначи резултат пропустио је у 17. минуту Дејан Мелег, ког је сјајно упослио Малбашић. Капитен Новосађана је примио лопту, из игре избацио и голмана Крзнарића, али се на путу лопте ка мрежи испречио Александар Пејовић и од свега Воша је добила само нови ударац с угла. Развила се занимљива фудбалска битка, у којој је гост имао лопту више у свом поседу, али правих прилика за гол није било.

Коначно, у 34. минуту, после акције Трујића и Малбашића, у изгледној ситуацији нашао се Палочевић, али је слабо шутирао, а голман Крзнарић лако укротио тај његов ударац. У 40. минуту сјајну прилику имао је накадашњи фудбалер Војводине, а сада узданица Лучанаца Милан Бојовић, који је изашао пред Кордића и шутирао са 18 метара, али је чувар мреже Нопвосађана био на висини задатка. Било је очито да су се домаћини ослонили на појачану одбрану из које су преко Јовановића, Радивојевића и Одите, тражили прилику за брзе и опасне контраударе,  а на одмор се отишло уз минималну предност Младости.

У 57. минуту забележили смо први шут домаћина у наставку, упутио га је Одита, а Кордић ухватио ту лопту, да би у наставку Малаг испробао ударац с нерких 20 метара, али је лопта фијукнула крај леве стативе гола Младости. У 59. минуту Трујић је идеално центрирао, Палочевић главом упутиоп лопту ка голу, али је искусни Крзнарић парадом зауставио и овај покушај Новосађана.

А онда, играо се 61. минут, на средини терена Пушкарић је стартовао на једног играча Младости, а арбитар Стојилковић проценио је да је играч из Новог Сада учинио то ван дозвољених оквира и показао му други жути, самим тим и црвени картон. Да ли је овај фаул био заиста за жути картон, тешко је проценити, тек Војводина је сусрет наставила утакмицу с десеторицом. И само четири минута касније, Младост је вишак искористила, пошто је Саша Јовановић искористио једну одбијену лопту и сместио је у мрежу иза Марка Кордића, за вођство од 2:0.

Желели су и трудили се свим силама црвено-бели да некако постигну погодак, али није ово било њихово вече. Искусни, дакако и квалитетни домаћини, чували су лопту, користили вишак простора и рутински трошили време. То је изазивало повремене протесте Ненада Лалатовића, али ништа се на терену није мењало. Новосађани јесу извели пуно корнера, али правих прилика после њих није било. На другој страни, имао је тим тренера Ненада Миловановића шансе у финишу преко Симића и Одите, али није успео да се и трећи пут радује голу.

Време је лагано цурило, Младост је стигла до вредне победе, а Војводина је забележила други пораз у првенству, оставши додуше на другом месту, али јој сада Црвена звезда бежи пет бодова.

А. Предојевић

Шампион у финишу стигао до бодова

Црвена звезда - Чукарички 3:1 (0:0)

БЕОГРАД: Стадион „Рајко Митић”, гледалаца 5.000, судија: Ђокић (Ужице), стрелци: Пјасентин у 57. (аутогол), Сикимић у 85. и Вијеира у 90+3. за Црвену звезду, а Пјасентин у 83. минуту за Чукарички. Жути картони: Канга (Црвена звезда), Лагатор, Срнић, Ђурић (Чукарички).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић 6, Петковић 6, Ле Талек 7, Луковић 6, Анђелковић 7, Полетановић 7 (Рендулић), Доналд 6, Руиз 7, Канга 7 (Вијеира), Моуче 6 (Плавшић), Сикимић 7.

ЧУКАРИЧКИ: Петрић 7, Булатовић - (Ђурић 6), Пјасентин 6, Лагатор 6, Живковић 6, Доцић 6 (Ожеговић), Реган 6, Срнић 7, Кајевић 6 (А. Машовић), Е. Машовић 6, Јефтић 7.

Фудбалери Црвене звезда су у малом градском дербију тек у финишу сломили отпор Чукаричког и остварила заслужени тријумф - 3:1. Није шампион блистао против посрнулих „брђана”, али је опет индивидуланим квалитетима успео да сачува лидерску позицију.

Не превише занимљив дуел, изједначен у првом делу, уз много грешака на обе стране, и готово без правих прилика за гол. Гост је деловао веома ангажовано под командном палицом новог тренера Петрића, али, ипак, превише бољажљиво да конкретније запрети. Није ни Звезда деловао огранизовано, недостајао је завршни пас, а као плод иницијативе изведено је осам корнера, без ефекта. Вредан помена је тек 29. минут и Кангин слободан ударац са преко 20 метара,који је ефектном парадом укротио голман Петрић.

У наставку много динамичнији меч, а домаћин у 48. минуту не користи зицер. Уз много среће домаћин је стигао до вођства у 57. минуту. Погрешио је Доцић, брзо је Руиз проиграо Кангу на левом боку, а његов центаршут спровео је Пјасентин неспретном интервенцијом у мрежу. Класичан аутогол за 1:0. Ништа се битније није променило на терену, иако је тренер Чукаричког увођењем Ожеговића и А. Машовића покушао да поправи офанзиву. Звезда је могла до нових погодака, али се Канга, Сикимић и Руиз нису најбоље снашли у изгледним позицијама.

И одмах је стигла казна за промашаје. Бразилац Пјасентин је шутем из слободног ударца са око 25 метара обезбедио изједначење Чукаричком, а себи искупљење за грешку код провог гола Звезде (83. минут). Ипак, славље гостију није ни утихнуло, а Звезда је након два минута опет водила. Сјајно је извео корнер Анђелковић, полетео је кроз Ваздух Сикимић и лопту главом сместио у гол. Тријумф је потврдио на овом мечу резервиста Вијеира у трећем минуту судијске надокнаде времена за коначних - 3:1.