СЛ: Партизан – Чукарички 0:1 (0:1)

БЕОГРАД: Стадион Партизана, гледалаца: 5000. Судија: Мажић (Врбас). Стрелац: Пјасентин у 34. минуту. Жути картони: Фабрисио, Лукић, Остојић (Партизан), Тијаго, Јанковић, Стојковић, Срнић (Чукарички). Црвени картон: Тијаго (Чукарички).

ПАРТИЗАН: Ж. Живковић 6, Вулићевић 6, Остојић 6, Фабрисио 6, Субић 7, Лукић 6 (Голубовић), Брашанац 7, Бабовић 6, Трујић 6 (Грбић 6), Стевановић 7, Божинов 6 (Шапоњић 7).

ЧУКАРИЧКИ: Стевановић 6, Стојковић 7, Бољевић 6, Остојић 6, Ади 6 (Пјасентин 7), Срнић 7, Јанковић 6, Јовановић 7 (Павловић), Мандић 7 , Тијаго 6, Бојић 7 (Матић).

Са каквим аспирацијама су екипе ушле у меч говори податак да су екипе дуел почеле са тројицом, односно двојицом нападача. Жеља је била ту само је изостао прави одзив публике, с обзиром на то да се радило о дербију кола.

Партизан је наметнуо темпо, углавном нападајући по боковима. У првим минутима вештим продорима истакао се Стевановић. Али, прву праву шансу су имали гости – Срнић је сам испред Живковића упутио добар ударац, али замало поред стативе. Пресингом су ,,брђани“ одговарали на офанзиву домаћина и тражили своју прилику за гол. Игра се развила и имало се шта видети на стадиону Партизана. Ређале су се шансе на обе стране и малобројна публика била је задовољна.

Домаћин је до прилика долазио из израђених акција, гост после грешака одбране противника. Временом су напади шампиона уминули, па је Чукарички имао више од игре. И то се ,,брђанима“ и исплатило – у 34. минуту су дошли у вођство од 1:0. Брашанац је направио фаул на тридесетак метара од свог гола, а Пјасентин послао пројектил под пречку за предиван погодак. Био је то и резултат првог полувремена у којем су ,,брђани“имали за нијансу више од игре.

Севало је на све стране и у наставку. Већ у 49. минуту Партизан је имао прилику за изједначење. Шапоњић је оборен у шеснаестерцу гостију и свиран је пенал. Међутим, непрецизан са беле тачке био је Петар Грбић. Уследила је опасност на другој страни, али без резултата.

Чукарички је наставио са игром које га је одвела на треће место прошле сезоне и донела Куп. Проток времена доносио је све бољу игру и шансе ,,брђанима“, па су навијачи Партизана већ почели да сумњају у преокрет. Када је Тијаго због другог жутог картона морао да напусти игру нада се код присталица црно-белих опет пробудила. А, дефинтивно угасила када је Бабовић из новог једанаестерца шутирао преко гола.
До краја, у прилици је био Субић, али без резултата.