Војвођанске лиге: Сомборци потопљени у Адорјану

Домаћини из Адорјана су успешно стартовали против подмлађеног састава Сомбораца, мада су стрелци нишанске справе тек у другом полувремену.

Тиса – Раднички (СО) 3:0 (0:0)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 120. Судија: Д. Ђумић (Бачка Топола). Стрелци: Миловановић у 47. и 92. и Плавшић у 75. минуту. Жути картон: Радека (Раднички).

ТИСА: Андрушко 7, Колунџић 8 (Масловара -), Ђери 7, Војводић 7, Мијатовић 7, Мандић 8, Дамјановић 7, М. Боршош 7 (Плавшић 8), Кекезовић 7, Жовковић 7 (Баги 7), Миловановић 8.

РАДНИЧКИ: Јеличић 7, Тевановић 6, Гњатовић 6, Јосић7, Баљак 7, Мартиновић 6, Милетић 6, Чуљак 6 (Козлина 6), Радека 6 (Вемић 6), Ненадић 7 (Ковачевић -), Карас 7.

У 5.минуту лопту коју је из прекида пред гол убацио Дејан Кекезовић главом је у мрежу послао Миодраг Мандић, али из офсајда. Прилика се у 37.минуту указала подмлађеном тиму гостију, шут Милоша Баљака успева да заустави Ласло Андрушко, на одбијену лопту натрчава на петерцу натрчава Ненад Чуљак, међутим домаћћини су имали среће јер погађа пречку. Три минута касније прилику је имао и Горан Живковић, а голман гостију Дејан Јеличић је одбранио.

Тиса је после одмора појачала темпо па је новајлија у екипи Бојан Миловановић брзу и лепу акцију крунисао поготком. У 75.минуту Миловановић је одлично асистирао Саши Плавшићу који је удвостручио вођство. Плавшић је био у прилици у 88.минуту, међутим, голман гостију је лопту избио у корнет. Пропустили су домаћини у финишу још неколико прилика, при чему је вредан помена шут Кекезовића који је погодио пречку, а победу је у надокнади на центаршут Масловаре са десне стране још једним поготком потврдио Миловановић.

Козара – Славиа 4:0 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 300, судија: Јоцић (Книћанин). Стрелци: Ивановић у 27. и 87. Б. Бунић у 72. и Бурсаћ у 76. минуту. Жути картон: Валовец (Славиа).

КОЗАРА: Атлагић, Јеличић 7 (Д. Бјелановић 7), И. Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, Рељић 7, Б. Бунић 8, Ивановић 8, Зељковић 7 (Бурсаћ 7), Остојић 8, Чуданов 7, Момчилов 7 (Петровић 7).

СЛАВИА: Трбојевић 7, Никић 7, Петровић 6 (Валовец 6), Малиновић 7,Чолак 7, Гитовић 7, Чижек 7, Станојковић 6, Јакша 6 (Чех), Миодраг 7, Чачар 6.

Након неколико пропуштених прилика да савлада голмана гостију Трбојевића, Дејану Ивановићу је то првим поготком у 27. минуту успело када је изблиза погодио циљ. И у наставку игре било је само питање са којом разликом ће домаћин остварити победу.  У 72. минуту Бојан Бунић повећао је на 2:0, а потом је резервиста Милош Бурсаћ само што је ушао у игру постигао погодак. Серију од четири поготка Козара је завршила другим голом Ивановића у финишу сусрета.

Ветерник - Јединство 0:3 (0:2)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100, судија: Ранковић (Јарак). Стрелци: Благојевић у 14. Лапчевић у 38. и 50. минуту. Жути картони: Ђурић (Ветерник), а Кривокућа и Благојевић (Јединство).

ВЕТЕРНИК: Закарија 6, Митровић 7, Ђурин 6, Купрешки 6, Анђић 6, Чалија 7, Магочевић 6 (Матић), Адамек 6 (Стакић 6), Ушћумлић 7, Степановић 7 (Берић), Радовановић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Бошковић 6 (Ђурић 7), Стајић 7, Дукић 7, Поповић 7, Јеловић 8, Галић 7 (Милановић 7), Јанковић 7, Кривокућа 7, Лапчевић 8, Благојевић 8 (Марковић 7).

Претедент за највиши пласман је против подмлађене екипе Ветерника стигао до три лака гола. У 14. минуту Степановић је шутирао крај гола. Минут касније Лапчевић снажно извео слободан ударац, голман Закарија кратко је одбио лопту до Благојевића, а овај био неумољив. До полувремена још једном се затресла мрежа домаћих, када је покретљиви Јеловић припремио шансу, а Лапчевић био на висини задатка. У наставку су Старопазовчани другим голом Лапчевића потврдили епитет екипе коју интересује виши ранг.

М. Поповић

КУПИНОВО: Купиново-Кабел 1:2, ВЕТЕРНИК: Ветерник-Јединство (СП) 0:3, ЛАЋАРАК: ЛСК-Хајдук (Б) 3:1, ЕРДЕВИК: Слога-Борац 4:0, ЖАБАЉ: ЖСК-Славија 2:6, ЧУРУГ: Хајдук-Софекс 1:0, ВОЈКА: Сремац-Младост ( БЈ) 0:0, НОВИ САД: Индекс-Хајдук Подунавац 0:0.