very heavy rain
16°C
17.07.2025.
Нови Сад
eur
117.1772
usd
100.8323
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Млади финансијери вођени логиком

14.11.2016. 20:14 21:52
Пише:

БЕЧЕЈ: Четворица матураната Економско-трговинске школе у Бечеју забележили су леп успех на квизу из области финансија у Будимпешти.

Предвођени професорком Андреом Галго Ференци, Имре Гор, Флориан Нађ, Адам Петер и Адам Радич, стигли су до другог места у полуфиналу квиза који окупља средњошколце мађарског говорног подручја „ПензСзтар“.

Пре наступа на завршном квизу у престоници Мађарске, млади Бечејци су на регионалном такмичењу у Сегедину били најбољи финансијери међу представницима из Војводине и тако извадили визу за наступ у Будимпешти.

- Наши ученици су били најбољи у тумачењу статистичких дијаграма и слика, а квиз им је, како сами тврде, био изванредна генерална проба пред матуру и пријемни испит на студијама економије. Задовољна сам како су применили у пракси стручна упутства из школе –каже професорка Андреа Галго Ференци.

Ово такмичење средњошколаца није имало за циљ само репродуковање стеченог знања у школи, него и логичко размишљање и сналажљивост у непознатим ситуацијама.

В. Јанков

 

Пише:
Пошаљите коментар