Квалификације за ЛЕ: Партизан - Конахс Ки (1:0)

У другом колу квалификација за групну фазу Лиге Европе Партизан је у Велсу савладао домаћу екипу Конахс Ки Номадс резултатом 1:0.
liga evrope, tanjug ap

Партизан се од овог кола укључује у квалификације, док је велшка екипа у прошлом колу у два меча била боља од шкотског Килманрока и тако направила право изненађење.

Утакмица је почела.

После пет минута нема већих прилика за гол.

У 6. минуту сјајну шансу је имао Тошић којег је на десетак метара од гола Конахс Киа упослио Сума.

Вуфли је у 12. минуту добио жути картон јер је неопрезно Урошевића ударио ногом у главу.

Првих 20 минута игре, а домаћини се, како се иочекивало, бране. Прави бункер испред гола велшког тима који Партизан покушава да пробије. За сада безуспешно.

Игра се 27. минут и Партизан је имао четири узастопна корнера, али су се играчи из Рила одбранили. Потпуна доминација црно-белих. Велшани се упорно бране.

Десетак минута до краја домаћин се мало ослободио притиска. Имали су и напад и корнер, али без проблема за Партизан.

Прво полувреме продужено је за четири минута. Без промене резултата. Партизан напада, Велшани се бране, као и свих претходних 45 минута.

Сукоб у петерцу Партизана након корнера за Конахс Ки. Хоран се намерно подметнуо под Сотјковића који је скочио на лопту. Голман Партизана га је ударио руком у врат. Обојица су добили жуте картоне.

Завршено је прво полувреме

На почетку другог дела игре, у 48. минуту шансу је имао Ивановић који је искоса шутира директно у голмана Браса.

Ожеговић, који је заменика Садика, је у 54. минуту шутирао главом након центаршута Тошића, али преко гола.

Партизан од 61. минута води голом Шћекића који је погодио противнчки гол ударцем са око 12 метара по земљи.

Још једна добра прилика за Иванивоћа у 71. минуту који је тукао главом након центаршута Тошића, али је Брас био сигуран.

Неколико минута до краја утакмице и даље без промене и у резултату и игри. Партизан и даље напада, али са мање жара. Велшани се бране са понеким излетом на половину црно-белих.

У 90. минуту најбоља шанса за Конахс Ки. Након убачене лопте Урошевић је успео да избаци лопту испред Вајлда који је био у позицији да постигне гол.