Недозвољени абортус наплатио 15.000 динара?

У наставку акције сузбијања корупције, припадници Министарства унутрашњих послова у Сомбору, у сарадњи с Вишим јавним тужилаштвом, су привели лекара специјалисту

гинекологије и акушерства запосленог у сомборској Општој болници „Др Радивој Симоновић“ и одредили му меру полицијског задржавања до 48 сати, и то због постојања основа сумње да је извршио кривично дело примања мита.

Како се наводи у званичном саопштењу ПУ Сомбор, осумњичени сомборски гинеколог се терети да је од једне пацијенткиње захтевао и примио 15.000 динара да би обавио недозвољени прекид трудноће. По званичним информацијама, лекар ће, уз кривичну пријаву, данас бити приведен на саслушање заменику вишег јавног тужиоца у Сомбору.

Како се незванично могло сазнати у сомборској болници, оперативци овдашње Полицијске управе су гинеколога П. С. лишили слободе непосредно по примопредаји новца, који му је, наводно, предао супруг пацијенткиње, који је и пријавио полицији цео случај тражења мита. Мада то извори из сомборске полиције нису могли званично потврдити ни демантовати, „Дневник“ сазнаје да је даља истрага усмерена ка провери чињеница о томе да ли је недозвољени прекид трудноће и обављен, у којем случају би приведеном лекару највероватније „следовала“ и још једна кривична пријава – она за незаконит прекид трудноће, пошто је, наводно, пацијенткиња била у 12 недељи трудноће.

Наиме, по актуелним законским одредбама, у случају да се прекид трудноће обави након десет недеље, мора бити консултован трочлани конзилијум лекара специјалиста, док у случају прекида трудноћа старијих од 20 недеља то може бити урађено једино уз дозволу комисије коју формира Републичко министарство здравља.

Н. С. Х.

 

EUR/RSD 117.1527
Најновије вести