clear sky
27°C
13.06.2025.
Нови Сад
eur
117.2131
usd
101.7917
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Природни меандар за забавну пловидбу

15.08.2016. 20:31 11:39
Пише:

КУПИНОВО: Протеклог викенда по седми пут Савска регата посвећена српској деспотици Светој мајци Ангелини Бранковић опловила је Купински кут, природни меандар реке Саве

који ову регату чини јединственом, јер су јој због ове највеће кривине на целом току Саве и старт и циљ у истом месту - Купинову, најјужнијем селу пећиначке општине и целог Срема.

Регата Мајке Ангелине и ове године пловила је трасом дугом 25 километара по ободу Специјалног резервата Обедска бара, а око 300 учесника имало је идеалне услове за пловидбу: мирну Саву, сунчан дан и умерену температуру. Молитву за добру пловидбу очитао је купински месни пархох јереј Предраг Михајловић, а регату је свечано отворио Зоран Војкић, заменик председнице општине Пећинци.

- Локална самоуправа је покровитељ свих седам досадашњих регата, јер ова манифестација на најбољи начин промовише туристичке потенцијале општине Пећинци. И као што је развој индустријских зона један од приоритета локалне самоуправе у северном делу наше општине, тако је и развој туризма један од приоритета у јужном делу. Наставићемо са улагањем у развој туризма и настојаћемо да овај крај буде једна од најпожељнијих туристичких дестинација у целој Србији – рекао је Војкић.

За Немању Алексића из Огара ово је четврта регата и радо јој се враћа из године у годину. Он истиче да у доњем Срему нема много оваквих манифестација.

- Раније смо на регату морали да идемо у друге крајеве Србије и зато ми је драго што сада имамо своју, која постаје све популарнија. Овде се увек сјајно проведем. Дивна природа, одлично друштво, хладни напици и мезе су прави рецепт за одличан провод – рекао је Немања Алексић.

Филип Теофилски из Руме је први пут дошао на Регату Мајке Ангелине, али тврди да ће и догодине опет бити на истом месту.

- Нисам знао шта да очекујем, али ово крстарење Савом је испало сјајно. Не знам много о Обедској бари, али има шта да се види и чим одем кући потрудићу се да путем интернета научим што више о овом крају и наравно, да пловимо и идуће године – рекао је Теофилски.

Пловидба је, као и претходних година, како је за „Дневник” навео Душан Срећков, из Службе за односе са јавношћу општине Пећинци,  приведена крају сремским паприкашем, који је организатор на циљу припремио за све учеснике.

Љ. Малешевић

Прошло без проблема

Руководилац Туристичког инфо-центра Љубица Бошковић истиче да је овогодишња регата имала посебан значај, јер је Епархија сремска ову годину прогласила годином Мајке Ангелине, због три значајне годишњице везане за њу.

- Посебна пажња посвећена је и безбедности учесника. Са нама су пловиле медицинска екипа пећиначког Дома здравља и спасилачка екипа, али, на сву срећу, није било потребе за интервенцијама. Пловидба је протекла без проблема - рекла је Љубица Бошковић.

Пише:
Пошаљите коментар