Панчевачка лига: Драма у Ковину

​​​​​​​Раднички (К) – Спартак 5:4 (3:1)
lopta_u_mrezi_1

КОВИН: Стадион: Радничког, гледалаца: 100. Судија: Тодоровић (Вршац). Стрелци: Петрић у 23, Ђ. З. Раденковић у 26, Марковић у 34 (аутогол), Вуличевић у  69  и 72  за Раднички,  а Тома у 33, Јовановић у 46,  51. и 70.  минуту за Спартак.

РАДНИЧКИ: Аврамовић 7, Митковић 7, Секулић 7, Стаменовић 7 (Миленковић), Рађеновић 7, Петрић 7 (Вуличевић 8), Поповски 7 (Ђ. Д. Раденковић), Симић 7, Рајић 7, Ђ. З. Раденковић 7, Делиблаћанин 7.

СПАРТАК: Живановић 6,5, Корен 6,5, Живу 6, Тепшић 6,5, Тома 7, Царевић 7, Буза 6 (Коложвари 6), Радојевић 7, Станић 6 (Јовановић 8), Ковач7, Марковић 6 (Николовски -).

У првом полувремену домаћи фудбалери пружили су добру игри и постигли три поготка и стекли лепу предност. У другом полувремену задовољни вођством Ковинци су имали више лопту у поседу, али су гости из Дебељаче искористили  прилике пред голом Аврамовића и изједначили резултат. После шест минута игре прво је Вуличевић затресао мрежу гостију за ново вођство домаћина. а само минут касније својим трећим голом Јовановић је поново изједначио резултат на 4:4. За победу Ковинаца пообринуо се Вуличевић својим другим голом, када је искористио прилику пред голом гостију из Дебељаче.

Б. Стојковски

БАКДолина 2:2 (1:1)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а, гледалаца: 100. Судија: Јевтић (Вршац). Стрелци: Јарковачки у 7, М. Андрејић у 90. за БАК, а Келечевић у 3. и Ћирић у 54. минуту за Долину. Црвени картон: А. Јовановић(БАК).

БАК: И. Андрејић 7, Анђелић 7, Веселиновић 6,5 (Старовић 6,5), А. Јовановић 6, Шинзар 6,5, И. Јовановић 7, Јарковалчки 7,  Нешић 6,5, Марковић 7, Секуловић 7,  М.Андрејић 7,5,

ДОЛИНА: Бујаковић 7,5, Јованов 7, Светлик 6,5 (Ћирић 7,5), Митковски 7, Колак 7, Раденковић 7, Хлавча 6,5, Радивојев 7, Мамојка 6,5, Стајић 6,5, Келечевић 7 (С. Дудаш 6,5).

Гости из Падине  су повели голом Келечевића, а три минута касније  Јарковачки је поравнао резузлтат. У наставку резервиста Ћирић је искористио прилику и поново довео госте у вођство. Од 70. минута домаћи тим је остао без А. Јовановића који је због приговора добио прво жути картон, а затим одмах и други картон, па је морао да напусти терен. У последњем минуту меча М. Андрејић је свој тим спасао пораза.

Раднички (Б) – Јединство (ВЛ) 3:2 (2:1)

БАРАНДА: Стадион: Радничког. Гледалаца: 150. Судија: Срђан Митровић (Баваниште) 7. Стрелци: М. Стојковић у 20, Старчевић у 23 и 81 за Раднички, Симић у 15 и 67 минути за Јединство.

РАДНИЧКИ (Б): Чулибрк 7, Николић 6,5 (Друловић 7), Радојев 7, Домај 7, Стевановић 7, Максић 7 (Дивљачки -), Старчевић 8, Бабин 6,5 (Друловић -), Чабрило 7, М.Стојковић 7,5 (Јефтовић -), Милинковић 7.

ЈЕДИНСТВО (ВЛ): Илкић 7, Пауновић 7, Ђуркин 7, Бирђан 7, Балог 6,5, Ђурђевић 6,5, Попов 6,5, Богдановић 7, Моторов 7, Симић 7,5, Живанов 6,5.

Пулени тренера Драгана Даковића остварили су победу против једног од главног кандидата за прво место екипу Јединства из Влајковца. У првом полувремену Баранђани су стекли предност головима М. Стојковића и Старчевића после само двадесет минута игре. У наставку после одмора наставили су оба тима са добром игром и Симић је својим другим голом на мечу изједначио резултат. После брзе акције домаћих Старчевић је успео да затресе мрежу Илкића 10 минута пре краја меча за вредну победу свог тима.

БАК - Долина 2:2, Црвена звезда - Југославија 3:0, Партизан (Г) - Партизан (У) 1:1, Раднички (Б) - Јединство (В) 3:2, Будућност (А) - Потпорањ 2:4, Хајдучица - Полет (Ид) 2:2, Раднички (К) - Спартак 5:4, Слога (БНС) - Стрела 1:0.

1. Јединство (В)        7      6      0      1      23:6  18

2. Потпорањ              7      6      0      1      23:10        18

3. Раднички (К)          7      5      1      1      24:8  16

4. Стрела                    7      5      1      1      19:7  16

5. Долина                    7      4      1      2      16:11        13

6. Слога (БНС)            7      4      0      3      11:13        12

7. Полет (Ид)               7      3      2      2      11:11        11

8. Партизан (Г)            7      3      1      3      11:14        10