ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Судија кумовао резултату

Салајчани су терен напустили бесни, уверени да им је судија Радиновић оштетио.
М. Менићанин/ Моменат с утакмице у Темерину

СлавијаСлобода 1:2 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Славије у Салајки, гледалаца 120, судија Радиноић (Беочин), стрелци: Стајић у 5. за Славију, а Милинковић у 24. и Пилиповић у 81. минуту за Слободу. Жути картони: Дражић, Ђаковић, Убоић (Славија). Црвени картони: Вучковић и Чавић (на клупи) (Славија),

СЛАВИЈА: Завиш, Вучковић,  Стајић, Дражић, Батинић(Ферати), Ђоковић (Чеха), Малеш (Цекић), Ерор, Убовић, Бурка, Ђурић (Миљковић).

СЛОБОДА:  Јагодић, Кубуровић, Јосимов, Јанковић (Вукотић), Барић (Пилипоић),  Милојевић, Милинковић (Бубало), Л. Јанковић (Ђорђевић),  Ђуричић, Стојановић, Перовић (Н. Петровић).

Наиме, гости из Доњег Товарника су постигли водећи погодак после фаула у гужви пред голом Салајчана, а у последњим секундама меча, када су фудбалери Славије имали стопостотну прилику помоћни судија је без разлога подигао заставицу и означио да се неко од домаћих играча нашао у офсајд позицији. Наранво, уследила је гужва, резервни голман Чавић добио је црвени картон, а судија је једва сачувао живу главу.

С. Ч.

Раднички (Ш) – Индекс 2:1(2:0)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија: Радић (Рума), стрелци: Шуша у 8. и Пурић у 28, за Раднички, а Клаић у 55. минуту за Индекс. Жути картон: Мијатовић (Раднички), Грубовић (Индекс).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Боројевић, Аперлић, Дрча, Стојшић, Пурић, Мијатовић, Шуша (С. Субић), Грмић, М. Субић, Малић.

ИНДЕКС: Бузаџија, Качавенда,Богојевић (Гајић), Стојановић, Радмиловић, Вујић (Варга), Ђурић, Марић (Рађеновић), Зоговић, Грубовић (Клаић), Балетић

Фудбалери Радничког кренули су жестоко и већ после првих тридесетак минута имали два гола предности. У наставку меча када је ушао Клаић, све се променило, Индекс је преузео иницијативу и мало је недостајало да преокрену утакмицу.

М. С.

Хајдук(Д) - Раднички (НП) 3:0 (1:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија: Граовац (Руна),  стрелци: Кудрић у 19. Џибрић у 59. и Требовац у 90. минуту, жути картони: Мандић (Хајдук), Костић, Цветиновић (Раднички).

ХАЈДУК: Тојагић, Џибрић, Радаковић(М. Јуришић, Малиновић, Јевић, Мандић, Цвијић, Нађ, Ђурић (Требовац), Б. Јуришић (Томац), Херцег, Кудрић (Бајуновић).

РАДНИЧКИ: Трифуновић, Ромац (Дујић), Живковић, Вујасиновић, Рогановић, Шормаз, Смиљанић (Миловчевић), Коштић, Бошњак (кнежевић), Цветковић (Смиљанић), Бјелобрк (Витас).

У једном од дербију кола Дивошани су успели да савладају госте из Нове Пазове. Водећи погдак постигао је центарфор Кудрић у 19. минуту а у наставку меча фудбалери Дивоша су били много боље и још два пута погодили мрежу голмана Тојагића.

Р. Д.

Слога (Т) – Дунав 0:0

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 250, судија: Гргуровић (Петроварадин), жути картони: Јованов, Грујић, Марић, Папак, тренер Давидовић (Слога), М. Николић, Р. Николић (Дунав).

СЛОГА: Војводић 7,5, Марић 7, Пастор 7, Томић 7, Јаковљевић 7,5, Бановић – (од 16. Јованов 7), Марјановић 7, Ђ. Пролић 7, Крајновић 6,5, Грујић 7, Радонић 6 (од 46. Папак 6,5).

ДУНАВ: В. Петровић 8, Стокић 7, Зорић 6,5 (од 85. Зоговић - ), Ивановић 7, Загорац 7, М. Николић 7 (од 90. Пердув - ), Р. Николић 7,5 (од 64. М. Петровић - ), Мачинковић 7,5, Марковић 7, Павловић 7, Рађеновић 6 (од 46. Лабовић 6,5).

На расквашеном терену, било је доста неопрезних стартова, понекад и без адекватне санкције судије и то је додатно подигло нервозу, али и допринело да домаћини у 16. минуту остану без помоћи Стефана Бановића, важне карике у везном реду. Из обостраног уклизавања са Николом Зорићем, извукао је дебљи крај, зарадивши ударац у колено. Леви бек гостију, прошао је без јавне опомене, као и пар минута раније, када је рукама повукао Ненада Марјановића, спречивши контранапад. Слање дугих лопти пред гол ривала, наметнуло се као једина опција, пошто киша није изгубила интензитет, а као да је инспирисала Вељка Петровића, коме је сјајна реакција у уводу меча, када је одбранио ударац Марјановића у доњи угао, самопоуздање покренула узлазном линијом. Заблистао је и у 63. минуту, сјајно реагујући на шут Марјановића из слободног ударца, а није успео да га надмудри ни Филип Јованов, пет минута касније.  Гости из Старих Бановаца, ослањали су се на продоре Бориса Мачинковића, па је на његово проигравање, Вања Марковић загрејао дланове Душана Војводића. Голман домаћина, укротио је и незгодан ударац Растка Николића, са дистанце, док је правовременом реакцијом на покушај Мачинковића, уз додавање Марковића, лопту преусмерио у корнер. Осам минута пре краја, Ненад Марјановић је послао полувисоку лопту у казнени простор Дунава, погодила је у руку Марка Николића, али Темеринцима ни пенал није отворио пут ка победи. Рампу је спустио Вељко Петровић, спречивши Душана Крајновића да погоди доњи угао, чиме је употпунио епитет јунака утакмице.

М. Менићанин

Јадран - Цемент 0:0

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, судија: Спасојевић (Нови Сад).Жути картони: Балешевић, Бранковић (Јадран), Јеремић, Каписода, Хорват (Цемент).

ЈАДРАН: Јовишић, Продановић (Георгиев),  Булатовић, Балешевић, Милаковић, Букат (Ракар), Пејић, Бранковић, Суџум, Јеловић, Јовановић (Умичевић, Којчиновић). ЦЕМЕНТ: Студен, Пековић, Зелић, Миливојевић, Боровница, Сапунџић (Хорват), Каписода, Вукобратовић, Јеремић, Чампар (Полумента), Мијаиловић.

У дербију зачеља није било голова. Мада се мора рећи да су гости из Беочина били ближи победу, али им је недостајала срећа пред голом доброг голмана домаћих Јовишића.

Б. Ст.

Доњи СремХајдук (Б) 2:2(1:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 200, судија: Марковић (Панчево), стрелци: Љуојевић у 11. и Плавшић у 55. за Доњи Срем, а Матић у 24. и Митровић у 80. минуту за Хајдук (Б).Жути картони: Вуколић, Плавшић , Јуришић (Доњи Срем). Мандић, Гавриловић, Брка (на клупи) (Хајдук).

ДОЊИ СРЕМ: Девић, Ребић, Вуковић (Јуришић), Крнета, Кокир (Видић), Шавија (Зељковић), Суботић, Вуколић (Плавшић), Јешић, Љубојевић, Вукомановић (Хелајзен, Девић).

ХЈАЈДУК: Слијепчевић, М. Гавриловић, Мрђановић, Мандић, Вујовић, Јокић (Ђорђевић, Милосављевић) , Матић, С. Гавриловић (Милош Марковић), Смиљанић, Десанчић (Милан Митровић), Татић (Новевски).

Одиграна је интересантна утакмица у Пећинци. Домаћи су два пута водили, али су гости из Бешке упорном игром стигли до бода.

И. Р.

ЈединствоМладост (БЈ) 4:0 (3:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 160, судија:Петеровић (Шид),  стрелци: Петровић у 8, Јањић у 16, Топић у 26. И Самарџић у 85. минуту.Жути картон: Јелић (Јединство), Кнежевић (Младост).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Шавија, Балаш, Топић(Паповић), Самарџић, Петровић, Јањић(Жирић), Бошњак, Џарић (Учур), Трпчевић(Иван).

МЛАДОСТ: Пфајфер, Јокић, Дмичић (Ерак), Милан Ковачевић, Антонић (Чиковић), Митровић, Станић, Кнежевић, Милош Ковачевић, Каран, Ковачић (Ердељан).

Млади фудбалери Руменчана забележили су још једну сигурну победу и наговестили високе домете. Већ у 8.минуту Петровић је савладао голмана гостију Пфајфера, а када је Јањић у 16. минуту дуплирао предност Јединства, било је јасно да ће домаћи фудбалери славити у мечу са Јарачанима.

Е. Ђ.

ТСКВетерник 0:0

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 350, судија: Чурчић (Тител), жути картони: Лахош, Свитић (ТСК), Турало, Зељковић (Ветерник).

ТСК: Недељковић 7, Лазић 7, Лахош 7, Радичић 7, Остојић 7, Свитић 7, Стјепановић 6 (од 86. Саво Илић - ), Пашка 7, Прибић 6 (од 65. Пуповац - ), Страхиња Илић 6,5, Јовановић 7.

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 7, Вуковић 7, Зељковић 7, Швоња 7, Вилотијевић 7, Турало 7, Зличић 6,5 (од 46. Чалија 7), Ристић 6 (од 46. Лепојевић 6,5), Галић 6,5, Печић 6 (од 80. Михајловић - ), Грујић 7. Почетак је каснио 20 минута, јер су гости у Комет систему нападача Младена Галића уврстили међу резервисте, иако је био стартер, па је чекање на центру допринело да се играче охладе и у спором ритму одиграју прво полувреме. Било би потпуно незанимљиво да домаћини нису имали две добре шансе. Запретили су преко десног бека Огњена Лазића, када је добро постављени голман Немања Ђурикин укротио ударац, а у 29. минуту усамљени Никола Прибић је нишанио преко гола, мада је могао да бира угао, после одличног проигравања Милана Јовановића и вештог избегавања офсајд замке.

Темеринци су и у наставку имали привидну иницијативу, али без идеје у завршници. Потрошили су пуно енергије кроз празан офанзивни ход, а то је ишло на воденицу гостију, чија одбрана је сачувала концентрацију. На погодак је највише мирисала ситуација из 78. минута. Милан Јовановић је распалио ка голу, Немања Ђурикин одбио лопту до Страхиње Илића, док је Дејан Зељковић пожртвованом реакцијом на линији спречио радост домаћина.

Табела и резултати:

Слога - Дунав 0:0, Раднички (Ш) - Индекс 2:1, ТСК - Ветерник 0:0, Хајдук (Д) - Раднички (НП) 3:0, Јадран - Цемент 0:0, Доњи Срем - Хајдук (Б) 2:2, Славија - Слобода 1:2, Јединство - Младост 4:0.