НАСТАВЉА СЕ ПОСРТАЊЕ ТОБЏИЈА Арсенал изгубио на гостовању Фуламу, победа Тотенхема

ЛОНДОН: Фудбалери Фулама победили су данас код куће фаворизовани Арсенал са 2:1, док је Тотенхем као домаћин савладао Борнмут 3:1, у мечевима 20. кола Премијер лиге, последњим утакмицама у 2023. години.
1

Арсенал је на гостовању градском ривалу повео већ у 5. минуту голом Букаја Саке, а изједначио је Раул Хименез у 29. минуту. Преокрет и победу домаћину донео је Боби Де Кордова-Рид у 60. минуту.

Тотенхем је победио Борнмут "на крилима" Ђованија Ло Селса. Аргентинац је у 9. минуту асистирао Сару, а у 72. Сону за славље "певаца". Победу Тотенхема оверио је Ричарлисон у 80. минуту после асистенције Бренана Џонсона. Почасни гол за госте дао је резервиста Алекс Скот у 84. минуту.

Арсенал је после пораза остао четврти са 40 бодова, а Тотенхем је победом скочио на пето место са 39 бодова. Борнмут је 12. са 25 бодова, а Фулам 13. са 24. Последња два меча 20. кола играју се сутра и прекосутра. Прво ће Ливерпул дочекати Њукасл, а други меч играју Вест Хем и Брајтон.