БРАВО Омладинци Партизана се пласирали у нокаут фазу фудбалске УЕФА Лиге младих

Омладинци Партизана пласирали су се у шеснаестину финала фудбалске УЕФА Лиге младих пошто су у реванш мечу другог кола победили молдавски Шериф резултатом 5:2.
lopta

Изабраници Ненада Стојаковића су минус од два гола (0:2) из првог меча надокнадили за мање од два минута.

Прво је у 24. стрелац био Душан Јовановић после асистенције Огњена Угрешића, а минут касније гол је постигао Немања Трифуновић на додавање Богдана Мирчетића. Већ у 30. минуту било је 3:0, Алекса Ћелић је био асистент, а стрелац поново расположени Јовановић.

Управо је Јовановић био асистент Мирчетићу који је у 65. минуту повећао на 4:0. На 5:0 повећао је Трифуновић другим голом на мечу, у 73. минуту. Са два гола у финишу, у 80. и 90+3. минуту, капитен гостију Артјом Дијинари поставио је коначан резултат.

Партизан ће такмичење наставити 6. или 7. фебруара, кад се игра плеј-оф за пласман у осмину финала. Ривал "црно-белима" биће нека од другопласираних екипа из групне фазе УЕФА Лиге младих. Име противника Партизан ће сазнати 19. децембра на жребу у Ниону.