Војвођанска лига – исток: Кренули најзад и Кикинђани

Већ у 4. минуту радовали су се домаћини. Досуђен је пенал, а сигуран реализатор најстроже казне био је искусни Радован Илић.
fudbal

ОФК Кикинда - Банат (Ч) 3:0 (1:0)

КИКИНДА: Градски стадион, без гледалаца, судија: Цвитак (Панчево). Стрелци: Илић у 4. (из пенала) Кресоја у 63. и Ивановић у 79. минуту. Жути картони: Детари (Кикинда), а Дивљачки, Максимовић, Ескић, Петковић (Банат).

ОФК КИКИНДА: Митровић 8, Илић 8 (Утржен), Ивановић 7 (Белић), Кресоја 8, Кнежевић 7, Рељић 8, Детари 7, Зељковић 7 (Ђукић), Лаништанин 7, Зечевић 7 (Латковић), Коцкар 9.

БАНАТ: Сладовић 7 (Максимовић), И. Ракетић 6 (Здравковић), Ратковић 7 (Стојић), С. Ракетић 7, Ескић 7, Бајкин 7, Лошић 6, С. Максимовић 6 (Којић), Стојановић 6, Дивљачки 6, Петковић 6 (Дмитровић 6).

Неколико минута касније и гости су имали прилику да са беле тачке поравнају резултат, али у томе нису успели.

У наставку игре тим са градског стадиона постигао је још два лепа погодка. Прво је у 63. минуту Кресоја погодио мрежу, а десет минута пре краја меча у листу стрелаца уписао се  и нови члан Кикинђана Дејан Ивановић.

М. С.

Слога - Раднички (С) 2:1 (0:0)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, без гледалаца, судија: Катарина Петровић (Панчево), стрелци: Олђа у 79. Селаковић у 92. за Слогу, Кукољ у 93. минуту за Раднички. Црвени картон: Недимовић  (Слога).

СЛОГА: Илкић, Прица 7, Недимовић 7, Цветићанин 6 (Спремо 7), Лазаревић 7, Вукомановић 7, Тадић 6, Алберт 7 (Селаковић 7), Радић 7, Стефановски 6 (Коруга 7), Олђа 8.

РАДНИЧКИ: Бодрожан 6, Ма. Милош 6, Идворјан 6, Кукољ 7, Ми. Милош 6, Вучковић 7, Огњеновић 6, Колдан 6 (Ристивојевић 6), Мамлић 6, Ковачевић 6, курунци 6.

Домаћи су имали иницијативу и прегршт прилика, али су поготке постигли у самом финишу утакмице. После одличног убацивања на другој стативи нашао се Стефани Олђа и погодио за вођство Слоге. Домаћи су наставили да нападају, и у надокнади  Радован Селаковић погодио мрежу.  Међутим, кратко је трајала радост Пландиштана. Кукољ је на центру видео да је голман Илкић напустио гол, и снажним шутем погодио небрањену мрежу.

М. Н. П.

Крајина - Будућност 1:2 (1:2)

КРАЈИШНИК: Игралиште Крајине, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Богић у 25. за Крајину, Тодоров у 6. Терзић у 10. минуту за Будућност.

КРАЈИНА: Родић 7, Ољача 7, Грмуша 6, Ђурић 6 (Бјелетић 6), Унгул 6 (Јухас 7), Станковић 7, Стојић 7, Иванчевић 6, Богић 7 (Косановић 7), Грубор 6, Стојаковић 6.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 8, Васиљевић 7, А. Прокин 7 (Лукин), Кондић 7 (Прпа 7), Марков 7, Ковачевић 7, С. Прокин 7 (Ђукановић), Терзић 8, Хођовец 7, Тодоров 7 (Перин), Стојчић 7.

У раној фази утакмице одличан центаршут Кондића искористио је Тодоров и донео предност гостима, а недуго затим после продора Александра Прокина Терзић је удвостручио предност. Домаћуи су смањили преко Богића у 25. минуту,а пред крај полувремена могли су и изједначитиИ, али је ударац Стојаковић  са беле тачке одбранио Цвијетић.

У другом делу сусрета домаћи су кренули у офанзиву али гости су се зналачки бранили.

М. Н. П.

Јединство (НБ) – Раднички (К) 3:1 (1:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе. Играно без публике. Судија: Рунић (Зрењанин). Стрелци: Ковачевић у 19, Чокулов 85. и 87. за Јединство, а Костић у 80. минуту за Раднички (К). Жути картони: Н. Пецарски, Милошевић, Њагрин (Јединство), Делиблаћанин, Јоновић, Дивнић (Раднички)

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 8, Бало 7, Њагрин 7 (М. Пецарски -), Мирчетић 7, Милошевић 7 (Лалић -), Чокулов 8, Н. Пецарски 7 (Миљановић -), Дрљача 8, Ратко 7 (Бошков -), Радовановић 7 (Докман 7), Видић 7

РАДНИЧКИ (К): Аврамовић 6, Миленковић 6, Дивнић 7, Китић 6, Арсенијевић 8, Радојевић 6 (Марјановић 6), Јоновић 7, Антић 6 (Секулић -), Костић 7, Делиблаћанин 7, Вуличевић 7

Дуел  старих спортских ривала  протекао је у веома коректној и отвореној игри, у којој је подмлађеном саставу домаћина припало прво, а гостима друго полувреме. Благу теренску иницијативу изабраници Страхиње Васковића крунисали су голом у 19. минуту, када је млади Василије Радовановић идеално упослио Страхињу Милошевића, који прецизно гађа у десни голманов угао.

У наставку после велике прилике домаћих и промашаја Милошевића у 56. минуту, гости преузимају иницијативу, стално су на половини домаћих, да би после сјајне одбране Баркоција, у следећем нападу изједначили голом Марка Костића.

Завршница је ипак припала домаћину, а творац победе и јунак сусрета је Јован Чокулов, који је најпре у  85. минуту из слобњака, кроз зид гостију, савладао најстаријег на терену Љубомира Аврамовића (46). Два минута касније исти играч оверио је победу, најлепшим голом на утакмици, са 25 метара.

С. Давидовић

Младост - Јединство (БК) 0:1 (0:0)

ОМОЉИЦА: Стадион „Поњавица”, судија: Бјелош (Зрењанин), стрелац: Ђорић у 77. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић 6, Антић 7, Павловић 7 (Ђокић), Лукић 7, Жулфић 7, Јавор 7 (Танасковић), Целин (Лазиница 7), Јуриша 7, Марков 7 (Живков 7), Граовац 7 (Јаковљевић 7), Симоновић 7.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 8, Дапчевић 7, Грбан 7, Кораћ 7, Кујунџић 7 (Ђорић 8), Радишић 7, Зекановић 7, Јефтенић 7, Ановић 7, Ђокић 7 (Бабић), Вукоје 7 (Матиновић). Домаћи су имали неколико прилика, али се истакао изврсним одбранама голман гостију Ђурић. У наставку домаћи су и даље настављали да нападају, а онда је искусни Златко Ђурић искористио непажњу голмана Луковића и са ко 40 метара лепим лобом успео погодити мрежу.

М. Н. П.

Омладинац ФАМ - Црвена звезда 1:2 (1:1)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, судија: Шуљаљгић (Банатски Карловац), стрелци: Стошић у 32. за Омладинац, а Кесер у 44. и Томин у 68. минуту за Црвену звезду. Црвени картон: Тањга (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 7, Радуловић 7, Тањга 7, Стошић 8, Новковић 6, Бркић 7 (Јованов), Радојчић 7 (Бојанић), Романов 6 (Секуља 7), Шаренац 6 (Спалевић), Шемић 7, Стојаковић 7 (Рокић)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томин 8, Томас 7, Вукоје 7, Кубуровић 7, Шаренац 7, Рудан 7, Раденковић 7, Комљеновић 7 (Клаћ), Станић 7, Кесер 7 (Рибић 7).

Почело је лепо за Ботошане, у 32. минуту Бркић је убацио „дугачки аут”,а у гужви поред голом гоштију најбоље се снашао Стокић и погодио мрежу. Када су сви мислили да ће се прво полувреме завршити минималним вођством домаћих, Раденковић је одигорао поврату лопту ,а Милан Кесер је успео да изједначи резултат.

Гол одлуке је дело Александра Томина, који је из слободног ударца погодио леви горњи угао.

М. Н. П.

Резултати:

Јединство (НБ) - Раднички (К) 3:1, Бегеј - Нафтагас 3:2, Слога - Раднички (С) 2:1, Јединство (В) - ЖАК 3:0, Омладинац ФАМ - Црвена звезда 1:2, Кикинда - Банат 3:0, Пролетер - Борац 3:2, Крајина - Будућност 1:2, Младост - Јединство (БК) 0:1.