Рома, Бајер, Интер и Јунајтед у осмини финала, Арсенал и Ајакс испали

АМСТЕРДАМ: Фудбалери Базела, Вулверхемптона, Роме, ЛАСК-а, Истанбул Башакшехира, Волфсбурга, Интера, Севиље, Јунајтеда и Бајера из Леверкузена пласирали су се у осмину финала Лиге Европе. Поготком у 119. минуту фудбалери Олимпијакоса шокирали Арсенал у Лондону.
liga evrope

Поготком Јусуфа Ел Арабија у 119. минуту фудбалери Олимпијакоса шокирали су Арсенал у Лондону и дошли до победе од 2:1, којом су елиминисали енглеског гиганта у шеснаестини финала. Грчки клуб је надокнадио 0:1 из Пиреја и дошао до великог тријумфа.

Леверкузен је у једном од дербија елиминисао Порто, укупним резултатом 5:1.

Немци су након 2:1 у првом мечу, савладали "змајеве" и у реваншу са убедљивих 3:1, а стрелци су били Аларио, Демирбај и Хаверц, док је једини погодак за домаћина дело Мареге.

Рома је ремизирала на гостовању код Гента 1:1 и захваљујући минималном тријумфу прошле недеље обезбедила пласман даље.

Белгијанци су повели преко Дејвида у 25. минуту, али је само четири минута касније Џастин Клајверт постигао важан гол у гостима који је, испоставиће се, био довољан за пролаз.

Српски репрезентативац Данијел Алексић био је стрелац једног од три поготка Башакшехира против лисабонског Спортинга, па су Турци изборили продужетак резултатом 3:1, а потом и прошли поготком Вишће са пенала у 118. минуту.

Алексић је постигао спектакуларан голиз слободњака, чиме је најавио велики преокрет. Осим њега и Вишће који је био двоструки стрелац, уписао се још и Мартин Шкртел, док је Лусијано Вијето погодио на другој страни.

Спортинг је победио истим резултатом у првом мечу, а сада су се осим Алексића уписали Мартин Шкртел и Вишћа на једној, односно Лусијано Вијето на другој страни.

Волфсбург је после 2:1 у првом, декласирао Малме са 3:0, док је Базел оверио тријумф против "српског" АПОЕЛ-а. За Кипране су Вујадин Савић и Урош Матић одиграли по 90 минута, док је Андрија Павловић у 70.

ЛАСК је победио АЗ Алкмар са 2:1, а Вулвсу су упркос поразу 2:1 од Еспањола, прошли даље јер су први окршај добили са убедљивих 4:0.

Фудбалери Хетафеа пласирали су се у осмину финала Лиге Европе, упркос поразу у реваншу у Амстердаму од Ајакса. Хетафе је поражен од "копљаника" резултатом 2:1, али је захваљујући победи од 2:0 у првом сусрету прошао даље.

Крај за холандског шампиона који је, након испадања из Лиге шампиона, доживео још једно разочарање у другом по јачини европском такмичењу.

Лига Европе – шеснаестина финала:

Башакшехир*– Спортинг 4:1(први меч –1:3) (Шкртел 31,Алексић 45,Вишћа 90+2,119п–Вијето 68)

Базел*– АПОЕЛ 1:0 (3:0) (Фрај 38п)

Еспањол– Вулверхемптон* 3:2 (0:4) (Каљери 16,56п,90+1–Траоре 22,Доерти 80)

Гент –Рома* 1:1 (0:1) (Дејвид 25-Клајверт 29)

ЛАСК*– АЗ Алкмар 2:0 (1:1) (Рагуз 42п,50)

Малме –Волфсбург* 0:3 (1:2) (Брекало 42,Герхардт 66,Виктор 70)

Порто –Леверкузен* 1:3 (1:2) (Марега 65-Аларио 11,Демирбај 51,Хаверц 58)

Ајакс– Хетафе* 2:1(први меч, 0:2) (Данило10, Еитинг63– Мата6)

Арсенал – Олимпијакос 0:1 (1:0) продужеци (Сисе53)

Бенфика – Шахтјор* 3:3 (1:2) (Пици9, Дијас36, Силва47– Мораеш12, Степањенко49, Патрик71)

Селтик –Копенхаген* 1:3 (1:1) (Едуард81п– Сантос51, Биел85, Ндоје88)

Интер*– Лудогорец 2:1 (2:0) (Бираги31, Лукаку45+4– Оливеира-Соуза26)