ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Десетковани Беочинци изненадили „студенте”

Индекс – Цемент 0:1 (0:0)
fudbal

Иако су Беочинци у меч ушли са пуно кадровских проблема јер је недостајало што због болести и картона чак седам првотимаца великом пожртвованошћу, борбеношћу и одличном тактиком предвођени капитеном Балетићем и уз помоћ осталих играча заслужено из  Новог Сада носе бодове.

Нико није очекивао да ће после победе у Бачком Јарку „студенти“ поново подбацити. Деловали су већим делом смушено  и без правих идеја. Први су припретили гости. Слободан ударац извео је Секулић,а Вилотијевић је утрчао лопту захватио главом .шутирао поред гола.Готово на истоветан начин на другој страни је после корнера Нађа за мало био непрецизан Вуковић. До полувремена је Балетић покушао лукавим ударцем из окрета, а  Секицки био на  висини задатка.

У наставку је једину прилику за Индекс имао Клаић, а талентовани голман Александар Мијановић из горњег угла избио лопту у корнер.Стигли су момци тренера Малеташког до гола вредног  слатког минималца. Искоса са десне стране слободан ударац оштро је извео Дејан Зељковић , лопта је прохујала поред букета играча и завршила у  мрежи.

Покушавали су домаћи јаловим нападима али је голман Мијановић одлично  дириговао одбраном , недавши ни трачак наде за промену резултата. У финишу су гости имали две прилике да овере победу, шут Секулића са гол линије избио је  Вучковић, а Балетић био прекратак да убаци  лопту у празну мрежу.

М. Ковачевић

НОВИ САД:  „Ђачко игралиште“. Судија : Ранковић (Сремска Митровица).  Стрелац: Зељковић у 70. минуту. Жути карони. Тренер Индекса Вукеља,Буквић, Стојановић, представник  клуба Никитовић (Цемент).

ИНДЕКС: Секицки 6,5, А.Ћук 6,  Бараћ 6,5, Вуковић 7 (Вучковић 6,5),Целин 6, Бањац 6,  Гаћеша 6 (Влајић -)Клаић 6,5, Лулеџија 6, Нађ 7, Губеринић 6.

ЦЕМЕНТ : Мијановић 7,5, Сендерак 7, Унгар 7, Буквић 7,5, Балетић 8, Секулић 7,5,Зељковић 8, Стојановић 7, Вилотијевић 7,5, Лаковић 7, Бајић 7.

Црвена звезда - Слобода 1:0 (1:0)

Другу узастопну победу Црвена звезда је остварила ефектним голом најбољег актера Немање Кисића. После лепе акције навалног реда прихватио је лопту, заобишао чувара и погодио сами угао. Да повећа резултат прилику је имао Станковић, али се голман Шивољицки није дао изненадити.

У наставку нешто агилнија игра екипе из Доњег Товарника, али је чврста одбрана на челу са голманом Војводићем успела да осијети све нападе. Определили су се момци тренера Вулетића да контрама уграбе прилику да осигурају победу. Два пута је Тубић, а једном Јокић био очи у очи са Дејаном Шивољицким, али је голман Слободе, иначе најбољи појединац у редовима Слободе сачувао мрежу.

М. По.

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, судија: Мијановић (Сремска Митровица), стрелац: Кисић у 30. минуту. Жути картони: Војводић, Марић, Попадић (Црвена звезда), Симић (Слобода).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 7, Кисић 8,5, Јокић 7, Берић 7, Немезић 8, Ерор 8, Санковић 7, Поштић 7 (Тубић 7), Марић 7,5 (Бабић 7), Миловановић 7, Попадић 8.

СЛОБОДА: Шивољицки 8, Стевић 7, Симић 7,5 (Јовичић 6,5), Ђуричин 6, Радошевић 6,5 (Лазаревић 6,5), Вукотић 7, Нинић 7, Ђорић 6 (Салкунић 6,5), Штулић 7, Драгојевић 6, Ђорђевић 6,5 (Ристић 6,5).

Слога (Т) – Раднички (НП) 1:0 (0:0)

Из рововске битке, фудбалери Слоге, изашли су насмејаних лица, јер су успели да победе чврсте госте. Васо Зелић је беспрекорно дириговао одбрамбеном линијом Темеринаца, а припала му је улога режисера исхода двобоја бивших српсколигаша, јер се, после корнера Николе Томића, убацио из другог плана и закуцао лопту у мрежу.

Четири минута касније, Филип Пожарев је погодио пречку, док је из Данило Ковачевић, из чисте ситуације, промашио цео гол, када је то било најтеже.  Стеван Танасић, бонус Пазовчана, оставио је одличан утисак, осујетивши два покушаја Предрага Ђурђевића и Алексе Мијаиловића. Најбољу шансу за Раднички, имао је Бранислав Шавија, у 68. минуту, после асистенције капитена Петра Балешевића, када је млади голман Немања Ранков (17) парадом затворио угао. Судија Тепић је, у првом полувремену, показао осам жутих картона, а у 43. минуту, пропустио је да свира пенал за домаће, пошто је дефанзивац Бјелобрк играо руком.

М. Менићанин

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, судија: Тепић (Шајкаш), стрелац: Зелић у 50. минуту, жути картони: Нем. Томић, Свитић, Ник. Томић, Ергарац, Пастор (Слога), представник клуба Пунишић, Цветковић, Бјелобрк, Богдан, Цвјетиновић (Раднички).

СЛОГА (Т): Ранков 7,5, Ђурђевић 7 (од 58. Ергарац 7), Немања Томић 7 (од 46. Пастор 7), Зелић 8, Туцаков 8, Мијаиловић 8, Ковачевић 6,5 (од 82. Пролић - ), Марковић 7,5, Пожарев 7, Свитић 7,5, Никола Томић 7,5 (од 77. Обрадовић - ).

РАДНИЧКИ (НП): Танасић 8, Симић 6 (од 65. Дујић - ), Бјелобрк 7, Цвјетиновић 6,5 (од 75. Девић - ), Богдан 6, Цветковић 6, Балешевић 7, Шавија 7 (од 72. Играч - ), Сарачевић 7, Зорић 6,5 (од 75. Ивановић - ), Кубуровић 7.

Јединство – Југовић  7:2 (5:0)

Готово са пола гаса Руменчани су дошли до убедљиве победе. Иако су убедљиво поражени  Каћани су играли фер и коректно постигли два гола, прокоцкали још прилика. У уводним минутима домаћи су голом Скока најавили  канонаду. Ударац из угла извео је Стојановић, Веселиновић  лопту вратио главом, а Скоко  из непосредне близине  прецизан. Да је расположен за давање голова показао је најбољи  актер Стеван Веселиновић, савладао је Срдића повећао резултат. За  други гол Веселиновићу је асистирао Петровић, а  убојити стрелац захватио волеј. Неколико минута касније испратио је акцију навалног реда, био прецизан.

Млађани Милорад  Петровић уписао је још једну асистенцију уз стрелца Стојановића. На почетку другог дела Капитен Гаџић је после ударца из угла Радина надвисио чуваре  и погодио мрежу.

Успели су Каћани на асистенцију Пекеза да голом Шепе смање резултат. За још један гол у мрежи Глишића потрудио се Мирко Пекез. До краја утакмице од неколико прилика на обе стране , више их је било пред голом гостију Милан Ђанковић је прецизним ударцем поставио коначан резултат.

М. Поповић

РУМЕНКА: Игралиште Јединства. Судија: Секулић (Нови Сад). Стрелци: Скоко у 4. Веселиновић у 15. 24. и  38.Стојановић у  41. Гаџић у 48. и Ђанковић у 64.за Јединство,Шепа у 50. и Пекез у 61. минуту за Југовић.

ЈЕДИНСТВО: Глишић 7, Штефек 7, Стојановић 8, Зирић 7 (Јованов 7),Гаџић  8, Моравац 7 ( Илијин 7), Петровић 7,5 (Радин 7), Скоко 8,Тепић 7 (Рајак 7), Веселиновић 9 (Грубовић 7), Ђанковић 7,5 .

ЈУГОВИЋ: Срдић 6, Макивић 6, Зечевић 6, Милојевић 7, Боровница 6, Поповић 6, Шепа 7, Ђекић 6, Свитић 6, Дракулић 6 (Гвозденовић 6), Пекез  7.

Борац (Ш) - Нови Сад 2:1 (0:0)

У дербију кола након резултатског преокрета домаћи су успели у финишу да остваре победу. Након првог полувремена у коме су домаћи имали већи посед лопте.

У наставку су гости успели да дођу до предности. После гужве у казненом простору талентовани Марко Јањић пронашао је пут ка мрежи за узлет „канаринаца”. Протествовали су домаћи, тражећи од судије Грмуше да поништи погодак, јер је по њиховом мишљењу неко од гостујућих играча играо руком. Узалудни су били протести, па су играчи Борца морали да крену са центра.

Финиш меча припао је домаћину. Након одличног продора најбољег појединца Луке Гргића, Мирко Ђурић је са неколико метара погодио мрежу за изједначење. Три минуту пре истека регуларног дела расположени Лука Гргић се ослободио пратилаца и прецизним ударцем је погодио угао за велику радост за екипу из Шајкаша, а тугу момака тренера Шарабе.

С. Р.

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, судија: Грмуша (Нови Сад), стрелци: Ђурић у 78. и Гргић у 87. за Борац, а Јањић у 58. минуту за Нови Сад.

БОРАЦ: Студен 7, Станчетић 7, Бановић 7, Мијић 7,5, Гргић 8, Миловац 7, Зечевић 7, Станковић 7 (Ђурић 7,5), Милетић 7, Варга 7, Кованушић 7.

НОВИ САД: Ромић 7, Бранковић 7, Качавенда 7, Илић 7, Игњић 7, Јањић 7, Вујовић 7, Леђанац 7, Вукобратовић 7, Кантарџић 7, Лешков 7 (Велковски 6,5).

Слога (Е) - Младост (БЈ) 2:1 (1:1)

Домаћин је био много бољи ривал у току целе утакмице. Посебно су домаћини одиграли добро у првом полувремену и у завршници утакмице. И права је штета што Ердевичани нису постигли и голове из игре, док су гости играли опасно у контрама.

Прву шансу на утакмици имао је Мачвански, али и гости одмах узвратили, али  је голман Тојагић истрчавањем спасао своју мрежу.Затим је и Ерак за госте могао постићи гол. Стојшић из близине није постао стрелац. Одмах после стигла је казна Милан Ковачевић је био бржи од целе домаће одбране.И тако су гости повели.

Након тога домаћи су тражили пенал, када је Мачвански саплетен. Али, у следећем напададу, Мачвански, уместо празне мреже лоптом је погодио у пречку. А, Мачвански је заслужан за поравњање резултата. Био је заустављен  преоштрим стартом у казненом простору гостију. Угљешић је био сигуран извођач пеналтика. У наставку Ердевичани су много бољи ривал.Ређале су  се шансе за домаћине, али и промашаји.

Мачвански је опет уздрмао гостујућу пречку.Гости су одмах  узвратили  са две опасне контре, али домаћа одбрана на челу са голманом Тојагићем изашла је као победник. И онда у последњем минуту игре, поново пенал за домаћине.Воларевић је саплетен у казненом простору гостију. И опет је Угљешић био сигуран извођач најстроже казне.

А. Кузмић

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, судија Кампић (Нови Сад).Стрелац: Угљешић у 44. и 90.минуту (оба из пенала). Жути картони: Ђуркић, Стојчић, Рукавина, Угљешић (Слога), Милош Ковачевић, Антонић, Стојановић, Родић, Ђукић (Младост).Црвени картони: Родић, Ђукић (Младост).

СЛОГА: Тојагић 7, Ђуркић 7 (Воларевић 6), Раичевић 7, Џибрић 8, Рукавина 7 (Галечић ), Угљешић 7, Белић 6, Херцег 6, Стојчић 6, Мачвански 7, Стојшић 6.

МЛАДОСТ: Лолић 7 (Родић), Милош Ковачевић 6, Стојисављевић 7, Кнежевић 7, Ђукић 7, Дринић 6, Стојановић 7, Милан Ковачевић 7 (Антонић), Вучковић 7, Зукић 6, Ерак 7.

Хајдук (Д) - Јадран 3:0 (1:0)

Дивошани јесу били бољи ривал и имали су још шанси за још убедљивију победу.Мада су се гости поштено борили и нису се стално бранили. Повели су домаћини преко Ђ. Симикића, после идеалног центаршута и повратне лопте, коју је само вратио у мрежу гостију. А сигурну победу домаћег тима потврдили су Р. Ивковић, такође после изванредног центаршута и повратне лопте, док је Халиловић погодио гостујућу мрежу из прецизног шута са око 16 метара.

Р. Маричић

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, судија Бошковић (Салаш Ноћајски).Стрелци: Н. Симикић у 42, Р. Ивковић у 62. и Халиловић у 70. минуту.

ХАЈДУК: Лековић 7, Симић 7, Цветановић 7, Халиловић 7, Ђ. Симикић 7, Цвијић 7, Балиновић 7 (Савићевић 7), Н. Симикић 7, Дерајић 7 (С. Ивковић 7), Р. Ивковић 7 (Живковић 7), Јеремић 7.

ЈАДРАН: Антић 6,5, Грубор 6, Тривић 6, Димић 6, Иванчевић 6, Кошутић 6, Пекић 6, Вучковић 6 (Травица), Шестовић 6 (Јуришић), Пуљиз 6 (Стојсављевић), Вуколић 6 (Дрљача).

Сремац (В) - Подриње 3:0 (2:0)

Домаћини били бољи у току целе утакмице, а искористили су три  повољне шансе. Највећи кривац што домаћини нису дошли до убедљивијег резултата био је голман гостију Релић, који је много пута већ виђено у мрежи спасавао изврсним интервенцијама.

Најбољи појединци на утакмици били су стрелци голова. Гости су имали неколико полушанси и то је било све од њих у овом мечу.Иначе, играо се добар фудбал, у фер и коректној игри.

М. Инђић

ВОЈКА: Игралиштре  Сремца, судија Митровић (Рума).Стрелци: Карна у 23, Станишљевић у 33. и Боснић у 63. минуту. Жути картони: Теодоровић, Ђурђевић, Јанковић (Подриње).

СРЕМАЦ: Мартиновић, Кубуровић 8, Турчиновић 8, Ковачевић 8 (Антунов), Шашић 8, Грујин 8 (Божиновић 7), Карна 8, Спаловић 8 (Бојић 8), Кнежевић 8, Боснић 9, Станишљевић 8.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Петровић 6, Ивић 6, Теодоровић 7, Пршић 6 (Ђурђевић 6), Делић 6, Јанковић 6, Мијајловић 6, Пантић 6 (Адамовић), Арсеновић 7 (Давидовић), Томић 6 (Лацковић 6).

Будућност (СН) - Подунавац 1:0 (1:0)

Домаћини су када се све узме у обзир заслужили сва три бода. Били су много бољи ривал у првом полувремену и Вања Рого је искористио непажњу гостујуће одбране.

У наставку иако су гости покушали да преокрену резултат домаћини су зналачки играли у одбрани и на крају сачували вођство.

М. Симић

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште  Будућности, судија Гаћиновић (Нови Сад).Стрелац: Рого у 37. минуту. Жути картони: Станивуковић, Симовљевић, Михаиловић (Будућност), Филиповић, Цетојевић, Рауковић (Подунавац).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Грујић 7, Станивуковић 7, Радосављевић 7, Д. Павловић 7, Ђукић 7 (Маријановић 7), Симовљевић 7 (М. Павловић 7), Рого 8 (Станић 7), Владисављевић 7 (Михаиловић), Петровић 7, Добо 7 (Ђорђић 7).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 8, Филиповић 6, Марко А. Живковић 6, Љубевић 6, Рауковић 6, Солдатовић 6, Цетојевић 7, Девић 6, Јовановић 6, Марко С. Живковић 6 (Хаска), Лабовић 6 (Зоговић).

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Подунавац 1:0, ДИВОШ: Хајдук -Јадран 3:0, ТЕМЕРИН: Слога - Раднички (НП) 1:0, ШАЈКАШ: Борац - Нови Сад 2:1, НОВИ САД: Црвена звезда - Слобода 1:0, РУМЕНКА: Јединство - Југовић 7:2, НОВИ САД: Индекс - Цемент 0:1, ЕРДЕВИК: Слога - Младост (БЈ) 2:1, ВОЈКА: Сремац - Подриње 3:0.

1. Хајдук (Д)      15     11     1      3      36:14                34

2. Јединст. (Р)    15     10     3      2      28:11                33

3. Слобода         15     9      2      4      22:14                29

4. Борац (Ш)      15     8      3      4      23:14                27

5. Нови Сад       15     7      5      3      25:17                26

6. Цемент          15     7      3      5      26:19                24

7. Слога (Е)(-3)  15     9      0      6      21:14                24

8. Индекс          15     6      4      5      26:19                22