ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР Градиштанци двапут водили, па ремизирали

Војводина из Бачког Градишта пропустила је победу против Старог града - 2:2  (1:1).
1

Дерби осмог кола војвођанског „севера“ оправдао је очекивања. Виђен је за овај ранг такмичења добар фудбал. Паланчани су боље отворили утакмицу, али су се Градиштанци први радовали.

У 10. минуту је Ненад Кудрић потврдио реализаторске способности и пошто је прихватио дијагоналу на двадесетак метара, и онда је снажним шутем погодио супротни горњи угао Стојчевића. Само четири минута касније Батиница је добро снашао и дубинску лопту прихватио, утрчао у празан простор, заобишао истрчалог голмана Милованова и снажним шутем послао лопту у мрежу. У 28. минуту  Ковачевић је изврсно центрирао, Краиновић са неколико метара погодио пречку.

У наставку Ненад Кудрић је примио лопту од Јелића и, мада је имао пратиоца на леђима, ослободио се, а кад му је голман кренуо у сусрет, рутински је лопту послао крај њега.  Три минута касније Ковачевић је главом шутирао са пар метара, а Милованов одбранио. Како се утакмица приближавала крају гости су били све опаснији и у 83. минуту су стигли до изједначења. Крајиновић је одлично центрирао са десне стране, а Ковачевић пратио акцију и спровео лопту у мрежу за коначних 2:2.   В. Јанков

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Yоја“, гледалаца: 150. Судија: Милосављевић (Суботица). Стрелци: Н. Кудрић у 10. и 53. за Војводину, а Батиница у 14. и Ковачевић у 83. минуту за Стари град. Жути картони: Н. Јанковић и Бечановић (Војводина), а Кнежевић и Живић (Стари град). Црвени картон: представник Старог града Илија Гостовић у 73. минуту.

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Стефанов 6,5, Бечановић 7, Н. Кудрић 7, Билбија 8, Јелић 7, Н. Јанковић 7, М. Михајловић 6 (од 70. Марковић -), Шаколи 6 (од 46. Вејин 6), Н. Кудрић 8, В. Михајловић 6 (од 46. С. Јанковић 6,5).

СТАРИ ГРАД: Стојчевић 7, Б. Глувић 7, Новевски 6 (од 46. Субашић 7), Ђекић 7, Радић 7, Живић 7, Кнежевић 7, Влајић 7, Батиница 7,5, Крајиновић 7, Ковачевић 7,5.

Слога – Црвенка 2:0 (2:0)

Фудбалери Слоге наставили су са добрим играма ове јесени и овог пута су савладали добру екипу Црвенке. Први гол домаћи су постигли после продора Чавина када је побегао одбрани Црвенке и са 12 метара сместио лопту у мрежу. Минут пре краја првог полувремена досуђен је пенал за домаћина, а реализатор најстроже казне био је капитен Вук Нинковић.

У наставку утакмице обе екипе су кренуле агресивније. Црвенка је покушавала да дође до поготка али није успела,

С. Стојиљковић

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца: 250. Судија: Нешић (Суботица). Стрелци: Чавин у 33. и Нинковић у 44. (из пенала).

СЛОГА: Буловић 7, Гргић 7 (Банић 7), Видовић 7,5, Кемељ 7, Човин 7,5, Нинковић 7,5 (Рајчанин 7), Вемић 8, Коњевић 7, Стошић 7 (Пурић 7), Ђоровић 7, Бојић 7.

ЦРВЕНКА: Дринчић 7, Илић 6,5, К. Субашић 6,5, Костић 6,5, Шакић 6,5, М. Суботић 6,5, Бабић 6,5, Латиновић 7, Бошковић 7, Ракочевић 6,5 (Трифуновић 6,5), Бакић 6 (Оченаш 6).

Бачка (П) - Раднички (С) 3:3 (1:2)

Дерби зачеља донео је занимљиву и неизвесну утакмицу са неколико преокрета. Гости су повели а домаћи су тек пред крај првог полувремена смањили резултат на 1:2. У наставку поново Сомборци долазе у вођство преко Зорице да би у 90. минуту судија досудио пенал за Бачку а реализатор је био Ковач.

ПАЧИР: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Крушић (Кањижа), стрелци: Миловановић у 18. Шотра у 58. Ковач у 90. (из пенала) за Бачку, Павић у 5. Мартиновић у 20. и Зорица у 88. минуту за Раднички. Црвени картони: Момчилов (Бачка), Добре (Раднички).

БАЧКА: Станчић 6,5, Дошлов 6,5, Лебовић 7, Ковач 6,5, Тодоровић 6,5, Павићевић 6,5, Момчилов 7, Шотра 7 (Кујунyић 6,5), Миловановић 7, Шабан 7, Главинић 7.

РАДНИЧКИ: Зорица 7, Стевановић 7,5, Олујић 7, Коларић 7,5, Лакић 7 (В. Зорица 7,5), Мартиновић 7,5, Митровић 7, Павин 8, Лукић 7, Ацани 7 (Добре 7), Миловановић 7.

ЧСК Пивара - Младост (Т) 5:0 (3:0)

Већ у 12. минуту домаћи су повели са 1:0. Након акције по десној страни убачена је лопта у шеснаестерац, а Поткозарац је са 6-7 метара  погодио циљ. Домаћи су у 39. минуту повели са 2:0. Овога пута стрелац је био Тасић који је из непосредне близине сместио лопту у мрежу.

У 41. минуту Ивковић је са свега 5-6 метара довео домаће у вођство 3:0. У 65. минуту резервиста Илеш је био најприсебнији у гужви пред голом гостију и повисио вођство. Коначан резултат поставио је Балиновић са беле тачке сигурним ударцем у гол Ађанског.

М. Ђ. Кременовић

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пивара, гледалаца 100, судија: Допуђа (Бачки Соколац). Стрелци: Поткозарац у 12. Тасић у 39. Ивковић у 41. Илеш у 65. Балиновић у 85. минуту (из пенала).

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 7, Томовић 7, Зирић 7 (Оклопyија 7), Мршић 7,5, Балиновић 7,5, Јевтић 7 (Милићевић 7), Јелић 7, Тасић 7,5 (Илеш 7,5), Поткозарац 7, Ђумић 7, Ивковић 7,5.

МЛАДОСТ: Ађански 5,5, Икрашев 6, Живановић 6, Адамовић 6 (Лаушев 6), Мрђан 6, Комленић 6 (Стајки 6), Син. Гашић 6 (Срђан Гашић 6), Привић 6, Срданов 5,5. Плазачић 6.

Тиса - Таванкут  0:1 (0:1)

У борбеној утакмици Тиса је као домаћин доживела први пораз у овој сезони, против гостију из Таванкута.

Гол одлуке постигао је у 7.минуту Дарио Војнић, погодивши пројектилом са 18 метара десни горњи угао, а чувар мреже домаћих Душан Тасић био је немоћан.

Тиса је имала иницијативу, међутим, нападачи нису били прецизни, или је голман Таванкута Дарко Габрић био на висини задатка и остао несавладан. У другом делу гости су се успешно бранили и у неколико наврата из конрти покушали су да угрозе гол домаћина, али је резултат остао непромењен, тако да су Таванкућани однели читав плен.

М. Митровић

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 130. Судија: Б. Ћерановић (Ловћенац). Стрелац: Војнић у 8.минуту. Жути картони: Милијашевић, Боршош, Арежина, Тачи, Живковић (Тиса), Облаковић, И. Скендеровић и Војнић (Таванкут).

ТИСА: Тасић 6, Милијашевић 6 (Мандић 7), Бјелобрк 7, Киш 6, Шицар 7, Жмукић 6, Живковић 7, Арежина 7, Боршош 6, Ђурановић 7 (Нађ -), Тачи 6 (Јовић -).

ТАВАНКУТ: Габрић 8, И.Скендеровић 6, Слобода 7, Гњатовић 7, Облаковић 8, Куктин 7, Пољаковић 8, Визин 7 (А. Кујунџић -), Пејић Тукуљац 6 (Спремо -), Н. Скендеровић 6 (Б. Кујунџић -), Војнић 8.

Бачка - Раднички 3:3, Слога - Црвенка 2:0, Војводина - Стари град 2:2, Врбас - Текстилац 2:0, Младост (БП) - Крила Крајине 2:1, Младост (А) - Бајша 2:2, Тиса - Таванкут 0:1, ЧСК Пивара - Младост (Т) 5:0.

1. Слога            8      7      1      0      25:5    22

2. Младост (А)   8      5      2      1      17:6   17

3. Таванкут       8      5      1      2      9:6      16

4. ЧСК Пивара    8      4      3      1      15:8  15

5. Стари град     8      4      2      2      19:9  14

6. Војводина      8      3      5      0      11:4   14

7. Тиса              8      3      4      1      8:6       13

8. Врбас            8      4      1      3      10:10   13