ЈСЛ: Лазовић очерупао „ћуране”

Звезда је у узбудљивом и, за наше прилике, квалитетном дербију кола савладала Јагодину (3:2). Очигледно, популарни „ћурани“ баш леже црвено- белима.

Јагодина – Црвена звезда 2:3 (0:2)

ЈАГОДИНА: Градски стадион, гледалаца: 8.000, судија: Васић (Нови Жедник). Стрелци: Шушњар у 61. и Јованчић у 65. минуту.за Јагодину а Лазовић у 15. и 79. и Катаи у 26. минуту за Ц.звезду. Жути картони: Гашић, Ђурић и Михајловић (Јагодина), Цветковић, Јовановић, Стојановић, Паркер и Катаи (Ц.звезда)

ЈАГОДИНА: Перић 6, Филиповић 6, Гашић 6, Михајловић 6, Ђурић 7, Савковић 6, Митошевић 6, Леповић 7 (Антић), Мартиновић 6, Јованчић 7 (Милинковић), Шушњар 7 (Арсенијевић)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић 6, Цветковић 7, Јовановић 6, Лазић 6, Анђелковић 7, Ристић 7 (Босанчић), Лазовић 8, Стојановић 7 (Савићевић), Катаи 7, Паркер 6, Орландић 6 (Јовић).

Звезда је у узбудљивом и, за наше прилике, квалитетном дербију кола савладала Јагодину (3:2). Очигледно,  популарни „ћурани“ баш леже црвено- белима. Статистика пуно тога каже, на осам гостовања на стадиону подно Ђурђевог брда, црвено-бели су остварили исто толико тријумфа. Истина, након убедљивог вођства (2:0) Београђани су се мало поиграли са живцима навијача, пружили шансу домаћину да избегне пораз, али су у финишу приграбили, када се све сабере, заслужену победу.

Почетак меча обележио је промашајима Савковић, најпре у 8.минуту ногом, а нешто касније не користи ни идеалан центаршут Ђурића када је главом с пенала лоше циљао. И казна је стигла у 15. минуту. Севнула је контра гостију, Стојановић је асистирао Лазовићу који је искоса с десне стране ушао у шеснаестерац и резантним ударцем матирао Перића. Био је то леп, брзи погодак и отварање сусрета  по жељи шампиона. Конфузија је завладала у екипи домаћина, раскорак између жеља и могућности учинио је своје. Кренули су „ћурани“ грлом у јагоде, заборавили на одбрамбене задатке, што је опет санкционисано. После правог „карамбола“ у казненом простору, Стојановић је дотурио лопту Катаију који је са 17-18 метара топовски распалио и најзад постигао истински евро-гол.

Могла је Звезда да стави тачку на овај дуел већ у 48. минуту. Ђурић је срушио агилног Анђелковића, за судију Васића није било дилеме, чист пенал. Звездина аквизиција, Паркер се прописно обрукао јер је с беле тачке лопту послао високо преко гола. У јеку потпуне доминације, Београђани су примили гол. Јагодина се вратила у живот у 61. минуту, после лепе акције у којој је Лепојевић мајсторски проиграо Шушњара, а овај спретно матирао Рајковића. Пад концентрације скупо је коштао црвено- беле. Упорни Јагодиници стигли су до изједначења након прекида, идеалног центаршута Ђурића који је главом вешто у погодак претворио Јованчић (65.минут).

Невероватан преокрет није збунио Београђане. Додали су гас, појачали нападе, али и срећно обезбедили трећи погодак. Лазовић је у намери да центрира послао оштру лопту у казнени простор, Јовић је у паду није захватио главом, али је засметао голману Перићу и она је завршила у мрежи.

З. Рангелов

17.коло:

ЈАГОДИНА: Јагодина - Црвена звезда  2:3 (0:2)
НОВИ САД: Војводина - Младост 2:1 (0:0)
БЕОГРАД: Партизан - Раднички (Н)  0:0
БЕОГРАД: Вождовац - Доњи Срем 0:1 (0:0)
СУБОТИЦА: Спартак - ОФК Београд  1:0 (0:0)
КРУШЕВАЦ: Напредак - Раднички (К)  1:0 (0:0)
ЧАЧАК: Борац - Рад 0:1(0:1)
НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар - Чукарички  1:2 (1:1)

16. Раднички (К) 17 2 4 11 7:23 10

У следећем колу (7. марта у 13.30) састају се: Црвена звезда - Војводина (јесенас 1:0), Рад - Вождовац (6:1), Раднички (Н) - Јагодина (1:3), Раднички (К) - Нови Пазар (0:2), Чукарички - Борац (0:0), ОФК Београд - Напредак (0:2), Младост - Спартак (0:1), Доњи Срем - Партизан (0:3).