fudbal lopta

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, гледалаца: 250. Судија: Андрејић (Бела Црква).

БОРАЦ: Живановић 7,5, Јовић 6,5 (Грбић -), Јоковић 6,5 (Божић 6,5), Арсенијевић 7, Ћирковић 7, Вучић 6,5, Ђурђев 7, Бајић 7, Живковић 6,5 (Залокар -), Ђукић 6,5, Николајев 7.

ПАРТИЗАН: Ардељан 7, Филиповић 7, Стојчић 6,5, Јефтић 7, Петрић 7, Сочанац 7, Симуљ 6,5, Чолак 7,5, Андрејић 6,5 (Узелац -), Јоновић 7, Златковић 6,5 (Игњатовић -)

У дуелу две првопласиране екипе није било голова и за победом могу више да жале гости из Гаја. После овог меча Старчевци и даље имају бод вишка у односу на госте из Гаја. Прво полувреме протекло је у равноправној игри без правих прилика за гол.

У наставку после шест минута игре гости су после једне дубинске лопте имали изгледну прилику, када је Симуљ побегао својим чуварима, али није успео да савлада голмана Милоша Живановића.

Гости су из контранапада имали још неколико изгледних прилика пред голом голмана Живановића који се истакао добрим интервенцијама и сачувао своју мрежу и свом тиму обезбедио нерешен исход.

Дунав  (БП) - Полет (ИЗ)  6:1 (2:0)

БАНАТСКА ПАЛАНКА: Игралиште Дунава, гледалаца: 100. Судија:  Драча (Панчево) 7,5. Стрелци: Попов у 25, Радивојев у 28. и 77. Лукић у 48. Стајковић у 70. и  86. за Дунав, а Димитријевић у 58. минуту за Полет.

ДУНАВ: Трбојевић 7, Рудић 7, Маричић 7, Митровић 7, Лукић 7 (Илић -), Богојевић 7, Радивојев 7,5 (М. Остојић -), И. Остојић 7, Стајковић 7,5, Путник 7, Попов 7 (Николић -).

ПОЛЕТ: Љ.Илић 6, Јездимировић 6 (Несторов 6), С. Илић 6, Бану 6, Николић 6, Недељковић 6, Димитријевић 6, Оморац 6, Попов 6, Ђукић 6, Бежановић 6.

Добром и ефикасном игром фудбалери Дунава освојили су три бода против гостију из Избишта. Од првог минута домаћи тим је имао инцијативу и головима Попова и Радивојева стекао предност до одласка на одмор.

У другом полувремену домаћи тим наставио је са добром игром, а истакао се двоструки стрелац Стајковић који је и два пута асистирао.

Јединство Стевић - Потпорањ 0:1 (0:1)

КАЧАРЕВО: Стадион Јединства Стевић, гледалаца: 100. Судија: Митровић (Јабука), Стрелац: Јоксимовић у 27. минуту.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 7, Кљајић 6,5, Симић 6 (Златановић 6), Митковски 6,5, И. Пешовски 7, Трајчевски 6 (Крстевски 6), П. Окука 7, Балножан 6 (Дотлић 6), С. Пешовски  6, Јаћимовски 7.

ПОТПОРАЊ: Шаранов 7, Пешић 6 (Мадић 6), Јованов 6,5, Прошевски7, Јоксимовић 7,5, Јанковић 7, Лазин 7, Станојловић 7, Бранков 7, Ранић 7, Петровић 6 (Бихлер -).

Гости из Потпорања су повели голом Јоксимовића када је са неких двадесет метара савладао голмана Чучка и на крају се испоставило да је то био гол за победу и три бода.

Домаћи фудбалери су имали најбољу прилику за изједначење у 70 минути када је досуђен пенал, али је Стефан Пешовски погодио пречку голмана Шаранова. У последњих десетак минута домаћи фудбалери имали су инцијативу и прилике, али су гости успели да сачувају предност и победе.

ЈугославијаСпартак 1:3 (0:2)

ЈАБУКА: Игралиште Југославије, гледалаца: 100. Судија:  Цвитак (Панчево). Стрелци: Лалић у 90  за Југославију,а Радојевић у 17. Марковић у 44. и Буза у 78. минуту за Спартак.

ЈУГОСЛАВИЈА: Симјановић 6,5, Богдановски 6 (Ненадић 6), Митковић 7, Ракић 6,5, Лалић 7, Анђеловић 6,5, Дакић 6,5, Стојановски 6,5, Николовски 6,5, Колески 6,5, Димковски 6 (Станковски -).

СПАРТАК: Вукоје 7, Корен 6,5, Младеновић 6,5 (Јовановић -), Живу 6,5, Тепшић 7, Тома  6,5 (Буза 7), Царевић 7, Марковић 7 (Коврлија -), Радојевић 7, Ковач 7,5, Сахтер 6,5.

Гости из Дебељаче дошли су у вођство голом Радојевића, да би у последњем минуту првог полувремена Марковић удвостручио предност. После одмора фудбалери домаћег тима нападали су, али је резервиста Буза постигао трећи погодак за госте и решио питање победника.

У последњем минуту меча Лалић је постигао почасни погодак за домаћине и ублажио пораз свог тима.

Припремио: Б. Стојковски

Вултурул - Јединство (В) 0:0, Стрела - Војводина (С) 5:0, Раднички (Б) - Црвена звезда 5:1, Дунав - Полет 6:1, Партизан (У) - Слога (БНС) 1:1, Југославија - Спартак 1:3, Јединство Стевић - Потпорањ 0:1, Борац (Ст) - Партизан (Г) 0:0. Слободна је била Долина.

1. Борац (Ст)      24     16     2      6      52:24        50

2. Партизан (Г)   24     15     4      5      63:19        49

3. Потпорањ       24     14     5      5      42:27        47

4. Раднички (Б)  23     12     5      6      52:27        41

5. Партизан (У)  23     12     4      7      40:32        40

6. Јединст.(В)     23     11     6      6      36:27        39

7. Стрела           23     11     5      7      49:29        38

8. Спартак          24     10     7      7      41:32        37