clear sky
27°C
13.06.2025.
Нови Сад
eur
117.2131
usd
101.7917
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Агро-бизнис уз добру забаву

19.07.2016. 18:27 11:39
Пише:

НОВИ БЕЧЕЈ: Госпојински пољо-фест, четврти по реду, одржаће се од 26. до 28. августа у Новом Бечеју. Ове године новитет на чувеној манифестацији

 представља Дан сточара који ће се одржати у суботу, 27.авуста, али и панел дискусије у којима ће пољопривредници моћи да добију разне савете од референтних предавача из прве руке.



Такође, посетиоци ће моћи да уживају у богатом културно-забавном програму, који из године у годину привлачи све више гостију, речено је јуче на конференцији у Мастер центру Новосадског сајма, којом је најављена новобечејска манифестација. Организатори пољо-феста кажу да су ову манифестацију позиционирали по величини одмах после Пољопривредног сајма, те ће тако посетиоци имати прилику да виде и разну механизацију и машине, али и да попричају са излагачима семена.



Покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство Вук Радојевић каже да је Госпојински пољо-фест препознатљив у целој Војводини, а да ће посетиоци имати прилику да се упознају са понудом бројних излагача.



- Покрајина је препознала значај ове манифестације и за ту намену издвојила 300.000 динара- каже Радојевић и додаје да ће сељаци моћи да у оквиру ове манифестације купе машине, али и чују савете о новим мерама у аграрном буyету која их очекују наредне године. Према његовим речима, актуелне теме о формирању цене пшенице и њеном складиштењу наћи ће се на панел дискусијама.



Помоћник министра пољопривреде и заштите животне средине Ненад Катанић каже да је и ресорно министарство препознало значај манифестације по величини и посећености, а да ће изагачи семена и машина бити у директном контакту са посетиоцима. Председник Задружног савеза Војводине Радислав Јованов каже да ће у оквиру тематских панела пољопривредници моћи да чују више о Закону о задругама, односно зашто треба да се удружују. Једна од тема биће и како да људи сачувају своју робу и на најбољи начин дођу до складишта, најавио је Јованов и поручио пољопривредницима да сачекају са продајом пшенице, јер ће цена бити већа него данас.



Председник организационог одбора Пољо-феста Матија Ковач наводи да су постављени темељи ове велике манифестације, која ће у наредним годинама само расти, а очекује се да ће изложба стоке привући бројну публику. Председник организационог одбора Великогоспојинских дана Новица Блажин најављује да ће гости моћи да уживају у одличној рибљој чорби и тамбурашким оркестрима.



- Организовали смо такође и програм за децу у оквиру улице „Авлија-забавлија”, затим Етно базар, односно сајам рукотворина, а последњег дана и дефиле и такмичење парадних запрега, такмичење у вештини управљања трактором као и ватромет- каже Блажин. Он додаје да ће концерте одржати „Гарави сокак”, „Плејбојс” из Мађарске, „Забрањено пушење”, „Прљаво казалиште”, „Лексингтон бенд” и Саша Матић.



М. Стакић





 

Пише:
Пошаљите коментар