ШАМПИОН НЕ ПРАШТА КИКС У ФУДБАЛСКОЈ СУПЕРЛИГИ Црвена звезда на плус четири

Није било дилеме да ће кикс фудбалера Партизана бити само додатно гориво актуелном шампиону да смрви наредног ривала, како је и било.
FK Crvena zvezda

Црвена звезда није имала милости против нимало лошег крагујевачког Радничког ове сезоне. Ипак, разлика у квалитету је била превелика, тако да су црвено-бели доминантном игром од почетка до краја сусрета уписали вредан тријумф у 26. колу Суперлиге Србије, чиме су отишли на плус четири, у односу на „парни ваљак“ највећег конкурента.

Било је потребно домаћима само 10 минута да пробију бедем супарника. Стаменић је спровео лопту у мрежу и на тај начин најавио голеаду, коју је Ендиај иницирао са два узастопна поготка. Нису утолили „глад“ изабраници Владана Милојевића. Само 18 минута прошло је до новог гола, када је Хванг повисио на 4:0.  Индиспонирани гости нису имали идеју како да зауставе пад у игри. Црвена звезда је намирисала „крв“ и поново пронашла мету. Егзекутор је био Катаи и поставио коначан резултат.

В. М. П.

Црвена звезда – Раднички (К) 5:0 (2:0)

БЕОГРАД: Стадион „Рајко Митић“, гледалаца: 10.000, судија: Ј. Шегрт. Жути картони: Симовић (2) и Ристић за Раднички (К). Стрелци:  Стаменић у 10, Ендиај у 20. и 50. Хванг у 68.  и Катаи у 76. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер 6, Мијаиловић 6, Ђига 6, Спајић 7, Родић 6, Канга 6,5 (Катаи 7), Букари 6, Хванг 7, Стаменић 6 (Мимовић 6), Иванић 7 (Олајинка 6), Ендиај 7.

РАДНИЧКИ (К): Лековић 6, Шербечић 6, Симовић 7, Дадић 6, Ћосић 6, Ристић 7, Алексић 6, Бевис (Зорић) 6, Сахли (Митровић) 6, Видосављевић 6, Глушчевић 6.