Војводина – Ртањ 100:72 (36:16, 28:21, 21:17, 15:18)

Брзо, ефикасно и убедљиво играли су кошаркаши Војводине у дуелу с новајлијом у лиги Ртњем, забележивши други победу ове сезоне.

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 150, судије: Петровић (Стара Пазова), Олчан (Зрењанин) и Милосављевић (Прокупље).

ВОЈВОДИНА: Зарић 21 (11 ск), Бјелица 24, Бербаков 6, Кртинић 6 (5 ас), Јовић 8, Бранковић 5, Стојачић 9, Стојановић 2, Орлић, Милаковић 4, Јовановић 6, Атанасов 9.

РТАЊ: Тртић, Yелатовић, Гоцић 5, Шћекић, Величковић 5, Митровић 4, Грујо 25, Бранковић 9 (4 ас, 6 гр), Росић 12 (8 ск), Младеновић 7, Вучетић 5.

Брзо, ефикасно и убедљиво играли су кошаркаши Војводине у дуелу с новајлијом у лиги Ртњем, забележивши други победу ове сезоне. Победник се назирао већ након прве четвртине, када су Новосађани водили с 20 поена.

Фуриозно су почели црвено–бели, а гостујућа одбрана није имала решење за капитена Воше Крста Бјелицу. Бек домаћих лако је пролазио кроз одбрану Ртња, или је погађао изван линије 6,75 метара. И у другој четвртини домаћи су играли пресинг преко целог терена, изводили брзе контре , па је предност стално расла. У једном тренутку износила је и 28 поена (60:32), а на одмор се отишло резултатом 64:37 и једино се постављало питање с колико кошева ће гости бити испраћени.

Очекивано, у другом полувремену, а нарочито у последњој деоници, темпо је опао, а тренер Војводине Филип Соцек дао је шансу најмлађим првотимцима новосадског тима. Највећу предност домаћи су имали средином треће четвртине, када су повели са 33 поена вишка (85:52). Код гостију врло добро је одиграо Ненад Грујо, али је његова рола била недовољна да се Ртањ спаси убедљивог пораза.