Новосадска лига: Ветерничани сигурни у Кисачу

Татра - Ветерник 0:4 (0:1)
kisac

КИСАЧ: Игралиште Татре, судија Плавшић (Нови Сад), стрелци: Китић у  17, Срдановић у 80. и 82. и Ушумлић у 81. минуту. Жути картрони: Хашка, Којичић, Новичевић, Сивчевић (Татра), црвени картон: Радић (Татра)

ТАТРА: Милошевић 7, Којичић 7, Крповић 6 Хашка 7 , Новичевић 7, Дубачкић  6(Пановић 6), Радић 7, Јанковић 6(А. Ожват 6,), Спајић 6, Живојинов 6 (Д. Ожват8) Сивчевић 6.

ВЕТЕРНИК: Ивић 7,  Ћалија 6, Швоња 6, Турало 6, Срђановић  8, Китић 8, Гвозден 6, Вуковић 6( Старчевић 7), Јовановић 6 (Ушумлић7), Малиновић 6, Ђокић 7(Ђурић 6)

Кисачани су дуго одолевали Ветерничанима и те у финишу меча када им је понестало снаге лидер је успео да сломи отпор срчаних играча Татре. У финишу утакмице Ветерничани су искористили неопрезност домаће обране и искључење Радића и са три ефектна поготка на крају убедљиво  савладали борбену домаћу екипу.

Домаћи су пропустили две изванредне прилике да изједначе резултат и да се то десило ко зна шта би било до краја. Млади и неискусан судија  толерисао је грубу игру гостију што је зазивало честе  протесте домаћих игрáча.

П. Палик

Омладинац - Славија 1:5 (0:3)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, судија: Шарић (Нови Сад), стрелци: Макарић у 63. за Омладинац, а Богданов у 6. Стојичић у 8. 34. 75. и 82. минуту за Славију. Жути картони: Пердух (Омладинац), Милановић (Славија).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Пердух (Тојагић), Штефек, Пецељ, Вујичић, Љ. Д. Зељковић, Девић,  Самарџић (Бакић), Гавранчић (Макарић), Д. Д. Зељковић, Хернаус (Париповић).

СЛАВИЈА: Чавић, М. Лазаревић, Галић (Милановић), Жакула, Стајић, Кувекаловић (Паунић), Стојичић (Иконић), Бркљача, Богданов (У. Лазаревић), Ћулум, Убовић.

Предвођени искусним Бојаном Стојичићем фудбалери Славије очитали су праву лекцију домаћину из модерног фудбала. На терену је играо само један тим Славије. Није се могла препознати екипа Омладинца, али руку на срце све је било у рукама расположених гостију. Већ у 6. минуту Немања Богдановић је крунисао агресивну игру гостију, а онда је на сцену ступио најбољи стрелац Салајчана Бојан Стојичић који је са два гола увећао предност.

У наставку успели су домаћи преко резервисте Стефана Маракића да постигну почасни погодак и то је било све што су учинили у овом сусрету, јер је до краја Бојан Стојичић са још два гола осигурао убедљиву победу момака тренера Драгана Шипке.

М. По.

Фрушкогорски партизанТител 3:1 (2:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, судија: Филиповић (Нови Сад). Стрелци: Трифуновић у 15, Рогановић (из пенала) у 20. и Клинцов у 80. за Фрушкогорски партизан, а Гардиновачки у 45. минуту за Тител. Жути картони: Мирић, Тешшановић и Дулић (Фрушкогорски партизан), а Радаковић (Тител).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Девић, Симић (Мирић), Подрашчанин (Грмаш), Клинцов, Бабић (Тешановић), Рогановић, Дулић, Трифуновић, Грубишић, Пролић.

ТИТЕЛ: Мајор, Поповић, М. Хорник, А. Хорник, Јованов, Радаковић, Куља, Гардиновачки, Дорословачки, Синани, Караташевски (Ђаковић).

Фудбалери Фрушкогорског партизана освојили су цео плен, савладавши госте из Титела. Овом победом црно – бели су се, поново, нашли на трећем месту на табели. Међутим, нису домаћи пружили партију, која се од њих очекивала. Већ у 20. минуту црно – бели су повели с 2:0 и, чинило се, даје сваки играч желео да постигне гол, јер Титељани су у доњем делу табеле. Нису се гости дали и у 45. минуту домаће је „туширао“ Гардиновачки.  Имали су домаћи прилично шанси да повисе резултат, сли им се испречио одлични голман Филип Мајор. Осоколили су се момци из Титела, чак су тражили и пенал. Међутим, он није постојао, пошто није постојао контакт између њиховог голмана и домаћег играча.

Први је мрежу гостију начео врлодобри Трифуновић, па је онда из пенала повисио Рогановић, да би смањио Гардиновачки. Ипак, све је на место дошло десет минута пре краја, када је Мирослав Клинцов, иначе одбранбени играч домаћих, лопту главом закуцао у мрежу гостију.

М. Павловић

Бачка (Б) - Шајкаш 1:1 (0:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, судија: Кукуда (Петроварадин), стрелци: Д. Ковачевић у 52. за Бачку, а Граорац у 88. минуту за Шајкаш. Жути картони: Карановић, Радосављевић (Бачка), Павков (Шајкаш).

БАЧКА: Тодорић, Радосављевић, Павлов (Слепчев), Карановић, Танцик, Тодорић, Роквић (Брнбота), Милић, Тепић (Милаковић), Д. Ковачевић, А. Ковачевић (Кресоја).

ШАЈКАШ: Шовљански, Вујиновић, Зечевић, Павков, Тривуновић (Граорац), Милановић (Малешевић), Марцикић, Играчев, Николаш, Станковић (Рулић), Радивојевић.

Више се у Бегечу очекивало од претедента за висок пласман. ија. Била је евидентна жеља  Бегечана  да дођу до победе. И поред неколико прилика на одмор се отишло најнепопуларнијим резултатом.

У наставку је пре водећег гола кога је постигао Дејан Ковачевић, исти играч био у прилици да савлада голмана Шовљанског, али је чувар мреже Ковиљчана смелом интервенцијом спречио најгоре. Већ у следећем нападу Дејан Ковачевић искупио се пославши лопту иза леђа голмана Шајкаша.

Прави потез тренера Шведића био је улазак Николе Граорца, јер су гости све карте бацили у напад што им се у финишу сусрета исплатило па су захваљујући Николи Граорцу који је испратио корнер Зечевића стигли до поделе бодова.

М. По.

Хајдук (Ч) - ТСК 0:5 (0:5)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука,  Судија: Љубица Полић (Ченеј). Стрелци: Пуповац 5. 8. и 43. Косић 12. и 38. минуту. Жути картони: Самоловац, Срећков, Стјепановић (Хајдук), Н. Николић (ТСК).

ХАЈДУК: Николић, Бранчић, Самоловац, Срећков, Дамјановић, Стјепановић (Шарић), Миловановић, Вујичић, Топић, Микулић, Радуловић.

ТСК: Војводић (Веђелек), Кнежевић, Варга, Н. Николић (А. Николић), Милосављевић, Солдат, Косић, Клаић, Плавшић (Мириловић), Пуповац (Грлица), Којовић (Гргић).

П. Бундало

Виноградар - Ченеј 6:1 (3:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Периновић у 9. и 45. Ћелић у 29. Газивода у 56. Миленковић у 69. и 83. за Виноградар, а Вилотијевић у 85. минуту за Ченеј.

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, С. Елез, Топаловић (Бјелобаба), Периновић, Ербез, Буквић, Ћелић, Владисављевић (Крајиновић), Сладић, Предојевић, Газивода (Миленковић).

ЧЕНЕЈ: Ивковић, Ћурчић, Д. Драгин, Проле, Лукић, Васић, Стојковић, Вилотијевић, Крстић, Милошев, Бижић (Ромић).

Екипа Виноградара убедљивом победом остала је у трци за јесењу титулу. Момци тренера Предрага Елеза постигли су пола туцета голова, а могли су по приказаној игри и шансама да дођу и до двоцифреног резултата.

Већ у 9. минуту Бранко Периновић откључао је браву екипе са Ченеја. До полувремена Новак Ћелић, а потом је и Бранко Периновић другим голом донео недостижну предност. У наставку је Бојан Газивода био прецизан, а до краја се у стрелце два пута уписао и резервиста Саша Миленковић. Убедљив пораз голом је ублажио Небојша Вилотијевић.   М. По.

Бачка (Ђ) - Фрушкогорац 0:0

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, судија: Чобанов (Руменка). Жути картони: Ж. Тривуновић, Вујовић, Рогић (Бачка), Беговић, Сапунџић, Бакош, Глишић, Старовлах (Фрушкогорац).

БАЧКА: Смољан 7, Станковић 7, Ћирин 7, Дејановић 7, Вујовић 7, Рогић 7 (Т. Тривуновић 7), Ж. Тривуновић 7, Марковић 7, Багић 7, Ду. Тривуновић 7,5, Де. Тривуновић 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић 8, Сапунџић 7, Васојевић 7, Перовић 7, Драгојловић 7, Старовлах 7, Јевтић 7, Беговић 6,5 (Бакош 7), Варничић 7, Печић 7 (Милосавић), Глишић 7 (Кукурузовић).

Меч је завршен  без голова. Био је то први реми Ђурђевчана на свом терену.

М. По.

Футог - Сириг 2:1 (2:1)

ФУТОГ: Игралиште Футога, судија: Ћурчић (Тител). Стрелци: Сирар у 20. и Црепуља у 40. за Футог, а Стојановић у 5. минуту за Сириг. Жути картони: Сирар, Бероња, Вуковић, Самарџија, Марсон (Футог), а Стојановић, Дражић, Томов, Васић (Сириг).

ФУТОГ: Марковић, Самарџија (Денковски), Барачанин, Црепуља, Сакач, Бероња, Чепић, Вуковић, Сирар, Мило. Латиновић (Мерсон), Милк. Латиновић.

СИРИГ: Тарабић, Декић, Б. Брежњак (Поповић), Васић, Петровић, Дражић, Стојановић, Радовановић, Томов (Мисини), Ферати, Ср. Брежњак.

Како првенство одмиче тако и Футожани играју све боље и квалитетније. На својој кожи на прави начин снагу момака тренера Малиновића осетили су Сирижани.

М. По.

Јединство - Сусек 11:0 (5:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, судија Ковачевић (Будисава). Стрелци: М. Тепић у 5, 29, и 53. Росић у 14, 25, и 64. Новаковић у 42. и 58. Р.Тепић у 72. и 87. и Вечански у 55. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић 8, Зорић 8 (Кезија 8), Ковачевић 8 (Ђорђевић 7), Новаковић 8, Р.Тепић 8, Ђурђевић - (Вечански 9), Малиновић 8, Росић 9, Бубњевић 8, М.Тепић 9 (Драгољевић 8), Виторац 8 (Гарић 7)

СУСЕК: Драгић (Смајић 5), Крстић 6, Шовљански 5, Миладиновић 5, Рапић 6, Шодић 6, Месарош 5, Увачек 5, Михајловић 5, Андрин 5 (Станојев 5), Лаловић 5.

З. Сиришки

Петроварадин - ЖСК 3:1 (1:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, судија: Ћулум (Шајкаш). Стрелци: Торбица у 22. Коска у 53. и Дервиши у 90. за Петроварадин, а Др. Марков у 45. минуту за ЖСК. Жути картони: Сурдучки, Коска, Кнежевић (Петроварадин), а М. Марков (ЖСК).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Шавија, Буквић, Кнежић, Торбица (Ђуровић), Сурдучки, Дервиши, Коска, Радојковић, Џарић (Поповић), Стефановић (Грујић).

ЖСК: Савановић, Танасић, Малић (Марић), М. Марков, Џамбас, Ушћумлић, Богданов, Бороја, Д. Марков (Тошић), Клисара, Топић.

У најбољој игри ове јесени фудбалери Петроварадина заслужено су савладали претендента за висок пласман.

М. По.

Фрушкогорски партизан - Тител 3:1, Петроварадин - ЖСК 3:1, Бачка (Ђ) - Фрушкогорац 0:0, Футог - Сириг 2:1, Омладинац - Славија 1:5, Татра - Ветерник 0:4, Бачка (Б) - Шајкаш 1:1, Хајдук - ТСК 0:5, Јединство - Сусек 11:0.

1. Ветерник       15     12     2      1      56:10        38

2. ТСК       15     11     3      1      33:6  36

3. Фр. партизан  15     9      2      4      33:22        29

4. Бачка (Ђ)      15     8      4      3      30:13        28

5. Сириг    15     9      1      5      21:10        28

6. Фрушкогорац 15     8      3      4      35:19        27

7. ЖСК      15     7      6      2      29:23        27

8. Шајкаш 15     7      2      6      34:22        23