Теодора Радуловић: Остајемо оптимисти
Али, ситуација се промеила у другом делу сезоне. Само једна победа у другом делу довела их је на претпоследње место које води у бараж, а предстојећи меч са МД Зрењанином, директним конкурентом, одлучиће хоће ли у плеј-оф или у бараж за опстанак у елити.
- Одиграле смо слабо други део сезоне и зато смо се нашле у незавидној ситуацији. Ситуација је таква да нам треба победа како бисмо осигурале опстанак и избегле бараж, а очекује нас тежак посао у Зрењанину. Једноставно, било је много утицаја са стране који су се одразили на нашу игру, тренинге, припрему утакмица и једино што је сада сигурно је да је на нама огроман притисак с којим морамо да се изборимо. До сада нисмо најбоље играле под тензијом, али се интензивно спремамо за оно што нас очекује – рекла је Теодора Радуловић, средњи блокер.
Нису могле Футожанке ни да сањају да ће се наћи у овој ситуацији после првог дела сезоне.
- Имале смо три победе и све смо биле пресрећне. Тренер нас је похвалио да смо направиле велики посао и размишљале смо у смеру да су нам потребне победе против истих ривала у другом делу како бисмо биле сигурне. Зато нисмо могле ни да сањамо да ће се све овако закомпликовати. Све девојке имају друге обавезе - факултете и послове - и нисмо долазиле редовно на тренинге и то је ометало рад и припреми утакмица. За све то је и наш део кривице присутан, јер нисмо биле максимално посвећене што није случај у клубовима који су нам директни конкуренти. И тај Зрењањанин има проблема, али се издигао и постиже добре резултате, у форми је, утолико нам је већи наредни изазов који нас чека – истакла је Радуловићева.
Зрењанинке су везале победе над ТЕНТ-ом и Спартаком, те дошле до осмог места, а дочекаће Футожанке у одлучујућем окршају.
- Велики проблем је и то што играмо у гостима, али упркос свему и даље смо оптимисти и мислим да су шансе за победу 70-30 на нашој страни. Причале смо између себе, спремне смо и свесне шта нас очекује и даћемо максимум да ову сезону приведемо крају како смо и замислиле. Зрењанин има своју хемију у игри, али имамо и ми нашу, тако да мислим да ће бити веома неизвесно. Одговор на притисак је нешто што ће одлучивати. Прошли меч с Јединством из Старе Пазове смо играле опуштене и пружиле смо велики отпор фавориту, што је можда било и неочекивано, па се надам да ћемо моћи да поновимо такав приступ идућем мечу, јер само тако можемо да стигнемо до победе која нам је неопходна – закључила је Теодора Радуловић.
М. Ристић