Војводина на мишиће

Одбојкаши Војводине НС семе кроз иглене уши прошли су прву половину прве препреке ка титули. Оправдали су црвено-бели улогу фаворита против Спартака из Љига

Војводина НС семе – Спартак (Љ) 3:2 (25:20, 29:31, 25:23, 22:25, 15:10)

НОВИ САД: Мала сала СПЦ Војводина, гледалаца:, 200, судије: Леко (Нови Сад), А. Поповић (Сремски Карловци).

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 16 (7 бл), Вучићевић, Илинчић (л), Станковић 14 (5 бл), Премовић 18, Надаждин, Кујунyић 14, Мехић 12, Радовић 2, Тодоровић, Ковачевић, Перић 1.

СПАРТАК: Јестровић, Јовановић 20, Гајевић 24, Максимовић, Мирковић, Лазаревић, Главинић 11, Арсеноски 7, Јокановић, Миловановић 8, Јанковић (л), Јелић 9.

Одбојкаши Војводине НС семе кроз иглене уши прошли су прву половину прве препреке ка титули. Оправдали су црвено-бели улогу фаворита против Спартака из Љига, после пет сетова и велике драме за коју су само криви. Могло је све да буде другачије да су Новосађани добили други сет у ком су испустили четири сет лопте, али су Љижани одиграли растерећено, максимално пожртвовано и с пуно ризика и то замало да им се исплати великом сензацијом.

Очекивало се да ће Воши пријати “најлакши” могући ривал у првој рунди после губитка финала Купа Србије, али је гостима недостајало мало да први пут у историји савладају црвено-беле и то из 23. покушаја.
Уз мање трзавице је домаћин повео, други сет је био у заостатку готово све време, имао шансу да удвостручи вођство, али је грешио у завршници и гости су то искористили и изједначили.

Љижани су максимално ризиковали, пре свега са сервиса, касније били коректни у пољу и прихватали сваки поклон домаћина. Код Војводине Чедомир Станковић, Петар Премовић и донекле Стеван Симић заслужују прелазне оцене за борбу, упорност и све што су приказали. Гости су играли веома брзо, максимално користили напад кроз средину, али им је у тај-брејку недостајало снаге и искуства да би начинили изненађење. Уз много муке, пуно више од очекиваног, Новосађани су повели у четвртфиналној серији, а победу је закључио Симић са два узастопна блока.

М. Ристић

Резултати

Војводина НС семе – Спартак 3:2 (25:20, 29:31, 25:23, 22:25, 15:10), Црвена звезда – Раднички 3:1 (25:9, 25:13, 23:25, 25:15), Нови Пазар – Ниш 3:1 (24:26, 25:20, 25:15, 25:18).