Воша ударнички против „рудара”

У свом стилу брзом и ефектном игром кошаркаши Војводине савладали су борбене „рударе” и показали да су заслужено на челу друголигашког каравана.

Војводина - Колубара 111:88 (33:16, 27:23, 26:25, 25:24)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца 100, судије: Радосављевић, Петровић, Мали.

ВОЈВОДИНА: Зарић 15, Бјелица 18, Бербаков 4 (7ас), Кртинић 4, Јовић, Бранковић 17, Стојачић 17, Стојановић 4, Орлић, Милаковић 10, Јовановић 10, Атанасов 12.

КОЛУБАРА: Весковић 1, Татић 16, С. Синђелић 10, Илић 2, Ђукић 6, Перовић, Краговић 8, Момчиловић 18, Драшковић 10 (3ас), В. Синђелић 6, Живковић 3, Арсеновић 8.

Војводина је од старта наметнула жесток темпо и дало се наслутити какав ће однос снага бити када су домаћи повели са 14:0. Гостима из Лазаревца требало је нешто више од четири минута да стигну до првих поена, а током прве четвртине Војводина је имала и 20 поена вишка (29:9). У сличном ритму настављено је и у другој четвртини, а Војводина је повела са максималних 29 поена предности (52:23). После чега је уследило опуштање домаћих кошаркаша, а на половреме се отишло 60:39.

Чинило се да су се Новосађани у паузи превише охладили па су гости почетком другог дела направили серију од 10:0, а нешто касније смањили заостатак на свега десет поена (67:57).

Међутим, од неизвесног меча није било ништа, јер су се црвено-бели врло брзо тргли и јаким пресингом, брзим контрама, а потом и прецизним шутевима врло брзо вратили разлику која им је омогућила сигурну победу. Број поена Новосађана јасно говори какво нападачко вече су имали Новосађани.