Суперлига Србије: Завршен градски дерби Војводина-Пролетер (2:0)

На Стадиону „Карађорђе“ крај новосадског суперлигашког дербија Војводина - Пролетер, Вукадиновић дао гол за Војводину у 52. минуту, поново Вукадиновић, 92. минут
Vojvodina vs Proleter 06_FBakic

94` Судија свира крај меча

92` Вукадиновић даје гол, 2:0 за Војводину, продор са леве стране, центаршут Гемовића стрелац сам пред голом лако погађа

88` Главама се сударили Илић и Човић, настављају меч

86` У Војводини уместо Мркаића ушао Бјековић

83` Пролетер пропустио најбољу шансу за изједначење, Галић шутно по земљи поред стативе са десетак метара, после центаршута који је Галића оставио без блока. Човић из Војводине добио жути картон

77` Којића у Пролетеру мења Галић, Дринчић из Војводине добио жути картон

73`Вукадиновић затресао мрежу Пролетера, али судија није признао гол, лопта је Вукадиновића погодила у леву руку пре тога

72`Прилика за Војводину после корнера, извео га Дринчић, одбрана Пролетера на крају избацила лопту у поље

69` Леандро из Пролетера добио жути картон, такође и тренер Војводине Лалатовић

64` У Пролетеру Живојиновића заменио Кнежевић

63` Леп шут Човића са 17-18 метара, голман Пролетера Петрић брани

62`Играчи оба тима диктирају врло жесток ритам

57` Мркаић пао после контака са Бразилцем Леандром у шеснаестерцу, судија сматра да није пенал

56` Још једна опасна акција Војводине, голман Пролетера Петрић једва је пресекао пас нападача Војводине са леве стране, све се дешавало око петерца

52` Вукадиновић погодио 1:0  за Војводину, Стојковић дао изванредну дугу лопту- Вукадиновић претрчао чуваре и из полуокрета врло прецизним ударцем са десне стране погодио десни угао гола Пролетера

50` Илић из Пролетера добио жути картон

46` Кренуло друго полувреме, у Војводини Вукадиновић уместо Зукића

45` Крај првог полувремена

43`Андрић из Војводине добио жути картон због оштрог старта над Ковачевићем

41`Напад Војводине дуго трајао, одмах уследио нови и продор Ђорђевића врло близу гола Пролетера са леве стране, али пас није прошао

38` Сада Пролетер више притиска

35` Шут Бабића са неких деветнаест метара, лопту је захватио пре него што је пала на траву, снажан шут, али му је лопта прешла преко ноге

30` Човић из Војводине покушао маказицама после центаршута са десне стране

27`Сада Војводина држи конце утакмице, имала је серију опасних напада

25` Мркаић лепо шутира из окрета, заградио се после центаршута, лопта иде поред стативе, шанса за Војводину

22` Опасна акција Војводине,на крају је Зукић био у офсајду

20` Војводина одмах узвратила, Дринчић добио повратну лопту, шут из трка, његов пројектил отишао је преко гола

19` Овај део утакмице припада Пролетеру, у последњих неколико минута више напада

15` Велика шанса за Пролетер, Бабић у налету погодио голмана Вуклиша кад му се одбила лопта а гол Војводине је било празан, претходила је брза акција проткана лепим асистенцијама

11` Ритам и даље врло висок, ривали равноправни

6` Човић  шутирао из пуног трка, након што му је Мркаић лепо оставио лопту петом, лопта је пролетела поред гола Пролетера

4` Кренуло врло динамично, Војводина је два пута напала брзим  додавањима, али је недостајао завршни пас

1`Почело минутом ћутања за преминулог тренера ТСЦ-а Золтана Сабоа, некадашњег играча Војводине и Партизана

Састави:

ВОЈВОДИНА: Горан Вуклиш, Младен Деветак, Немања Човић, Дејан Зукић, Стефан Ђорђевић, Никола Андрић, Никола Дринчић, Ђорђе Ђурић, Момчило Мркаић, Миодраг Гемовић, Аранђел Стојковић

ПРОЛЕТЕР: Никола Петрић, Огњен Митровић, Милан Миросављев, Бојан Ковачевић, Пинто Леандро., Јован Илић, Александар Андрејевић, Бранислав Милошевић, Синиша Бабић, Виктор Живојиновић, Лазар Којић