Сомборска лига: Ивеља погодио са центра

​​​​​​​Херцеговац  - ЖАК 2:1 (2:1)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца: 200, судија: М. Радуловић (Црвенка), стрелци: Ивеља у 21. и С. Хрњез у 39. минуту за Херцеговац, а Ђукановић у 20. минуту за ЖАК, жути картони: Вукосав (Херцеговац), а Бечановић, Јока (ЖАК).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Смајић, С. Хрњез, Солдо, Бабић, Вукосав, Р. Тривуновић (Грубачић), Ивеља, Рачић, В. Хрњез, Поткоњак.

ЖАК: Попов, Никић, Бечановић, Шимунов, Јока, Ковачевић, Античевић, Д. Тривуновић, Чичовачки, Ђукановић, Халас (Хернаус).

Резултатски преокрет направили су фудбалери гајдобранског Херцеговца, у дуелу са сомборским „железничарима”. Најлепши детаљ био је изједначујући погодак Гајдобрана, који је искусни Ђорђе Ивеља постигао са центра игралишта.

Победу домаћем тиму донео је Слободан Хрњез, који избегао је пазњи одбране Сомбораца.

Липар - Раднички (Р) 3:1 (1:1)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца:200, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Мијић (из једанаестерца) у 34., Лалић у 52. и Шеган у 74. минуту за Липар, а Алексић у 44. минуту за Раднички, жути картони: Ђукић (Липар), а Милуновић, Лазаревић, Кардинал (Раднички), црвени картони: Милуновић, Лазаревић (Раднички).

ЛИПАР: Манојловић (С. Зракић), Честић, Мијић (С. Поповић), Басарић, Марчетић, Лалић, Шеган, Г. Поповић, Бановић, В.Зракић (Бојанић), Ђукић.

РАДНИЧКИ (Р): Јовановић, Милан Мушикић, Алексић, Лазаревић, Петковић, Кесић (Сантрач), Миљан Мушикић, Кувељић, Кардинал, Ђокић (Радојчић), Милуновић (Нововић).

Уложили су фудбалери Липара огроман труд да би сломили снажан отпор борбених и упорних Ратковчана. Најзаслужнији појединац за овакав епилог је неуморни везиста домаће екипе Марко Лалић, који постигао је други гол, а асистирао је код трећега поготка Липараца.

Будућност (П) - Крила Крајине 0:0

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца: 150, судија: Н. Шћепановић (Крушчић), жути картони: Марић, Нешковић (Будућност), а Плавански, Дувњак, Чешљевиçћ (Крила Крајине), црвени картони: Марић (Будућност), а Плавански (Крила Крајине).

БУДУЋНОСТ: Немет, Поповић, Нешковић, Радомировић, Тури, Вјетровић, Алимпић (Јанковић), Лаћарак, Д.Агбаба, Козомора, Марић.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дражић, Вигњевић, Ступар, Дувњак (Пилиповић), Медан, Зелинчевић, Чешљевић, Марковић, Пандуров (Миличевић), Плавански, Дукић (Тома).

Стрелци пуцали су ћорцима, у окршају за бодове између општинских фудбалских ривала. Највећу прилику пропустио је да реализује првотимац гостију Горан Вигњевић, који, у 82. минуту, није искористио пенал. Његов шут за голмана Парозана Ивана Немета био је лаган плен.

Стари град - Полет (С) 2:0 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града, гледалаца:300, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Крстић у 37. и Ковачевић у 58. минуту.

СТАРИ ГРАД: Стојчевић, Рађеновић, Гајдобрански, Марчета, Кнежевић (Јовицки), Миладиновић (Влајић), Ђекић, Радић, Живић, Крстић, Ковачевић (Зељко).

ПОЛЕТ (С): Ђуришић, Медојевић, М. Ракочевић, Јанковић, Ј. Чвокић (Калуђерски), Зејак, Перуничић, Н. Чвокић, Зујовић, Ромић, Бошковић.

Рутински и са пола гаса лидер укњижио је нова три бода и учврстио се на челу табеле. Пут ка тријумфу над Сивчанима трасирао је луцидни Немања Крстић, а агилни Александар Ковачевић запечатио је судбину гостију. После завршетка утакмице, дуготрајним аплаузима и скандирањем, навијачи домаћег тима наградили су своје миљенике.

Тврђава - Русин 2:1 (1:0)

БАЧ: Стадион Тврђаве, гледалаца:200, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Божин у 22. и Салијевић у 76. за Тврђаву, а Б. Нађ у 47. минуту за Русин, жути картони: Ерак (Тврђава), а Малацко (Русин).

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Милиновић, Марић (Соколовић), Вујиновић, Божин (Салијевић), Шомоши, Ерак, Гојић (Дорошки), М. Агбаба, Бадивук.

РУСИН: М. Нађ, Харди, Холик, Б. Нађ, Малацко (Сајанковић), Орос, Кочиш, Ланћужанин, Ђукановић, Бранковић (Будински), О.Марковић (Боднар).

Фудбалери Тврђаве укњижили су нова три бода пред својим навијачима овога пролећа. У ствари, Бачани су од Крстураца били таман толико били бољи, колико о томе крајњи резултат то говори. Занимљиџо, да је победоносни гол за Тврђаву постигао је резервиста Мишо Салијевић, који је у игру ушао уместо стрелца првога поготка на утакмици Лазара Божина, почетком другога полувремена.

Припремио: Ђ. Штрбац

Оџаци - Кула 1:2 (1:0)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 60, судија: Боснић (Бачка Паланка). Стрелци: Јовановић у 34. за Оџаке, а Букејловић у 57. и 90. минуту за Кулу. Жути картони: Лукић (ОФК Оџаци), а Вујевић и Златић (Кула).

ОФК ОЏАЦИ: Н. Кузмановић 7 (Зорић), Рашетић 7, Матијевић 6, Лукић 6, Николић 7, Томић 7, М. Кузмановић 6 (Кања, Младеновић 6), Јовановић 8, Крстић 7, Петковић 7, Лазић 7.

КУЛА: Радуловић 8, Златић 7, Ђођић 7, Тапаи 7, Полић 7, Гачевић 7, Букејловић 8, Јањић 6 (Бабић), Анђеловић 7, Вујевић 6, Поповић 6 (Бодиш 7)

У веома лепој и борбеној игри домаћин се поштено испромашивао имао за чим да жали. Главни кривац за то је врло добар голман Радуловић који је одбранио пет јако тешких удараца.

После тога на сцену је ступио Букејловић који је у два наврата захватио лопту главом после центаршутева и постигао је два гола. Гости су потпуно заслужено однели бодове.

А. Чичић

Славија - Војводина (Т) 1:0 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалац 250, судија: Малбашић (Сомбор), стрелац Петровић у 28. минуту. Жути картони: Ефендић (Славија), Љ. Јованов, Суба (Војводина).

СЛАВИЈА: Брња, Стојанов (Заскалицки), Бенка, Тривуновић, Ћорда, Котив (Милец), Кухта, Петровић (Баљински), Секеруш, Кућенић, Ефендић,

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафић, Д. Ранисављев, М. Ранисављев, Љ. Јованов, М. Јованов, Бојанић (Станојев), Д. Николић, Д. Јованов (Субић).

Добра фдубалска представа, домаћи су били бољи и заслужено победили. Једини погодак постигнут је у 28. минуту. Петровић из слободног ударца је погодио мрежу. Најзрелију шансу гости су имали у 44. минуту када је Бојанић погодио стативу.

Ј. Шустер

Борац - Кулпин 3:0 (прекинуто у 32. минуту)

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, гледалаца 200, судија: Хорњак (Гајдобра), стрелци: Танкосић у 9. С. Јовановић у 20. Јандрић у 24. минуту.

БОРАЦ: Ђукић, Лакатош 7, Поњевић 7, Максимовић 7, Вранац 7, С. Јовановић 7, Танкосић 7, Гајић 7, Јандрић 7, М. Јовановић 7, Станишић 7.

КУЛПИН: Југа 6, Переза 6, Балевић 6, Булатовић 6, Збућновић 6, Коларски 6, Бобот 6, Кајтез 6.

Неравноправна игра одвијала се на терену Борца у Обровцу, пошто су гости допутовали са само осам играча. Тако да је домаћину била олакшана ситуација за победу. Шанса за шансом су се ређали, а поред голова било је и промашаја. После трећег поготка гостујући играчи почели су да храмљу и тражили лекарску помоћ, иако није било разлога за то. Пошто се нису вратили у игру два играча Кулпина, а судија Хорњак је означио крај утакмице.

Б. Гајић

Херцеговац - ЖАК 2:1, Оџаци - Кула 1:2, Стари Град - Полет (С) 2:0, Борац - Кулпин 3:0, Славија - Војводина (Т) 1:0, Тврђава - Русин 2:1, Будућност (П) - Крила Крајине 0:0, Липар - Раднички 4:1.

1. С. град           20     13     4      3      45:10        43

2. Славија          20     12     4      4      42:28        40

3. К. Крајине      20     10     6      4      24:13        36

4. Русин              20     10     4      6      42:23        34

5. Војводина (Т) 20     10     3      7      43:29        33

6. Борац             20     10     3      7      37:40        33

7. ЖАК                20     8      7      5      26:24        31

8. Будућност (П) 20     8      6      6      25:22        30