ЛШ: Наполи победио Ајакс, без голова у Мадриду

НАПУЉ: Фудбалери Наполија победили су вечерас у Напуљу екипу Ајакса резултатом 4:2 у првом мечу четвртог кола групе А Лиге шампиона.
Фонет/АП

Голове за Наполи постигли су Ирвинг Лозано у 4, Ðакомо Распадори у 16, Квича Квартшкелија у 62. из пенала и Виктор Осимхен у 90. минуту. Стрелци за госте били су Дејви Класен у 49. и Стивен Бергвијн у 83. минуту. Капитен Ајакса Душан Тадић није играо због црвеног картона добијеног прошле недеље на мечу трећег кола два клуба у Амстердаму.

Касније вечерас ће играти Ренџерс и Ливерпул у другом мечу 4. кола групе А Лиге шампиона. Наполи има 12 бодова и већ је обезбедио пласман у осмину финала Лиге шампиона. Ливерпул има шест, Ајакс три, а Ренџерс је последњи без бодова.

Атлетико и Клуб Бриж играли су у Мадриду без голова у првом мечу 4. кола групе Б. Гости су меч завршили са фудбалером мање, пошто је у 82. минуту искључен Камал Сова. Касније вечерас састаће се Леверкузен и Порто. Клуб Бриж је први на табели са 10 бодова, док је Атлетико други са четири. Порто и Леверкузен имају по три бода.

Резултати, 4. кола Лиге шампиона:

Среда, 12. октобар:

Група А: Наполи - Ајакс 4:2 (Лозано 4, Распадори 16, Квартшкелија 62п, Осимхен 90 - Класен 49, Бергвајн 83), Ренџерс - Ливерпул 21.00.

Табела: Наполи 12, Ливерпул 6, Ајакс 3, Ренџерс 0.

Група Б: Атлетико - Клуб Бриж 0:0, Леверкузен - Порто 21.00

Табела: Клуб Бриж 10, Атлетико 4, Порто 3, Леверкузен 3.

Група Ц: Барселона - Интер 21.00, Викторија Плзењ - Бајерн 21.00.

Табела: Бајерн 9, Интер 6, Барселона 3, Плзењ 0.

Група Д: Тотенхем - Ајнтрахт 21.00, Спортинг - Олимпик Марсеј 21.00.

Табела: Спортинг 6, Тотенхем 4, Ајнтрахт 4, Марсеј 3.

уторак, 11. октобар:

Група Е: Динамо (З) - Салцбург 1:1 (Љубичић 40 - Сеивалд 12), Миланн - Челси 0:2 (Жоржињо 21п, Обамејанг 34).

Табела: Челси 7, Салцбург 6, Милан 4, Динамо (З) 4.

Група Ф: Шахтјор - Реал Мадрид 1:1 (Зубков 46 - Ридигер 90+5), Селтик - Лајпциг 0:2 (Вернер 75, Форсберг 84).

Табела: Реал 10, Лајпциг 6, Шахтјор 5, Селтик 1.

Група Г: Копенхаген - Манчестер Сити 0:0, Дортмунд - Севиља 1:1 (Белингем 35 - Нианзоу 18).

Табела: Манчестер сити 10, Дортмунд 7, Севиља 2, Копенхаген 2.

Група Х: Макаби Хаифа - Јувентус 2:0 (Ацили 7, 42), Пари Сен Жермен - Бенфика 1:1 (Мбапе 40п - Жоао Марио 62п).

Табела: ПСЖ 8, Бенфика 8, Јувентус 3, Макаби 3.