Војвођанска лига – север: Гости у финишу матирали Кнежевчане

У првом делу утакмице вредне помена су две прилике гостију из Турије Немање Комленића и Синише Гашића, али је сигурно одбранио Данијел Чанади.
М. Митровић/ Моменат са утакмице у Новом Кнежевцу

Обилић - Младост (Т)  0:3 (0:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, без гледалаца. Судија: Б. Вукановић (Суботица). Стрелци: Гашић у 86, Срданов у 88. и Комленић у 90.минуту. Жути картони: Мијић и Глоговац (Обилић).

ОБИЛИЋ: Чанади 6,5. Ал Сади 6,5, Никшић 6,5, Терзин 7, Ђукић 7, Красин 6,5, Дражић 7, Глоговац 6,5, Бореновић 7 (Шибул -), Пантелин 6,5 (Божанин -), Мијић 6,5.

МЛАДОСТ: Ађански 7, Гајић 6,5, Козомора 7, Адамовић 7, Радуловић 7, Гашић 7,5, Губаш 6,5, Јовић 6,5 (Дукић -), Срданов 7,5, Икрашев 7, Комленић 7,5.

Домаћини су кренули агресивније у другом делу, али судија Борис Вукановић је пропустио да у два наврата, досуди најстроже казне за Обилић. Најпре је у 53.минуту неко од гостију играо руком, а у 64.минуту у пуном налету у казненом простору оборен је Александар Дражић. Два минута касније Миладин Срданов је шутирао са 12 метара поред гола Чанадија, а на другој страни у 75.минуту на асистенцију Љубомира Ђукића из повољне прилике шутирао је Дражић, али је голман Драган Ађански избио лопту у корнер.

Када се назирао реми, гости су неочекивано у финишу дошли до победе. Из прекида у 86.минуту искоса са леве стране преко живог зида Синиша Гашић погађа дужи угао, два минута касније из контре Срданов удвостручује предност, а у последњем минуту утакмице по десној страни је прошао Немања Комленић и потврдио победу.

М. Митровић

ЦрвенкаРадничи (С) 4:1 (2:1)

ЦРВЕНКА: Стадион “Милорад Џомба”, судија: Филиповић (Суботица), стрелци: М. Суботић у 15. (из пенала), Бабић у 33. Шакић у 87. и 89. за Црвенку, а Павин у 25. минуту за Раднички. Жути картони: Кончар, Бабић (Црвенка), Мазињанин, С. Тевановић, Павин, Жежељ, Митровић (Раднички). Црвени картони: М. Керекеш, Ивић (Црвенка), Н. Тевановић, Кнежевић (Раднички).

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Бошковић 7, Ивић 6, М. Керекеш 6, Зелић 6, Кончар 7, Бабић 7, Суботић 7, Трифуновић 7 (Божичић), Ма. Керекеш 7, Шакић 8.

РАДНИЧКИ: Везмар 6, Н. Тевановић, Мазињанин 6, Коларић 6, Кнежевић 5, С. Тевановић 6, Митровић 7, Ожеговић 6, Лучић 6, Павић 7 (Чуљак), Жежељ 6 (Крунић).

У самој завршници утакмице, када су обе екипе имале по два искључена играча, домаћи су головима Шакића потврдили дотадашње вођство и остварили убедљиву победу. Након вођства Црвенке у 15. минуту голом Суботића из оправдано досуђеног пенала, гости нису клонули и у 25. минуту су изједначили преко Павина, иако су тада били са играчем мање, јер је Н. Тевановић зарадио црвени картон. Потом је виђена нешто узбудљивија игра у којој су домаћи играчи најчешће безуспешно покушавали да искористе бројчану предност. Ипак, успели су поново да поведу голом Бабића, након одличног проигравања М. Керекеша у 33. минуту.

Т. Јововић

ХерцеговацТекстилац 1:1 (0:1)

ГАЈДОБРА: Стадион „Херцеговац“, судија Мартиновић (Сомбор),  Стрелци:Новчић у 87. за Херцеговац,а Ђокић у 32. минуту за Текстилац.. Црвени картони, Вукосав (Херцеговац), Ђокић(Текстилац). Жути картони, Бајат, Миловић (Херрцеговац), Дакић, Симић, Д.Илић, Поповић, Кулић (Текстилац)

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Бајић 7, С. Хрњез 7,  В.Хрњез 6, Вукосав 6, Бајић 6 (Илеш 6), Анђесилић 7, Новчић 8, Миловић 6 (Смајић 7), Дујаковић 7, Дмитровић 6.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7. Ђокић 8, Јовановић 7, Гостовић 7 (Л.Илић -), Дакић 7, Симић 7, Божичић 8 (Радојичић -), Д.Илић 6,5 (Стевановић -), Поповић 7, Митровић 7, Кулић 7 (Пиваров -).

Гости су  у 32. минуту дошли у вођство. Оџачани су извекли корнер, а, Ђокић је са шест – седам метара погодио мрежу домаћих. Када су многи помислили да ће гости однети бодове из Гајдобре, да тако не буде постарао се Новчић. Нападач домаћих је у 87. минуту, након центаршута Бајића са леве стране, главом  са пет метара, сместио лопту у леви угао голмана Игњатовића.

М. Ђ. Кременовић

Војводина (Т) - Таванкут 0:1 (0:0)

ТОВАРИШЕВО: Игралиште Војводине, судија: Н. Сшећановић (Крушчић), стрелац: Бурсаћ у 76. минуту.

ВОЈВОДИНА: Бугарски 7, Николић 7, Рамић 7, Мустафовић 6, Тури 6, Ранисављевић 7, Субић 6 (Ванић 6), Вујић 7 (Цвијић), Вучић 7, Вујуановић 7 (Јованов 6), Милованов 7.

ТАВАНКУТ: Лебовић 8, И. Скендеровић 7, Куктин 7, Масалушић 7, Облаковић 6, Гњатовић 7, Вујић 7 (Бурсаћ 8), Визин 7, Н. Скендеровић 7, Шимић 7 (Вујачић 6), Пејић 6 (Тумбас).

Била је то одлична утакмица, пуна темпа,а на крају славили су гости. У 76. минуту на асистенцију Шимића Бурсаћ је постигао погодак и донео велика три бода гостима. Тренер Тавакута Дарко Секуловић је направио добар потез када је убацио Бурсаћа у игру и то се исплатило.

С. Стојиљковић

Војводина (БГ) – Србобран 4:1 (2:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“. Без гледалаца: Судија: Милешевић (Нови Сад). Стрелци: Б. Ћулум у 22. и 60, Б. Јелић у 30. и 68. за  Војводину, а Арђелан у 57. минуту за Србобран. Жути картони: Виновић (Војводина), а Кењи, Радојковћ и Марјанов (Србобран).

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Н. Ћулум 7, Билбија 7,5, Кудрић 7 (од 75 Марковић -), Прерадов 7,5,  Ђекић 7 ( од 46. Пеленгић 7,5), Дабижљевић 7, Виновић 7,5 (од 59. Д. Јелић 7), Живановић 7 (од 66. Врањеш -), Б. Јелић 8, Б. Ћулум 8 (од 75. Месарошки -).

СРБОБРАН: Бабин 5,5, Радојковић 5,5, Кењи 5,5, Петровић 5,5, Зељић 6 (од 85. Попов -), Ходоницки – (од 23. Клипић 6), Павићевић 6 (од 80. Милосављевић -), Аређелан 7 (од 80. Видаковић -), Гленџа 6, Хађинац 6 (од 46. Тешановић 6), Марјанов 6,5.

Комшијски дерби је био само до почетка утакмице, а кад је игра кренула видело се да је домаћин расположенији за игру и квалитетнији, па отуд крајњих 4:1 није изненађење.

Братислав Јелић је шутевима припретио у трећем и петом минуту, до прве промене резултата дошло је у 22. минуту. Виновић је маестрално дубинском лоптом проиграо Бојана Ћулума, који је у шпринту претрчао тридесетак метара и материјализовао напад. На истеку пола сата игре, Дабижљевић је шутирао искоса са леве стране, голман кратко одбио, а Братислав Јелић повисио резултат..

У наставку су гости у 57. минуту преко Зорана Арђелана смањили на 2:1. Домаћин је појачао темпо и за десетак минута отклонио сваку дилему око победника. Прво је у 60. минуту Пеленгић центрирао с десне стране до Бојана Ћулума, који је са ивице казненог простора лопту послао под пречку. Осам минута касније Братислав Јелић је из прве закуцао лоту у мрежу.

В. Јанков

Његош - Крила Крајине 4:1 (2:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, судија: Пилић (Кула), стрелци: С. Кочиш у 7. Миљеновић у 11. 51. Бојовић у 71. за Његош, а Париповић у 81. минуту за Крила Крајину.

ЊЕГОШ: Маровић 7, Варга 7 (Буганик 7), Вујошевић 7, И. Кочић 7 (Никић 7), Савовић 7, Бичкеји 7 (Савановић 7), Боговац 7, Тешановић 7, Миљеновић 8, Бојовић 8 (Жмукић 7), С. Кочиш 7.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Лугоња 6, Вигњевић 6, Ступар 6 (Чешљевић 6), Туњак 6, Јевтић 7, Зеленчевић 6, Мркајић 6 (Пановски 6), М. Гајдобрански 7, Пајкановић 6 (Седлар 6), Ланчаревић 6 (Париповић  7), Барић 7 (Д. Гајдобрански).

Фудбалери Његоша су одиграли добар меч и стигли до сигурне победе.

С. Ст.

Бајша - Младост (А) 1:1 (0:0)

БАЈША: Игралиште Бајше, судија: Дудак (Кула), стрелци: Кривокапић у 84. за Бјашу, А. Јовић у 48. минуту за Младост.

БАЈША: Дамјановић 7, Др 7, Тресиглавић 7, Калуђеровић 7 (Кривокућа 7), Рушак 7 (Рахић 7), Лекаји 7, Маријановић 7, Жембери 7, Стојановић 7, Батаји 7 (Манојловић 7), Иванов 7.

МЛАДОСТ: Илчић 7, Дулић 7, Черињ 7, К. Јововић 7, Басарић 7 (Репац 6), Бурсаћ 7, А. Јововић 7 (Вујин 6), Пешић 7, Рапајић 7, Златковић 7, Мишковић 7.

У  динамичној и борбеној утакмици Бајша је била боља у првом полувремену, али није имала среће. Гости су повели на почетку другог дела преко Аљоша Јововића, да би у финишу игре Кривокапић постигао погодак за изједначење.

На крају велика драма у 86. минуту судија досудио пенал за госте, али је Дамјановића успео да заустави ударац с беле тачке.

Бачка (П) - Младост (БП) 1:5 (1:1)

ПАЧИР: Игралиште Бачке, судија: Шипош (Србобран), стрелци: С. Караклајић у 35. за Бачка, а Јакуш у 25. Мрђа у 63. Иветић у 70. Ожват у 75. и Стаменковић у 78. минуту за Младост.

БАЧКА: Јосиповић 7, Мајлац 5 (Д. Кркљњајић 5), Кујунџић 6, Панић 6, Чабрило 6, Кујунџић 6, Иванишевић 6, Ђурановић 6, С. Караклајић 6 (Бакић 5), Шијачић 6, Милијашевић 6.

МЛАДОСТ: Лења 8, Јакуш 8, Шпрох 7, Бајбак 7, Мрђан 8 (Петеи 6), Загорчић 7 (Ђокић 6), Ђаковић 7, Ожват 7, Зорић 7 (Стојковић 7), Иветић 8, Фабри 7 (Стаменковић 7), Ковчић 7.

Гости су у наставку потпуно надиграли фудбалере Бачке и славили убедљиву победу.  бољег резултата а у томе су и успели. У првом делу се играло доста жустро,а ривали су били пођеднаки. Међутим, после одмора  Петровчани су били много бољи. Када је у 70. минуту Иветић из слободног ударца погодио мрежу све је било готово.

Резултати:

Обилић - Младост (Т) 0:3, Његош - Крила Крајине 4:1, Бачка (П) - Младост (БП) 1:5, Херцеговац - Текстилац 1:1, Бајша - Младост (А) 1:1, Војводина (Т) - Таванкут 0:1, Врбас - ЧСК Пивара 1:2, Црвенка - Раднички (С) 4:1, Војводина (БГ) - Србобран 4:1.