ЛШ: Ливерпул декласирао Ренџерс, Барселона до бода у 92. минуту

ГЛАЗГОВ: Фудбалери Ливерпула победили су вечерас у гостима екипу Ренџерса 7:1 у мечу 4. кола групе А Лиге шампиона.
Фонет/АП

Ренџерс је повео у 17. минуту поготком Скота Ерфилда. Поготке за Ливерпул дали су Роберто Фирмино у 24. и 55, Дарвин Нуњез у 66, Мохамед Салах у 76, 80. и 81. и Харви Елиот у 87. минуту. Наполи је раније данас на свом терену победио Ајакс 4:2.

Наполи има 12, Ливерпул девет, Ајакс је трећи са три, док је Ренџерс последњи без бодова. Наполи је изборио пласман у осмину финала ЛШ.

Порто је у гостима победио Леверкузен 3:0 у мечу 4. кола групе Б. Гости су повели голом Галена у шестом минуту. Домаћи потом нису искористили пенал преко Керема Демирбаја у 16. минуту. Преостала два гола за Порто дао је Мехди Тареми из пенала у 53. и 64. минуту. Атлетико и Клуб Бриж играли су раније данас без голова.

Прво место на табели држи Клуб Бриж са 10 бодова, док Порто има шест. Атлетико је трећи са четири, док је Леверкузен последњи са три. Клуб Бриж је изборио пласман у осмину финала ЛШ.

Фудбалери Барселоне и Интера играли су 3:3 у мечу 4. кола групе Ц Лиге шампиона. Барселона је повела голом Османа Дембелеа у 40. минуту, а потом су голове за госте дали Николо Барела у 50. и Лаутаро Мартинез у 63. Роберт Левандовски је у 82. минуту изједначио на 2:2. Интер је повео 3:2 голом Робина Госенса у 89. минуту, а изједначење Барселони је донео Левандовски у 92. Бајерн је у гостима лако победио Викторију Плзењ 4:2.

Бајерн је први на табели са 12 бодова, док је Интер други са седам. Барселона је трећа са четири бода, док је Викторија последња без голова. Бајерн је изборио пласман у осмину финала Лиге шампиона.

Спортинг је у четвртом колу групе Д на свом терену поражен од Олимпика из Марсеја 2:0, док је Тотенхем у Лондону победио Ајнтрахт 3:2.

Тотенхем је први на табели са седам бодова, док Марсеј и Спортинг имају по шест. Ајнтрахт је последњи са четири бода.

Резултати, 4. кола Лиге шампиона:

Среда, 12. октобар:

Група А: Наполи - Ајакс 4:2 (Лозано 4, Распадори 16, Квартшкелија 62п, Осимхен 90 - Класен 49, Бергвајн 83), Ренџерс - Ливерпул 1:7 (Арфилд 17 - Фирмино 24, 56, Нуњез 66, Салах 76, 80, 81, Елиот 87)

Табела: Наполи 12, Ливерпул 9, Ајакс 3, Ренџерс 0.

Група Б: Атлетико - Клуб Бриж 0:0, Леверкузен - Порто 0:3 (Галено 6, Тареми, 53п, 64п)

Табела: Клуб Бриж 10, Порто 6, Атлетико 4, Леверкузен 3.

Група Ц: Барселона - Интер 3:3 (Дембеле 40, Левандовски 82, 90+2 - Барела 50, Мартинез 63, Госенс 89), Викторија Плзењ - Бајерн 2:4 (Виканова 62, Климент 75 - Мане 4, Милер 14, Горецка 25, 35)

Табела: Бајерн 12, Интер 7, Барселона 4, Плзењ 0.

Група Д: Тотенхем - Ајнтрахт 3:2 (Сон 11, 36, Кејн 28п - Камада 14, Алиду 87), Спортинг - Олимпик Марсеј 0:2 (Гуендузи 20, Санчез 30).

Табела: Тотенхем 7, Спортинг 6, Марсеј 6, Ајнтрахт 4.

уторак, 11. октобар:

Група Е: Динамо (З) - Салцбург 1:1 (Љубичић 40 - Сеивалд 12), Миланн - Челси 0:2 (Жоржињо 21п, Обамејанг 34).

Табела: Челси 7, Салцбург 6, Милан 4, Динамо (З) 4.

Група Ф: Шахтјор - Реал Мадрид 1:1 (Зубков 46 - Ридигер 90+5), Селтик - Лајпциг 0:2 (Вернер 75, Форсберг 84).

Табела: Реал 10, Лајпциг 6, Шахтјор 5, Селтик 1.

Група Г: Копенхаген - Манчестер Сити 0:0, Дортмунд - Севиља 1:1 (Белингем 35 - Нианзоу 18).

Табела: Манцестер сити 10, Дортмунд 7, Севиља 2, Копенхаген 2.

Група Х: Макаби Хаифа - Јувентус 2:0 (Ацили 7, 42), Пари Сен Жермен - Бенфика 1:1 (Мбапе 40п - Жоао Марио 62п).

Табела: ПСЖ 8, Бенфика 8, Јувентус 3, Макаби 3.