МЕЂУОПШТИНСКА СРЕМСКА ЛИГА – ИСТОК Дечани изненадили шумаре

Шумар - Сремац (Деч) 0:2 (0:0)
fudbal, pixabay

Најзаслужнији за победу гостију је Б. Кресојевић.

Постигао је гол за памћење из слободног ударца с 40 метара, послао је лопту поред живог зида и она је завршила у самим рашљама. Стојчевић је само потврдио победу гостију из Деча.

С. Дангић

ОГАР: Игралиште Шумара, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Б. Кресојевић у 53. и Стојчевић у 55. минуту. Жути картони: Миличевић, Г. Врачевић, Лазић, Стјепановић, Живковић, тренер Радојчић (Шумар), Т. Мијатовић, М. Лудајић, Арсенијевић, тренер Жутић (Сремац).Црвени картони: Лалић (Шумар), Б. Кресојевић, Мајсторовић (Сремац).

ШУМАР: Сретковић 6, Миличевић 7, Исак 7, Радан 8, Г. Врачевић 8 (Максић), Козлина 7, Вукић 6, Добриковић 8 (Живковић 6), Стјепановић 7, Лазић 8 (П. Цвјетиновић), Лалић 7.

СРЕМАЦ: Шљукић 8, Арсенијевић 7, М. Петровић, Т. Мијатовић 9 (Лапчић 7), Младеновић 8, Б. Кресојевић 7, Хаџић 7, Недељковић 7 (Мајсторовић 7), Јуришић 8, Стојчевић 8, Милић 7 (М. Лудајић 7).

Крушедол - Фрушкогорац (3:1)

По шансама, домаћи су могли постићи бар још који гол. После брзог вођсва гостију, на сцену су ступили Н. и М. Цурковић и Клаић, и са четири гола донели су заслужену радост свом тиму.

Ј. Бирињи - С. Радуловић

КРУШЕДОЛ: Игралиште Крушедола, судија Николић (Рума). Стрелци: Н. Цурковић у 16.и 76, З. Клаић у 23, М. Цурковић у 39, за Крушедол, а Тртица у 5. минуту  за Фрушкогорац.

КРУШЕДОЛ: Пардовицки, Јелковић, Миланов, Гостојић, З. Клаић, Н. Цурковић (Мићин), М. Цурковић, Јовановић (Радуловић), Боројевић (Јордановски), Белановић, Мирчетић.

ФРУШКОГОРАЦ: М. Вучић, Крнета, Пејаковић (Ковачевић), Јованов (Н. Филиповић), Месаровић (Вучковић), С. Петровић, Тртица (Петковић), Д. Филиповић (Станишљевић),  С. Вучић, Н. Петровић.

Раднички (И) - Дунав 3:0 (2:0)

Виђен је борбен фудбал. Ирижани су били бољи таман за три гола.

Б. Вујаклија

ИРИГ: Игралиште Радничког, Радовац (Рума).Стрелци: Н. Еркановић у 5. и Шевић у 35. и 50. минуту. Жути картон: Спремић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Н. Савић, Поткоњак (Митровић), Николић, Крстић, Пазарски, Таглиавиа, Вишњовски (Р. Савић), Шевић (Ј. Еркановић), Н. Еркановић (Поповић), Спремић (Гемери), Анђић.

ДУНАВ: Лошић, Ћирковић, Драча, Китић, Чинчурак, Поповић, У. Милешевић, Бугарин, М. Милешевић, Минић, Срјемац.

Граничар (О) - Камени 3:2 (2:1)

Домаћи су имали и много шанси и  могли су гости доживети и убедљивији пораз.

Д. Орловић

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, судија Живановић (Карловчић). Стрелци: Ољача у 14. и 72. и С. Кнежевић у 38. за Граничар, Ђорђевић у 19. и Лисулов у 48. минуту за Камени. Жути картони: С. Михајловић, Петковић (Граничар), Јовичић, Блануша, Добрић (Камени). Црвени картон: А. Марковић (Камени).

ГРАНИЧАР: Самарџић 7, С. Михајловић 7, М. Николић 7, Јовановић 7 (Живановић 7), Петковић 7, Ољача 8, Обрадовић 7, Радојчић 7 (Петровић 7), С. Кнежевић 7, Жунић 7,  М. Михајловић 7.

КАМЕНИ: Јовичић 6, Станчић 6, Блануша 6, Нанић 6, Николић 6, Манацки 6, П. Марковић 6, Добрић 6, Ђорђевић 6, Лисулов 6, А. Марковић 6.

Срем (СМ) - Брестач 5:1 (2:1)

Играчи Срема играли су добро и стварили многобројне шансе и уз то постигли пет голова.

Ж. Јовановић

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, судија Лепак (Инђија). Стрелци: Рауковић у 21. и 28, Босанчић у 51. и 81. и Јовановић у 70. за Срем, М. Ковачевић у 32. минуту за Брестач. Жути картони: Марјановић (Срем), Обреновић, М. Ковачевић (Брестач).

СРЕМ: Марјановић 7, С. Ранковић 7, Маричић 7 (Андрић 7), С. Матић 7, Рауковић 9, Босанчић 9, Весић 7 (Крњулац 7), С. Станковић 7, Јовановић 8 (Тошић 7), Пуљић 8 (Протић 7), Бајловић 8 (Анђелић 7).

БРЕСТАЧ: Параносић 7, Страхиња Младеновић 7, Анђелковић 7, В. Ковачевић 6, Д. Ковачевић 6, Сандић 6, Стојковски 7, Цветковић 7, Сретковић 7, Топић 6, М. Ковачевић 7 (Стефан Младеновић 6).

ЧСК - Полет 1:3 (1:3)

Била је то динамична и борбена игра ривала. Али, гости из Нових Карловаца срећно и спретно су дошли до три бода. Већ у 14. минуту водили су са недостижних 3:0. Све је било на брзину, па домаћа одбрана није успела да се постави.

Стаменковић је смањио вођство гостију, а Марко Матош је могао да донесе узбуђење. Обишао је прво своје чуваре, затим и голмана гостију Башића, и када су сви видели лопту у празној мрежи гостију, Матош је брзоплето са шест метара послао лопту преко пречке.

П. Станчев

ЧОРТАНОВЦИ: Игралиште ЧСК-а, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Стаменковић у 38. за ЧСК, Делибос у 3. и 14. и Јовић у 8. минути за Полет. Жути картон: Војновић (ЧСК).

ЧСК: Војновић, Милић, Пејић, Ђокић, Димић, Б. Кнежевић, Шпоња, Драгичевић, Стаменковић (Першић), Матош (Манчић), Симић (Бошковић).

ПОЛЕТ: Башић, И. Савић, Р. Савић, Бакић (Ковачевић), Костић, Караклајић, Делибос, Старац, Р. Кесић, Јовић, Л. Милић.

Јединство (П) - Напредак (Ж) 1:0 (0:0)

Домаћини су пружили добру партију. Пропустили су прегршт прилика, да би Р. Јошић после гужве пред голом, уз помоћ Шкаре који му је наместио лопту, погодио гостујућу мрежу.Гости никад слабији.

М. Пантовић

ПЛАТИЧЕВО: Игрлиште Јединства, судија Мушицки (Рума).Стрелац: Р. Јошић у 81. минуту. Жути картони: Р. Јошић, Поповић  (Јединство), Жакула (Напредак).

ЈЕДИНСТВО: В. Сабо, Поповић (Р. Јошић), Г. Петровић, Шкара, Трумић, Гавриловић (Н. Сабо), Милетић (Стојановић), Петковић (С. Јошић), И. Клајн, Д. Петровић, Д. Шофаузер.

НАПРЕДАК: Крнић, Боровица, Стојевић, Секулић, Жакула, Новковић, Кнежевић, С. Божић, Јовановић (М. Божић), Марковић (Срјемац), Мијаиловић (Вишњић).

Хртковци - Младост (Б) 4:3 (1:3)

Домаћини су играли одлично, имали доста прилика у првом полувремену, када су успели само једном да погоде гостујућу мрежу, али тек у наставку су су успели да преокрену резултат.

Д. Вичик

ХРТКОВЦИ: Игралиште Хртковаца, судија Павловић (Кленак). Стрелци: Обровац у 16. и 48. и Антонић у 67. и 77. за Хртковце, а Исаиловски у 19, Радовић у 25. и Прљић у 45. минуту за Младост. Жути картони: Обровац, Симовљевић (Хртковци).

ХРТКОВЦИ: Крпан, Међед, Конц, Павличевић, Манојловић, Симовљевић, Обровац, Антонић, Кукић (Глумчевић), Рудић (Савић), Станојевић (Рајда).

МЛАДОСТ: Честић, Лилић, Кривошић, Љуштинић, М. Стоиљковић, Радовић, С. Стоиљковић, Исаиловски, Дамњановић, Прљић, Бакић (Матијевић).

КРУШЕДОЛ: Крушедол - Фрушкогорац 4:1, ПЛАТИЧЕВО: Јединство -Напредак (Ж) 1:0, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - Брестач 5;1, ОБРЕЖ: Граничар - Камени 3:2, ОГАР: Шумар - Сремац (Деч) 0:2, ХРТКОВЦИ: Хртковци - Младост (Б) 4:3, ИРИГ: Раднички - Дунав 3:0, ЧОРТАНОВЦИ: ЧСК -Полет 1:3.

1. Срем (СМ)      14     11     2      1      40:14       35

2. Раднич. (И)    14     10     1      3      31:8                31

3. Срем. (Деч)    14     8      4      2      33:19               28

4. Полет            14     9      1      4      31:26                28

5. Гранич. (О)    14     8      3      3      35:20                27

6. Напред. (Ж)   14     7      4      3      27:16                25

7. Јединс. (П)     14     7      2      5      19:16                23

8. Фрушког.       14     6      1      7      15:22                19