Суперлига: Новосађани процветали на Чаиру

Фудбалери Војводине процветали су на Чаиру. Прву пролећну победу остварили су на стадиону где се тешко освајају бодови.

Раднички – Војводина 0:3 (0:2)

НИШ: Стадион на Чаиру, гледалаца: 2.500, судија: Стојилковић (Београд), стрелци: Мелег у 15. (једанаестерац) и Трујић у 27. и 69. минуту. Жути картони: А.М. Јовановић, Лакић Пешић (Раднички), Милетић, Максимовић, Павков (Војводина). Црвени картон: А.М.Јовановић (Раднички).

РАДНИЧКИ: А.С.Јовановић 6, Петровић 6, Р.Булатовић 6 (Стевановић), Лакић Пешић 6, Д. Булатовић 5, Марјановић 6,Ђуричковић 6, А. С. Јовановић 6, Апостоловић 5 (Тодоровић 6), Крстић 5, (Томић 6), Мркић 6.

ВОЈВОДИНА: Кордић 7, Антић 7, Панков 7, Росић 7 (Лакићевић), Милетић 7, Максимовић 7, Секулић 7, Мелег 7 (Палочевић), Малбашић 7, Трујић 8, Ашћерић ( Павков).

Уочи пута у Ниш тренер Лалатовић и његови изабраниси су најавили да имају квалитет за тријумф на за све гостујуће екипе  тешко освојивом терену, истичући да су им бодови неопходни и да је последњи час да се забележи прва пролећна победа.Обећање су испунили, одиграли су квалитетно, дисциплиновано и што је најважније ефикасно.

Велико узбуђење догодило се већ у 3. минуту – на лопту пред голом Рандичког стартовали су Радош Булатовић и доскорашњи нишки центафор,сада играч Војводине, Никола Ашћерић, пали су један преко другога, новосадски вођа навале је тражио једанаестерац. Салве увреда и повика упућене су са трибина Ашћерићу, а када се све смирило судија је оштро, али без картона, опоменуо овог фудбалера. На супротној страни, у 10.минуту оборен је Марјановић, али ни овог пута судија Стојилковић није ништа свирао иако су се домаћи фудбалери понадали пеналу.

Ипак, није се дуго чекало на најстрожу казну – у 14.минуту пред голом домаћина у скоку је одгурнут Ашћерић, а судија Стојилковић је показао на белу тачку, са које је Мелег прецизним ударцем савладао Александра Јовановића – 1:0 за Војводину.У само два наредна минута прилично несигурни арбитар Игор Стојилковић је својим одлукама подигао тензију и на терену и на трибинама. На одлуке судије два пута је бучније него што треба реаговао капитен нишког тима Александар М.Јовановић и оба пута кажњен је жутим картонима, у 17. и 19. минуту. После другог показан му је и црвени, тако да је домаћи тим од 20.минута играо са играчем мање.

Превелика и непотребна нервоза у игри домаћих коштала је екипу Милана Раставца још једног примљеног гола – неопрезном Дарку Булатовићу је Мелег украо лопту и вешто проиграо усамљеног Трујића који је без муке савадао немоћног Јовановића у 27. минуту.Последњу прилику у првом полувремену да смањи вођство гостију Рандички је имао у 44. минуту, али је ударац Булатовића голман Кордић успео врховима прстију да избаци у корнер.

У наставку, у 50. минуту, пред голом Војводине срушен је Марјановић, али судија Стојилковић није досудио једанаестерац за домаће. У 58. минуту Марјановић је приметио да је Кордић далеко испред своје мреже, шутира је ка голу Вјводине са центра, али голман новосадске екипе је успео да се врати и пребаци лопту преко пречке у корнер.

Наредних двадесетак минута играло се слабо и ништа се посебо није догодило, а онда је најбољи појединац на утакмици Никола Трујић побегао Петровићу, избио сам пред голмана домаћих и трећи пут затресао мрежу за убедљиву победу Војводине – 3:0. Нишлије су преко младог Стевановића у 80. минуту пропустили прилику да постигну бар почасни погодак.

С. Р.

Победничка серија све дужа

Јавор Матис – Партизан 1:2 (0:2)

ИВАЊИЦА: Стадион Јавора, гледалаца: 3.000. Судија: Сантрач (Павлиш). Стрелци: Дражић у 73. за Јавор, а  Михајловић у 4. и Црномарковић (аутогол) у 29. минуту за Партизан. Жути картони: Гајић, Миловић (Јавор), Гогуа (Партизан).

ЈАВОР: Ђогатовић 6, Гајић 6, Милетић 7, Миловић 6, Црномарковић 6, Доцић 6, Ађуру 6, Ђокић 6, Елиомар 7 (Јосовић 6), Гафуров 7 (Зечевић), Дражић 6.

ПАРТИЗАН: Шаранов 6, Бандаловски 6, Јовановић 6, Гогуа 6, Богосавац 7, Косовић 6, Брашанац 7, Илић 7 (Јевтовић 6), Лукић 7 (Голубовић), Михајловић 7, Божинов 7 (Влаховић).

Фудбалери Партизана забележили су пету узастопну првенствену победу савладавши Јавор са 2:1 (2:0). Црно-бели су били бољи у већем делу меча и заслужено славили.

Поставка игре на терену показивала је да ће Београђани бити опаснији ривал. Добро су фудбалери Партизана покривали све позиције и врло брзо успоставили доминацију на терену. То је већ у 4. минуту резултирало голом. Михајловић је добио лопту на левој страни, ушао у средину, шутирао и савладао Ђогатовића. Почетак из снова за црно-беле. И Ивањичани су нешто покушавали, нису били само посматрачи, али далеко је то било од неке офанзиве. Једноставно, технички недостаци екипе Јавора онемогућили су је да нешто више учини. Гост је имао више од игре, али дуго му је фалио добар пробој по десној страни, који се десио тек у 28. минуту када су  пропустили велику прилику.

Али, зато је леви бок функционисао као сат. Недуго после шансе, Богосавац је упослио Лукића, овај тражио Божинова, али нашао Црномарковића који је постигао аутогол за 0:2. Прва грешка у одбрани гостију резултирала је приликом за Јавор, али Ђокић није био довољно присебан. После занимљивог првог полувремена остало је 0:2. Партизан је у наставку више тежио да повећа вођство него домаћин да га смањи. Агресивни су били црно-бели на сваком делу терену, спречавајући домаћине да нешто озбиљније учине. И када се дешавала понека грешка у одбрани Партизана домаћи то нису успевалли да искористе. Све до 73. минута, када је катастрофално интервенисао Бојан Шаранов, после једног шута, а  на лопту је натрчао Дражић и сместио је у мрежу.

До краја је била по прилика на обе стране , али је остало – 1:2.

И. Лазаревић

Доналд за минималац

Црвена звезда - Рад 1:0 (0:0)

БЕОГРАД: Стадион „Рајко Митић”, гледалаца 7.000, судија: Филиповић (Београд), стрелац: Доналд у 73. минуту. Жути картони: Ибањез, Доналд (Црвена звезда), Батес, Лутовац (Рад).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман 6, Петковић 7, Луковић 6, Едсон 6, Ибањез 7, Ле Талек 6, Доналд 7, Бабунски 7 (Плавшић), Ристић 6, Катаи 6 (Срнић), Вијеира 6 (Сикимић).

РАД: Филиповић 7, Јовановић 6 (Коларевић), Мараш 6, Батес 6, Љубинковић 6, Протић 7, Станојевић 6, Ненадовић 6 (Денић), Веселиновић 7 (Русмир), Лутовац 6, Калуђеровић 6.

Застали су фудбалери Црвене звезде у Новом Саду, прекинули рекордну серију, али су већ у наредном окршају освојили три бода против Рада. Ипак, мора се признати да је форма лидера у паду и да су домаћини уз доста спортске среће савладали сасвим солидан састав са Бањице.

Лидер је у меч ушао без повређеног Грујића, на клупи су остали Срнић и Плавшић, док је у маневру шансу добио тандем Бабунски-Ристић.  Било је занимљиво прво полувреме чији је почетак припао Звезди. Најопаснији играч домаћина на старту био је десни бек Петковић чије је ударце у 4. и 17. минуту зауставио голман Филиповић. Тек после двадесетак минута Рад је дошао до даха а кикс штопера Етсона у 17. минуту није искористио Калуђеровић, чији је резантан ударац прошао крај саме стативе. Само четири минута касније нови поклон за госте. Овога пута непотребне дриблинге Луковића у петерцу није казнио Веселиновић. Очигледно смена тренера у редовима Рада дала је одређени позитиван стимуланс, али добру партију гости нису умели да крунишу головима. У 23. минуту истакао се голман Кахриман који је акробатском интервенцијом сачувао мрежу после доброб шута  Калуђеровића.

Други део утакмице био је на знатно нижем нивоу, Звезда је имала иницијативу, али се превише мучила тако да је одбрана Рада са лакоћом отклањала све опасности. Ипак, упорност и труд изабраника Миодрага Божовића исплатили су се у 73. минуту и то после прекида. Корнер је, у свом стилу, извео Ибањез, у казненом простору највиши и најспретнији у скоку био је Доналд који је главом матирао несигурног Филиповића. Било је то довољно за минималац и ново славље црвено-белих.