Градска лига Новог Сада: Ревија голова у Баноштору

Фудбалери Пролетера без већих тешкоћа савладали су новајлије у лиги, и да су наставили домаћини да играју као у првом полувремену ко зна са колико голова би гости били испраћени.
fudbal

Пролетер - Хајдук (НС) 8:0 (6:0)

БАНОШТОР: Игралиште “Павлиш“, судија: Милојевић (Буковац), стрелци: Кирти у 15. 22. и 43. Вуковић у 17. и 40. М. Аџић у 19. Пролић у 48. Силбашки у 82. минуту.

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Н. Крстић 7, Човић 8, Јеремић 8, Вукотић 8 (С. Крстић 7), Папић 7, Дражић 7, Св. Крстић 7 (Ердељан 7), М. Аџић 7 (Силбашки 7), Вукотић 7, Кирти 8 (Пролић 7).

ХАЈДУК: Млађен 5, Гавринчић 5, Галетић 5, Атељевић 5, Ћурко 6, Дубак 6, Кртолица 5, Атељевић 5, Косец 5, Томић 6, Даниловић 5.

Ревију голова отворио је троструки стрелац Золтан Кирти да би тачку ставио Душан Силбашки на ефектан начин.

Д. Об. - Б. Ст.

Хајдук (Г) - Ченеј 3:1 (1:1)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, играно без публике, судија: Николаш (Футог). Стрелци: Тошић у 14 и 69, Радаковић у 87, за Хајдук, а Стојковић у 7. минуту за Ченеј. Жути картони: Б. Смиљанић и  Цветковић (Хајдук), а Милошев, Салонски и Драгин (Ченеј.

ХАЈДУК: М. Радаковић 7, Д. Смиљанић 6 (Б. Смиљанић), Љубојевић 7, Б. Илић 6, Ракић 6,  Миндић 7 (Станков), Николић 6 (Ј. Радаковић 7), Цветковић 7, Тошић 8, М. Илић 7, Галић 7.

ЧЕНЕЈ:  Костић 7, Ћурћић 5, Драгин 6, Проле 6, Лукић 7, Салонски 6, Стојковић 6, Томановић (Рогић 6), Божић 6, Милошев 5, Паулињи 5 (Вилотијевић).

Гости су рано повели, али у наставку Гардиночани су доминитрали.

Ж. Марковић

Железничар - Москва 2:1 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, судија: Рајичић (Нови Сад), стрелци: Марешчук у 10. (из пенала), Муждека у 59. за Железничар, а Миљић у 31. минуту за Москву. Жути картон: Миљуш (Железничар)

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић, Дендић (Шипка), Деспотовић (Миљуш), Мићић, Марешчук, Такач, Сендерак, Радуновић, Ђукић, Баљинца (Муждека), Станишић (Новковић).

МОСКВА: Хаљини, Лато (Божић), Томић, Пећанац, Калаба, Митровић, Тот, Миљић, Кременовић (Манасијевић), Ковачевић, Ступар (Комазец).

У 10. минуту судија Рајчић досудио је е настрожу казну, а сигуран са пеналтика био је Марешчук. Нису се гости предавали па су после пола часа игре мреко Миљића успели да поравнају резултат.

У наставку су домаћи преко Немање Муждеке поново дошли до вођства.

М. По.

Резултати:

Пролетер - Хајдук (НС) 8:0, Борац (П) - Борац (НС) 1:2, Милетић - Слога 12:1, Динамо - Сланобарац 5:0, Виноградар - Обилић 3:3, Железничар - Москва 2:1, Хајдук (Г) - Ченеј 3:1.