НОВОСАДСКА ЛИГА Ревија голова у комшијском дербију

Фрушкогорски партизан – Петроварадин 5:4 (4:0)
lopta1

Буковачки фудбалери славили су у комшијском дербију и остали на трећој позицији на табели.

Међутим, виђена је ревија лепих голова, чак девет. Домаћи су већ у првом полувремену водили с 4:0, а мрежу гостију начео је Трифуновић већ у шетом минуту утакмице. После тога голови су се ређали као на траци. Милан Симић је погодио два пута, а четврти гол постигао је бек Дејан Девић. Интересантно је да су три гооола Буковчани постигли ударцима главом.

Очекивало се да ће црно – бели просто прегазити Петроварадинце. Тренер Домаћих Пера Бочковић је на почетку другог полувремена убацио чак петорицу резервисра.  Гости су смањили на 4:1, а онда им је пенал одбранио млади Георгијевић. Мијавец је смањио на 4:2, али млади Александар Сладојевић се потрудио да Буковчани поведу с 5:2. Нису се гости дали и Ђуровић и Стефановић су погодили и на крају било је 5:4 за Фрушкогорски партизан и то сасвим заслужено.

М. Павловић

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, судија: Љубица Полић (Ченеј). Стрелци: Трифуновић у 6, Симић у 23. и 35, Девић у 45, и Сладојевић у 65. за Фрушкогорски партизан, а Поповић у 62, Мијавец у 65, Ђуровић у 74. и Стефановић у 80. минуту за Петроварадин.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан (Георгијевић), Девић (Антонић), Мирић (Сладојевић), Тешановић, Клинцов, Бабић (Грлица), Лазић, Дулић, Трифуновић (Подрашчанин), Бјелић, Симић.

ПЕТРОВАРАДИН: Бајић, Шавија, Шимулија, Цвјетичанин, Ђуровић, Поповић, Марковић (Попов), Мијавец, Стефановић, Радојковић Мудрић (Б. Поповић).

Сириг – Омладинац 2:0  (1:0)

Без стандардних првотимаца Дражића, Вулића, Мисинија и Стојановића, домаћини су заслужено освојили бодове, а браву гостију из Степановићева, после корнера Стефана Радовановића, откључао је штопер Петар Петровић.

На изједначење је мирисала шанса Максима Бакића, али погодио је пречку, док је Владимир Девић изашао испред голмана Луке Тарабића и шутирао преко гола. Стативу је нациљао Един Ферати, док је дилеме отклонио Драгомир Декић, крунисавши убацивање Андреја Томова.

М . Ме.

СИРИГ: Спортски центар Препород, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Петровић у 13. и Декић у 72. минуту. Жути картон: Петровић (Сириг).

СИРИГ: Тарабић 7, Рајачић 7, Б. Брежњак 7,5, Петровић 7,5, Наранчић 7,5, Миловановић 7,5, Декић 7,5, Радовановић 7, Томов 7 (од 72. Гаитацис - ), Ферати 7, С. Брежњак 6,5 (од 65. Вучковић - ).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин 7, Пердух 6,5, Штефек 6,5, Пецељ 7, Вујчић 6,5, Драган Љ. Зељковић 7, Девић 7, Самарџић 7, Бакић 7, Драган Д. Зељковић 6,5 (од 80. Тојагић - ), Јарић 6 (од 46. Макарић 6,5).

Славија - Татра 2:1 (1:0)

Коначно и екипа са Салајке успела је да повеже две победе.  У мечу са упорном екипом из Кисача морали су да уложе пуно труда да тријумфују. Водили су домаћи голом Милоша Убовића и са тим резултатом отишло се на одмор.

У наставку је Мартин Буђик успео да да гол за изједначење. Чинило се да ће поред неколико пропуштених шанси екипа Татре да однесе бод у Кисач, међутим, најискуснији у редовима Салајчана Стојичић је решио меч.

М. По.

НОВИ САД: Игралиште Славије, судија: Ковачевић (Будисава), стрелци: Убовић у 15. и Стојичић у 86. за Славију, а Буђик у 47. минуту за Татру. Жути картони: Н. Лазаревић, У. Лазаревић (Славија), Буђик, Пановић (Татра).

СЛАВИЈА: Чавић, Н. Лазаревић, Галић, Жакула, Стајић, Кувекаловић, Стојичић, Бркљача (У. Лазаревић), Богданов (Паунић), Ћулум, Убовић.

ТАТРА: Милошевић, Којичић, Крповић (Степановић), Хашка, Миличевић, Сивчевић, Спајић, Ожват, Поважањец, Пановић, Буђик.

ТСК – Јединство (Г) 4:0 (1:0)

У комшијском окршају, Темеринци су оправдали висок пласман и остали најближи пратилац лидера. Јово Пуповац је понео епитет најбољег актера, над њим је пенал скривио Бубњевић, а најбољи стрелац Темеринаца је реализовао најстрожу казну.

Одлично је бранио млади Срето Гавриловић, осујетио је четири одличне прилике црвено-белих, па су гости из Госпођинаца дуго имали активан резултат. У 60. минуту, Пуповац је ударцем главом нишанио под пречку, али Гавриловић је сјајном реакцијом преусмерио лопту у корнер.  На 2:0, повисио је Владимир Стричевић, пошто му је лопту сервирао Александар Плавшић. Најлепши детаљ, виђен је у 67. минуту, када је неухватљиви Пуповац, после асистенције Плавшића, ударцем искоса, скинуо паучину из горњег угла. Тачку на акцију Клаића и Стричевића, ставио је млади везиста Данијел Солдат – 4:0.

Мрежа Драгана Војводића нетакнута је 630 минута, а срећа му је била савезник у 75. минуту, јер је Урош Димић, из слободњака, погодио стативу.

М. Менићанин

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, судија: Шарић (Нови Сад), стрелци: Пуповац у 12 (из пенала) и 67, Стричевић у 65. и Солдат у 78. минуту. Жути картон: Бобот (ТСК).

ТСК: Војводић 7, Кнежевић 7,5, Бобот 7,5 (од 78. Варга - ), Стричевић 8, Милосављевић 7,5, Солдат 8, Н. Николић 7 (од 63. Којовић 7), Клаић 7,5 (од 85. Мириловић - ), Плавшић 7,5 (од 85. Гргић - ), Пуповац 8,5, Косић 7,5.

ЈЕДИНСТВО (Г): Гавриловић 7,5, Зорић 6, Драгољевић – (од 20. Рабљеновић 6, од 68. Ђорђевић - ), Ковачевић 6,5, Новаковић 6, Р. Тепић 6,5, Димић 6,5 (од 84. Гарић - ), Малиновић 6, Виторац 6, Бубњевић 6, М. Тепић 6,5.

ЖСК - Бачка 4:1 (2,0)

У најбољој игри ове јесени Жабаљци су убедљиво савладали увек за њих неугодне комшије из Ђурђева. Играло се обострано отворено, коректно и у границама дозвољеног. Домаћин је нешто конкретнију игру након пола сата успео да претвори у вођство и то неодбрањивим шутем Огњена Клисаре, ударцем са  25 метара  када  се лопта од пречке одбила у гол.

За дуплирање предности побрину се Урош Топић. Потпуна иницијатива гостију на почетку другог дела игре коштала их је новог гола који је постигао Ђурђевчанин Саша Богданов за недостижних 3:0.

Тачку на све ово ставио је резервиста Илија Кронић. Капитен гостију Душан Тривуновић, од кога много тога зависи у екипи, успео је у самој завршници голом да поправи донекле укупан утисак.

П. Бундало

ЖАБАЉ: Игралиште  ЖСК-а  судија Чулум (Шајкаш). Стрелци: Клисара у 30. Топић у 40. Богданов у 50. и Кронић у 75. за ЖСК, а Ду. Тивуновић 90. минуту за Бачку. Жути картони: Пињо (ЖСК), Вујовић (Бачка).

ЖСК: Савановић 8, Марић 7 (Малић), Танасић 8, Марков 8, Џамбас 8, Ушћумлић 8, Богданов 7, Топић 7, Тошић 7 (Кронић 7), Клисара 8 (Бороја), Пињо 7.

БАЧКА: Смољан 6, Станковић 6 (Т. Тривуновић), Ћирин 6, Дејановић 6, Вујовић 6, Дангубић 6, Ж. Тривуновић 6, Марковић 6, Багић 6 (Проданов), Ду. Тривуновић 7, Рогић 6 (Де. Тривуновић 6)

Фрушкогорац - Футог 6:0 (2:0)

Домаћи су наметнули жесток ритам и на полувреме отишли са два гола предности уз двоструког стрелца Милојка Јевтића. Када је у првом минуту наставка Владимир Бакош повећао резултат гости су се потпуно предали, па су до краја уткамице примили још три гола.  Убитачан је био финиш момака тренера Светозара Мијина. Душан Печић је у 75. минуту савладао Марковића, а свој трећи погодак Милојко Јевтић постигао је седам минута пре краја уткамице. Да се чак пола туцета нађе у мрежи Футога потрудио се у другом минуту судијске надокнаде из казненог ударца Душан Печић.

М. По.

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Јевтић у 24. 33. и 83. Бакош у 46. Печић у 75. и 92. (из пенала) минуту. Жути картони: Бакош, Јевтић (Фрушкогорац), Милован Латиновић, Барачанин, Чепић, Бурсаћ, Марковић (Футог).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Сапунџић, Васојевић (Личина), Перовић (Рис), Кукурузовић, Драгојловић, Јевтић, Шкрбић (Стојшић), Варничић (Милосавић), Пећич, Бакош.

ФУТОГ: Марковић, Самарџија (Гери), Барачанин, Стевановски, Сакач, Тополић, Чепић, Вуковић, Сирар, Милован Латиновић (Бурсаћ), Милкан Латиновић.

Шајкаш - Хајдук 4:0 (3:0)

Још једну убедљиву победу остварила је екипа из Ковиља против екипе која је на зачељу табеле. Све су момци тренера Душана Шведића одрадили у првом полувремену, постигли су три гола, имали још неколико прилика. Лукави Живан Играчев довео је домаћина у вођство. Три минута касније Лазар Марцикић је савладао Стефана Николића, а да се на одмор оде са убедљивом предношћу потрудио се другим Живан Играчев. Када је Рајко Вујиновић након два минута наставка постигао и четврти гол за домаћина очекивала се права катастрофа Чуружана. Међутим, задовољни убедљивом предношћу домаћи су одиграли комотније у наставку меча. .

М. По.

КОВИЉ: Игралиште на Ади, судија: Пејић (Нови Сад), стрелци: Играчев у 12. и 39. Марцикић у 15. и Вујиновић у 47. минуту. Жути картони: Дамјановић, Николић (Хајдук).

ШАЈКАШ: Шовљански, Вујиновић, Зечевић (Рулић), Граорац, Тривуновић (Мајурић), Милановић, Марцикић, Играчев, Николаш, Станковић (Малешевић), Радивојевић.

ХАЈДУК: Николић, Бранчић, Марковић, Самоловац, Николић, Дамјановић, Миловановић, Вујичић, Топић, Микулић, Поповић.

Тител - Сусек 4:0. ТСК - Јединство 4:0, Шајкаш - Хајдук 4:0, Ветерник - Бачка (Б) 3:0, Славија - Татра 2:1, Сириг - Омладинац 2:0, Фрушкогорац - Футог 6:0, ЖСК - Бачка (Ђ) 4:1, Фрушкогорски партизан - Петроварадин 5:4.

1. Ветерник       16     13     2      1      59:10                41

2. ТСК               16     12     3      1      37:6          39

3. Фр. партиз.    16     10     2      4      38:26                32

4. Сириг            16     10     1      5      23:10                31

5. Фрушкогор.    16     9      3      4      41:19                30

6. ЖСК              16     8      6      2      33:24                30

7. Бачка (Ђ)      16     8      4      4      31:17                28

8. Шајкаш         16     8      2      6      38:22                26