Потиска лига: Војнић Хајдук потопио лидера

Бачка - Славија 2:5 (1:2)
FK Slavija Banatsko Arandjelovo

МОЛ: Стадион  Бачке. Судија. Н. Зекоња (Кикинда). Стрелци: П. Крижан у 41. (из једанаестерца) и Д. Станојев у 57. за Бачку, а Војнић Хајдук у 6, 15, 58. и 89. и Ј. Хусак у 90.минуту за Славију. Жути катрони: П. Крижан, Анђелковић, М. Крижан, Сиђи (Бачка), Марки, Ерић и И. Хусак (Славија). Црвени картони: А. Станојев (Бачка) и Перишић (Славија).

БАЧКА: Ђукић, Анђелковић, А. Станојев, Влајковић, М. Крижан, Симендић, П. Крижан, Д. Станојев, Моровић, Радонић (Цифрић), Сиђи.

СЛАВИЈА: Арсенов, Фехер, Кијац, Марки, Ерић, Јефтић (Петронијевић), Ј. Хусак, О. Хусак, Војнић Хајдук, Перишић, С. Малуцков.

Динамчно, бобено и занимљиво било је у дербију у Молу, где су гости из Банатског Аранђелова изненадили екипу Бачке. Данијел Војнић Хајдук се и на овој утакмици потврдио изванредним учинком, јер је одбрану Бачке приморао на капитулацију чак четири пута.

Јединство - Јадран 4:1 (3:1)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Миланов у 11, Фараго у 29, Т. Дабевски у 44. и Б. Живков у 71. за Јединство, а С. Ђурђев у 6.минуту за Јадран. Жути Катрони: М. Живков, Брзак (Јединство), Будовалчев, С. Ђурђев и Д. Ђурђев (јадран).

ЈЕДИНСТВО: Пантелин, Илић (Јованов), П. Калмар (Беланчић), Брзак, М. Живанов, Зивлак, Миланов (Бајић), Б. Живков, Р. Дабевски, Т. Дабевски (Л. Калмар), Фараго.

ЈАДРАН: Јосиповић, М. Стојановић (Владисављев), Олушки, Ч. Стојановић, С. Ђурђев, Будовалчев, Бебек, Н. Кесег, Јухас, Д. Ђурђев, Татић.

Неочекивано у 6. минуту Срђан Ђурђев је из прекида са половине игралишта изенадио голмана Дражена Пантелина, али пет минута касније изједначио је е Никола Миланов. Крстурци нису дозволили изненађење, па су головима Бојана Фарагоа и Томе Дабевског до одмора стекли сигурно вођство. Гости из Санада су такође атаковали на гол домаћина, али се Пантелин добрим одбранама искупио за гол примљен на почетку утакмице, а победу је у 71. минуту потврдио Бранислав Живков.

Тиса - Потисје 2:4 (0:1)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Зомбори у 63. и Ленђел у 72. за Тису, а Салма у 21. и 75, Балго у 83. и Фодор у 87.минуту за Потисје. Жути картони: Кочиш, В. Апро (Тиса) и Хорват (Потисје).

ТИСА: Ковач, К. Апро (Мојсин), Шили (Шипош), Јакшић, В. Апро, Ленђел, Зомбори (Магарашев), Кочиш, Фодор, Раданов (Ђукић), Тот (Малетин).

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, Баги, Домонкош, Салма, Фодор, Угри, Балго, Чањига (Хорват), Л. Апро, О. Нађ, Тандари.

У неизвесној утакмици домаћа екипа у првих двадесетак минута није искористила три постотне шансе, што је у 21.минуту казнио Ленард Салма за вођство Кањижана.  Тиса је успела да преокрене резултат и поведе 2:1 головима Силвестера Зомборија и Гергеља Ленђела, али је у финишу до изражаја дошла боља припремљеност екипе Потисја.

Хоргош Граничар 4:0 (3:0)

ХОРГОШ: Игралиште Хоргоша. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Хокса у 9, Салма у 24. и 40. и Земко у 62.минуту. Жути картон: Б. Поповић (Граничар).

ХОРГОШ: И. Макра, Фехер, Хокса (Лобозар), Тертели, Бенце, Веселинов (Бате), Деак, Земко, Пуљаи (Д. Макра), Салма, Коломпар.

ГРАНИЧАР: Мађар, Петковић, Уверић, Дражић, Коблехер, Ђерић, Слађан Иванов, Марјановић (Пантелин), Б. Поповић, Маленић, Саша Иванов.

Спремнија екипа Хоргоша највећи део посла обавила је у првом делу утакмице.

Тромеђа - Чока 2:2 (1:1)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Палатинуш у 22. и 66. за Тромеђу, а Токоди у 24. и Ђурђев у 79. минуту за Чоку. Жути катрони: А. Домонкош, Ваш, Агоштон, Л. Домонкош (Тромеђа), Токоди, Ћинкул и Ружа (Чока).

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, К. Доконкош, Т. Пап (А. Пап), Михок Куцора (Ваш), Немет (А. Домонкош), Л. Домонкош, Лакатош, Палатинуш, Агоштон.

ЧОКА: Милитаров, Келеува, Брдарић (Телеки), Ђурђев, Ћинкул, Ружа, Токоди, Попов, Србљин, Стојановић, Костић.

У коректном надигравању домаћини су имали више жељу а дођу до победе, два пута су били у вођству головима Виктора Палатинуша, међутим, Чокани су преко Токодија и Ђурђева успевали да изједначе

Шампион - Хајдук 1:1 (1:1)

ОРОМ: Игралиште у Орому. Судија: Б. Атељевић (Мартонош). Стрелци: Писарић у 39. за Шампион, а Шлејхер у 9.минуту за Хајдук.

ШАМПИОН: Сокола, Дробњак, Мисини, Саша Стојичић, Мора, Слободан Стојичић, Сакач (Вираг), Јо (Бабичков), Малагурски, Биро, Писарић.

ХАЈДУК: Марта, Бошњак, Крушић, Ранков (Милош Хајдер), Бодрожа, Милан Хајдер, Шлејхер, Трбовић, Лакатош, Шокловачки, Оњин (Њежић).

Тамаш Шлејхер је у 9.минуту госте довео у вођство, на одбијену лопту са 16 метара погодивши леви доњи угао. За изједначење са 20 метара под пречку је са 20 метара погодио Предраг Писарић. У другом полувремену Хајдук је више нападао, а у 90.минуту Оромчани су имали среће јер је Милан Хајдер из гужве погодио стативу.   Припремио: М. Митровић

ХОРГОШ: Хоргош - Граничар (Ђала) 4:0, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Јадран (Санад) 4:1. ОРОМ: шампион - Хајдук (Подлокањ) 2:2, ПАДЕЈ: Тиса - Потисје (Кањижа) 2:4, МОЛ: Бачка - Славија (Банатско Аранђелово) 2:5, МАЈДАН: Тромеђа - Чока  2:2.

1. Јединство      9      7      2      0      27:4  23

2. Бачка    9      7      0      2      41:11        21

3. Славија 9      6      3      0      18:4  21

4. Потисје  9      5      3      1      27:9  18

5. Хоргош  9      5      1      3      23:15        16

6. Јадран   9      3      2      4      21:25        11

7. Хајдук   9      3      1      5      14:21        10

8. Тиса      9      3      0      6      16:20        9