Међуопштинска лига Срем: Митрос у Сремској лиги

​​​​​​​Митрос - Зека Буљубаша 1:0 (0:0)
bikic do

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Митроса, гледалаца 200, судија Николина Дивљак (Сремска Митровица). Стрелац: Грбић у 78. минуту. Жути картони: Грбић, Симјановски (Митрос), Тојић, Николић (Зека  Буљубаша).

МИТРОС: Мршић 8, Н. Стојановић 7, Сантовац 7, Панић 8, Трубић 8, Грбић 8, Бабић 8, Матаруга 8,  Малиновић 7 (Мирков 7), Симјановски 8 (Крстић 7), Мирковић 7 (Вукотић 7).

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић 8, Добо 6, Павловић 7, Тојић 7, Тодоровић 7, Милан Копуновић 6, Д. Мартиновић 6, Јовановић 7, Симић 7, Николић 7, Н. Станковић 7 (С. Станковић 7).

Права првенствена утакмица. Чврста и борбена игра ривала. А, у гостујућем тиму, није било слабог места. И две добре прилике домаћина расположени голман Јефтић је  одбранио.

Међутим, у другом полувремену, месари долазе до своје препознатрљиве игре и само су нападатли. И плод такве игре је био гол Грбића. Све је припремио Симјановски који је несебично послужио Грбића, сматрајући да је овај у бољој прилици да матира Јефтића. А, месари сјајани у овој победи. Од јесени ће играти Сремску лигу.

Р. Петковић

Хајдук (В) - Напредак (Ж) 4:2 (0:1)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца 500, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Грбатинић у 52. и 76, Ветеха у 55. и В. Гавриловић у 82. (из пенала) за Хајдук, Гемери у 6. и Трнић у 62. минуту за Напредак. Жути картони: Личанин, Перић, Ветеха (Хајдук), М. Савић, Миљковић (Напредак).

ХАЈДУК: Митровић 8, Ковачевић 8, Стојаковић 8, Личанин 8 (В. Гавриловић 8), Ветеха 8, Грујичић 8 (Грбатинић 9), Дамјановић 8, Њежић 8, Странковић 8, Перић 8, Радовановић 8.

НАПРЕДАК: Крнић 7, Миљковић 7, Секулић 7, Докмановић 7, М. Савић 8, Радић 7, Гемери 7 (В. Југовић 7), Деврња 7, Вучетић 7, Трнић 7, Вујевић 7.

Жарковчани су играли добро, али домаћини су у наставку заиграли много боље. Улазак у игру Грбатинића, В. Гавриловића и Јанковића, потпуно је препородио игру екипе Хајдука. Уз то Грбатинић се уписао два пута у листу стрелаца и једном В. Гавриловић и био је сигуран извођач најстроже казне. Било је још шанси на обе стране, али стрелци су увек били за мало непрецизни.На крају, је домаћин заслужено освојио сва три бода.

С. Томашевић

Бикић До - Слога (Ч) 3:1 (2:1)

БИКИЋ ДО: Стадион Бикић Дола, гледалаца 50, судија Катић (Рума). Стрелци: Милетић у 29. и 67. и  Чобановић у 39. за Бикић До, а Мајсторовић у 43. минуту за Слогу. Жути картони: Милетић (Бикић До), Секулић (Слога).

БИКИЋ ДО: Братић 7, Солаковић 7, Кладушић 7, Чобановић 7, Басрак 7, Павић 7, Папуга 7, Кљајић 7 (Мрваљевић), Маливук 7, Милетић 8, Недић 7.

СЛОГА: Пејаковић 5, Арамбашић 6, Драгановић 6, Топић 6, Славко Кекић 6, Миљановић 6, Богосављевић 7, Цвјетић 6, Слободан Кекић 7, Секулић 7, Мајсторовић 7.

Голман гостију Пејаковић у многоме је помогао домаћинима да дођу до планиране победе. Иначе обе екипе играле добро, а домаћин играо борбено и на крају плод игре је још једна победа. Мајсторовић је постигао гол за госте из слободног ударца с 18 метара.

Б. Басрак

Фрушка гора - Доњи Срем 1:3 (0:0)

РУМА: Игралиште Фрушке горе, гледалаца 100, судија Радић (Ириг). Стрелци: Марјановић у 85. за Фрушку гору, а Марковић у 62. и 65. и Љубојевић у 74. минуту за Доњи Срем. Жути картон: Вуковић (Фрушка гора).

ФРУШКА ГОРА: Мандић, Божић (Марјановић), Мушицки (Ђапић), Мијајловић, Лазаревић, Вуковић, Тешић,  Дејановић, Маринковић, Вејновић, Јањић (Матић).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, Савковић (Чавић), Перишић (Радивојевић), Љубојевић, Весић, Дроњак, Обреновић (Н. Митровић), Новић, Ристивојевић, Радовановић, Марковић.

По шансама и игри победа Доњег Срема од 3:1 није најправичнији резултат ове само на моменте интересантне утакмице. И, док су „обућари” имали снаге, гости нису били бољи противник. Истина је да су оба ривала имала пођеднаке шансе и то све до 62.минута када су гости повели преко Марковића.Иначе, играло се фер и коректно.

Д. Чучин

Обилић - Граничар (О) 5:2 (2:0)

КУКУЈЕВЦИ: Игралиште Обилића, гледалаца 70, судија Дујић (Сремска Митровица). Стрелци: Стефановић у 29, М. Зец у 37, Меничанин у 48, Самарџић у 54. и Милосављевић у 78. за Обилић, а Петковић у 68. и Гмизић у 73. минуту за Граничар.

ОБИЛИЋ: Медаковић 9, Радивојшић 8, Медић 8, Н. Илибашић 8 (Самарџић 8), Поповић 8, Стефановић 9, Милосављевић 8 (Панић), М. Зец 9 (Ковачевић), Блажановић 9, Меничанин 9, А. Зец 7.

ГРАНИЧАР: Јовановић 6, С. Михајловић 7, Д. Михајловић 7, Петковић 7, Николић 7, Дражић 7, Гмизић 7, М. Михајловић 7, Живановић 7, Кнежевић 7, Лисулов 7.

Фудбалери Обилића, да су  били мало прецизнији, могли су славити и већим резултатом. Од гостију се много више очекивало. Играли су добро у пољу, пред голом домаћина нешто слабије, али су успели да два пута савладају одличног голмана Медаковића.

С. Марић

Фрушкогорац - Младост (Б) 2:2 (1:0)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија Петровић (Шид). Стрелци: Трнић у 29. и Душан Грабић у 90. минуту за Фрушкогорац, а Јустинић у 75. и Радовић у 88. минуту за Младост. Жути картони: Ђукић (Фрушкогорац), Гвока, Кошутић (Младост).

ФРУШКОГОРАЦ: Теодоровић 6, М. Гајић 6, Ђукић 6 (Н. Гајић), И. Ђорић 6, Ж. Ђорић 6, Душан Грабић 7, Ђ. Крстић 6, Трнић 7 (М. Недић,  Г. Недић), Мачкић 6, Драгољуб Грабић 6, Јошић 6.

МЛАДОСТ: Стевић 7, Д. Кривошија 6, Салиховић 6, Д. Симић 6, Јустинић 6, Кошутић 6 (Кривошић), А. Симић 7, Лилић 6, Корашић 7 (Лукић), Радовић 7, Гвока 6.

Нису домаћини били баш лош ривал, али су  уписали бодове унапред. Али, тако гости нису мислили и на терену су показали више и у наставку чак и повели. Ипак, на крају домаћини срећно дошли до бода. Душан Грабић је искористио смушеност у одбрани гостију и изблизине поравнао резултат.

В. Цвјетић

Шумар - Слога (В) 2:1 (1:0)

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца 50, судија Суџум (Инђија). Стрелци: Д. Вукић у 16. и П. Цвјетиновић у 74. за Шумар, а Вујић у 73. минуту за Слогу.

ШУМАР: Петковић, Н. Цвјетиновић, Д. Вукић, Јанковић, Ђокић, Зујић, Г. Миличевић,  Бабић, Теодоровић 7, П. Цвјетиновић, (Спасојевић), З. Миличевић.

СЛОГА: Босанчић, Чикара, Бранковић, Савић, Јовић, Вукмановић, Гемери, Зељковић, Вујић, Сабо, Пуповац.

Веома добра и занимљива утакмица. У првом полувремену домаћини су могли да воде са више голова разлике. Али, наставак је у потуности припао гостима, који су испољили велику борбеност, и успели чак и да поравнају резултат. И онда само минут касније домаћини су извели брзу контру до лопте је на крају дошао П. Цвјетиновић који је прецизним шутем савладо изнренађеног голмана Босанчића.

Г. Васић - М. Радојчић

Крушедол - БСК 2:0 (1:0)

КРУШЕДОЛ: Игралиште Крушедола, гледалаца 150, судија  Блажон (Рума). Стрелац: Радуловић у 35. и 54. минуту. Жути картони: Бурај (Крушедол), Цвјетић (БСК).

КРУШЕДОЛ: Туфеџић 8, Бурај 8, Миланов 8, Клајић 8, Ћук 8 (Крунић 7), Моравек 8, Плећаш 8, Јовановић 8 (Петровић), Радуловић 9, Цурковић 8 (Бизумић), Марчетић 8.

БСК: Шовљански 8, Ивковић 7 (А. Племић), Мрвчин 7, Душан Максимовић 7, М. Лакетић 7, Смајловић 7  (Милетић), Драго Максимовић 8 (Божић), Цвјетић 7, Б. Ћирић 7, Митровић 7, Ж. Ћирић 8.

Утакмица, у којој су домаћини били много бољи ривал, али ни гости из Бешенова нису играли слабо. Напротив играли су отворено и на голу су имали одличног голмана Шовљанског који је заслужан што гости нису изгубили већом гол разликом. Радуловић је први гол постигао на проигравање Цурковића. Избио је сам на девет метра и лако матирао Шовљанског. Други гол Радуловић је постигао главом после идеалног центаршута.

С. Радуловић

МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Младост (Б) 2:2, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Зека Буљубаша, КУКУЈЕВЦИ: Обилић - Граничар (О) 5:2, ОГАР: Шумар - Слога (В) 2:1, РУМА: Фрушка гора - Доњи Срем 1:3, БИКИЋ ДО: Бикић До - Слога (Ч) 3:1, КРУШЕДОЛ: Крушедол - БСК 2:0, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Напредак (Ж) 4:2.

1. Д. Срем (-1)    29     22     4      3      87:23        69

2. Митрос            29     20     1      8      62:37        61

3. Хајдук (В)       29     16     9      4      62:20        57

4. Крушедол       29     17     1      11     57:29        52

5. Обилић           29     15     5      9      47:33        50

6. БСК                 29     13     8      8      47:26        47

7. Напредак        29     13     7      9      46:37        46

8. Бикић До         29     13     6      10     48:31        45