Суперлига: Марко Илић сачувао бод Вождовчанима

Играчи тренера Золтана Сабоа одиграли су добру утакмицу с Вождовцем, али су на крају морали да се задовоље само с освојеним бодом.
Linglong Superliga/Superliga

Већ у 1. минуту ТСЦ је дошао до вођства, када је Дуроњић извео корнер, лопта стигла у петерац, где ју је дочекао Дејан Милићевић и послао иза леђа голмана Марка Илића. Гости су, међутим, брзо изједначили преко Ласицкаса, већ у 4. минуту, после асистенције Хајдина.

Могао је тим ТСЦ-а у 8. минуту поново да стигне до предности, када је поново Милићевић био у прилици, али је овог пута шутирао право  у голмана. Само неколико тренутака касније, арбитар Милановић досудио је пенал за домаће, пошто је у казненом простору Цветковић срушио Лукића. Најстрожу казну извео је управо Ненад Лукић, али га је голман Илић прочитао и одбранио његов шут.

Гости су имали прилику када је Александар Станисављевић опалио по лопти, али је голман Филиповић био опрезан и избацио је у корнер. Настављен је занимљив окршај у Сенти, па су нову шансу имали Бачкотополчани у 23. минуту, али је Дуроњић промашио празан гол. На другој страни запретио је Станисављевић, који је центрирао до Ласицкаса, а он је шутирао поред стативе. До краја полувремена се играло обострано отворено али нових погодака ипак није било. Бележимо одличан центаршут Милића, после којег је покушао Силађи, али је голман Илић лопту избио у корнер.

У наставку „плави” су запретили преко Лукића и Силађија, али је голман Илић наставио одлично да чува свој гол. Радост домаћим навијачима донео је у 60. минуту Владимир Силађи. Поњевић је претходно прошао по десној страни, упослио Силађија, а овај је поново донео предност у корист ТСЦ-а. Ипак, Вождовац је изједначио из пенала, када је Бабић играо руком, а сигуран с беле тачке био је Николић и изједначио резултат на  2:2.

Најбољи фудбалер на терену Владимир Силађи имао је стопостотне прилике у 81. и 83. минуту, али је голман Илић у оба наврата  био сигуран. Коначно, у 87. минуту, Ровчанин је, само што је ушао у игру, имао велику шансу, али је шутирао поред стативе, па је овај занимљив сусрет завршен ремијем.

С. Стојиљковић

ТСЦ - Вождовац 2:2 (1:1)

СЕНТА: Градски стадион, гледалаца 1.200, судија: М. Милановић (Ћуприја). Стрелци: Милићевић у 1. и Силађи у 60. за ТСЦ, а Ласицкас у 4. и Николић у 75. минуту (из пенала) за Вождовац. Жути картони: Поњевић (ТСЦ), Красић, Ласицкас (Вождовац). Црвени картон: Поњевић (ТСЦ).

ТСЦ: Филиповић 7,5, Варга 7, Скопљак 7,5, Томановић 7,5, Тумбасевић 7,5, Милићевић 7,5 (Рончевић), Силађи 8, Поњевић 7, Бабић 7, Дуроњић 7 (Шинковић), Лукић 7 (Антунић).

ВОЖДОВАЦ: Илић 8, Цветковић 7, Машовић 7 (Красић), Нишић 7, Ласицкас 7,5, Станисављевић 7, Микић 7, Живковић 7 (Зличић), Горијевски 7 (Цветковић), Хајдин 7.