Звезда „оверила“ прво место

Црвена звезда – Цибона 69:56 (22:13, 18:16, 15:17, 14:10)

БЕОГРАД: Дворана: „Александар Николић„, гледалаца: 4.000 судије: Драгојевић, Обркнежевиц, Митровски.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 11, Томпсон, Митровић 12 (6 ас), Лазић 9, Добрић 9, Симоновић, Џенкинс 4, Гудурић 7, Јовић 3, Кузмић 12 (10 ск), Бјелица 2.

ЦИБОНА: Рејнолдс 4, Шакић 4 (6 ск), Маринели 9, Марић, Зорић 6, Ћорић, Бошњак 2 (5 ас), Розић 4, Сулејмановић 6, Славица 7, Јоксимовић 5, Госпић 9.

Кошаркаши Црвене звезде победили су Цибону у 22. колу АБА и обезбедили прво место на табели регионалног такмичења пред плеј-оф. Плејмејкер Стефан Јовић опоравио се од повреде леђа и нашао се у стартној петорци. Управо су Јовић тројком и Кузмић поготком из рекета донели 5:2 црвено-белима после уводног вођства гостију. Другу половину прве четвртине обележио је велики број грешака на обе стране, али је Звезда на крају успела значајно да увећа предност. Међутим, тих 21:13 остало је у сенци повреде Милка Бјелице, који је морао да напусти паркет. Тројком Волтерса црвено-бели су повели са 27:13 у 12. минуту. Иако је шут за три поена и даље мучио домаће (3/11), гранитна одбрана црвено-белих поново је била на висини задатка, па је предност домаћих порасла на 34:21, а полувреме је завршено резултатом 40:29, уз 14 изгубљених лопти гостију.

И у наставку је виђена доминација црвено-белих. Гудурић је тројком, а убрзо затим и са два успешна слободна бацања, повећао предност Звезде на 45:29 у 22. минуту. После предности од 53:33, завршница треће деонице није се одвијала по плану Дејана Радоњића. Са седам изгубљених лопти у трећој четвртини Звезда је Цибони дозволила серију од 13:2. На последњи предах црвено-бели су отишли са једноцифреном предношћу од 55:46. Погодак Госпића примакао је гостујућу екипу на минус седам, на почетку последње четвртине. Гости су успевали да одржавају ту разлику, пет минута пре краја дошло је до кошкања на паркету, када је Рејнолдс изгубио лопту и притом неспортски фаулирао Лазића, који га је потом поткачио ногом. До тог 35. минута гости су имали чак 20 изгубљених лопти и управо тој чињеници Звезда је могла да захвали што је ушла у безбрижну завршницу.