СУБОТИЧКА ЛИГА Минималац Равноселаца

Обострано динамична, нешто дефанзивнија игра, без превише ризика уз неколико лепих прилика.
Л. Киш/ Моменат сa утакмице у Равном Селу

Пролетер - Сента 1:0 (0:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100, Судија: Жутић (Ловћенац). Стрелац Плавшић у 67. минуту, жути картон Пјешивац (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Јовичић, Ковачев (Величковић), Секулић (Ковачевић), Рогановић, Пјешивац, Сивчевић, Перазић, Плавшић, Којичић, Николић (Нешковић), Милићевић (Збућновић).

СЕНТА: Томашев, Димић, Барјактаровић, Ђукић, Мандарић. Баук, Матић, Живковић, Живановић, Жмукић, Димовић (Тури).

Средином првог полувремена гости су уздрмали  пречку. У другом полувремену Равноселци знатно орга-

низованији, стварали су  већи број шанси али је голман Томашев био на висини задатка. У 67. минуту Секулић је преварио три играча, ушао у шеснаестерац мајсторски пронашао Плавшића који је рутински погодио мрежу. Имали су Равноселци још четири стопостотне шансе али је голман Томашев изванредним одбранама спасио свој тим тежег пораза.

Л. Киш

АФК - Будућност 0:3 (0:2)

АДА: Игралиште АФК-а,  гледалаца: 300,  судија: К. Керекеш(Суботица),  стрелци: Ђуричић у 18. С. Ковачевић у 38. и С. Павловић у 59. минуту,  жути картони: Балинт,  Дорословачки (АФК),  а Душан Павловић,  Грубачић,  Парошки (Будућност).

АФК: М. М. Ђукић,  Ђери (Мезеи),  Миладинов,  Шинковић,  Вујић (Дер),  Хајду,  Балинт,  Пинтер,  Цвитко (Матеја Мијић),  Марко Мијић(Дорословачки),  Попов.

БУДУЋНОСТ: Ж. Јоргић,  Драган Павловић,  Душан Павловић,  С. Павловић (Парошки),  Кутлачић,  Клипић,  Радевић (Крстовић),  Ђуричић (Павличевић),  С. Ковачевић(Драгојевић),  Грубачић,  Јокић.

Пребродили су фудбалери савиноселске Будућности гостовање поред Тисе. И, то сасвим лагано,  без претераног напрезања,  у већем делу утакмице.

Ђ. Шт.

Напредак - Искра 1:1 (1:1)

НАДАЉ: Игралиште Напретка, гледалаца: 300, судија: Н. Јанковић (Мол), стрелци: Дамјан Губаш(аутогол) у 20 за Напредак, а Д. Јанковић у 28. минуту за Искру, жути картони: Р. Јовановић, Наумов, Миљевић (Напредак), а Нађ (Искра), црвени картон: Нађ(Искра) у 82. минуту.

НАПРЕДАК: Н. Полић, Р. Јовановић, Наумов, Ходоницки, Цигановић, Д. Козомора, Миљевић (Томић), Ергерац (Бузаџин), Савков, Филиповић, Љ. Живановић.

ИСКРА: М. Ступар, М. Секулић, Миловановић, Сердар, Малацко (Бодоњи), Комазец (Нађ), Маћиженски, Ђурђевац, Дамјан Губаш, Гаџић, Д. Јанковић.

Фудбалери домаћег тима, у већем делу утакмице успешно надметали су се са Куцуранима, а, у појединим тренуцима меча, били су и надмоћнији од лидера са табеле. Свака од екипа постигла је по један ефектан гол, а то је, у ствари, и најреалнији епилог.

Ђ. Штрбац

Табела и резултати:

Јадран - Србобран 3:1, Чока - Виноградар 1:0, Пролетер - Сента 1:0, Сутјеска - Томиславци 1:2, Ударник - Јединство 1:0, АФК - Будућност 0:3, Напредак - Искра 1:1, Таванкут - Његош 6:0.