Зрењанинска лига: Куманчани преокретом до победе

Преокретом у финишу утракмице и са играчем више Куманчани су победили на гостовању у Александрову.
fudbal

Борац (А) – 2. октобар 1:2 (1:0)

АЛЕКСАНДРОВО: Игралиште Борца. Судија: Лазар (Бока). Стрелци: Грбић у 21. за Борац, а Барта у 70. И  Јанковић у 86. минуту за 2. октобар . Жути картони: Гајинов, Грбић (Борац), Ђорђевић, Касаш, Јанковић (2. октобар). Црвени картон: Грујић (Борац).

БОРАЦ: Гајинов, Ковачевић, Томин, Самолов, Грбић, Станојевић, Цуцић (Цобор), Грујић, Рашета (Пухар), Тошков (Бичанин), В. Зечевић.

2. ОКТОБАР:  Радосављев, Ђорђевић (Симоновић), Касаш, Бозокин (Носоњин), Вребалов, Љеваја, Лазић (Д. Вијоглавин), Барта, Милосављев, Јанковић, Пекија.

Домаћи су били бољи у првом полувремену, а изабрабници Душана Гвожђарева у наставку утакмице. Кључни момент збио се у 64. минуту. Тада је домачи играч Грујић због грубор старта добио други жути картон, што је значило и  искључење.

Куманчани су искористили бројчану предност и головима искусног Барте и новајлије Јанковића, који су, као и пре недељу дана,  поново били стрелци, заслужено дошли до три бода.

М. Б.

Тамиш - Младост (БД) 1:2 (0:1)

ФАРКАЖДИН: Игралиште „Жилет”, судија: Стојановић (Златица), стрелци: Стефанов у 47. (из пенала) за Тамиш, Габоров у 44. (из пенала), Бакош у 55. минуту за Младост.

ТАМИШ: Етвеш 7, Јешин 7, Јоксимовић 7, Бошковић 6 (Сувачарев 6), Михајлов 6 (Димитријевић 6), Костић 7, Сучевић 6, Матић 6, Лекичин 6 (Рашић 6), Туба 7, Стефанов 7.

МЛАДОСТ: Т. Марић 7, С. Марић 7, Мијатовић 7, С. Топаловић 8, Мрђа 7, М. Топаловић 7, Бакош 8, Габоров 7, Срдић 7 (Костин 7), Крстовић 7, Каурин 7.

У занимљивој игри гости су се боље снашли и на крају првог дела досуђен је пенал, а  Милош Габоров је донео предност гостима. У наставку утакмице и домаћи су дошли до пенала.  Стефан Стефанов је  сигурним шутем изједначио резултат.

У 55. минуту Мрђа је одлично прошао и још боље центрирао, а Роберт Бакош је натрчао на лопту и и ефектно погодио мрежу. До краја устакмице резултат се није мењао.

М. Н. П.

Радничики - Русанда 4:1 (2:0)

ЈАША ТОМИЋ: Стадион „Бошко Петров”, судија: Стојановић (Златица), стрелци: Пејин у 32. Пругинић у 44. Треунов у 55. Михајловић у 68. за Радники, а Стеванов у 58. минуту за Русанду.

РАДНИЧКИ: Савков 7 (Хорват), Пругинић 8, Треунов 8, Михајловић 8, Ференци 7 (Стојков), Славковић 7 (Васић 7), Савић 7, Пејин 8, Радивој 7, Орсић 7, Рајић 7.

РУСАНДА: Ми. Куручев 7, Надлачки 7, Давидов 6 (Кемера), Грабунџија 7, Шаргин 6, (Шкундрић), Цветић 6, Стеванов 7, Ракић 6, Радишић 6, Олђин 6, Ма. Куручев 6 (Мршановић ).

Веома добра игра Јашинаца. Домаћи су имали иницијативу, више прилика и заслужено тријумфовали против слабашњих гостију.   М. Н. П.

МСК - Војводина (НМ) 0:1 (0:0)

МИХАЈЛОВО: Игралиште МСК-а, судија: Мијатовић (Житиште), стрелац: Дакић у 73. минуту.

МСК: Секошан 8, Личина 7, Гуљаш 7 (Ђуровић 6), Ружа 7, Рама 6 (Д. Исак 6), Тот 7, Николић 7, Попић 7, Јаковљев 7, Арслани 7, Г. Исак 6.

ВОЈВОДИНА: Весков 7, Шкеро 8 (Николић 7), Б. Терзин 7, Арсенов 7, С. Терзин 8, Б. Стојков 7, Д. Стојков 7, Малешев 7, Јосимовић 7, Матић 7, Дакић 8.

Имали су домаћи прилика, али искусни и сналажљиви гости су издржали све притиске. Утакмица је решена у 73. минуту када је с леве стране убачена, а на другој стативи се нашао усамљени Илија Дакић и погодио мрежу за победу Новомилошевчана.

М. Н. П.

Потисје - Младост (Л) 2:0 (0:0)

КНИЋАНИН: Игралиште „Код Бикаре”, судија: Димитријевски (Зрењанин), стрелац: Кодић у 75. (из пенала) и 86. минуту. Црвени картони: Субу, Стефанов, Прошић (Младост).

ПОТИСЈЕ: Де. Стојковић 7, Новковић 6, Штетин 6, Н. Антић 6, Анђелковић 6 (Амиџић 6), Балаћ 7, Станковић 7, Павловић 6 (Максимовић), Маринковић 6 (Да. Стојкиовић 6), М. Антић 7, Кодић 8.

МЛАДОСТ: Мишић 6, Субу 6, Бојић 6, Арсић 6 (Павловић), Галић 6, Перовић 6, Секулић 6, Мил. Лаловић 6 (Сављевић), Мит. Лаловић 6, Ђукановић 6 (Стефанов 6), Кулић, Прошић 6.

Дуго су се домаћи мучили да би стигли до предности, јер су жилави гости се добро бранили. У 75. минуту досуђен је једанаестерац а искусни Жељко Кодић погодиоје мрежу. Потом је Станковић лепо повратном лоптом упослио Жељка Кодића који је удвостручио предност.

М. Н. П.

АСК - Лехел 7:0 (5:0)

АРАДАЦ: Игралиште „Копово”, судија: Ђурин (Зрењанин), Стрелци: Зоретић 14. Мијић у 18. 25. и 60. Ћуровић у 41. Закић у 43. К. Гал у 76. минуту.

АСК: Стојков, Јевремов 7, Јанковић 7 (Кораћ 7), Матејин 7, Ћуровић 8, Зоретић 8 (Кујунџић 7), Адамов 7 (В. Гал 7), Закић 8, Мијић 9, Весин 7, Самоловац 7 (К. Гал 7).

ЛЕХЕЛ: Курунци 6, Њергеш 6, Ђолаји 6, Бербаков 6, Михајлов 6, Чикош 6, Ђуран 5 (Милибашић), Михајловић 6, Лакетић 6, Ракић 6 (Раић), Такач 6 (Фекете).

Арађана стигли су до рекордне победе над веома слабим гостима из Мужље. Нарочито се истакао Милош Мијић троструки стрелац,  а у томе су му помогли и остали играчи.

М. Н. П.

Резултати:

МСК - Војводина (НМ) 0:1, Борац - 2. октобар 1:2, Тамиш - Младост (БД) 1:2, Полет - Делија 6:0, Јединство - Клек 6:0, Раднички - Русанда 4:1, АСК - Лехел 7:0, Војводина (Б) - Црвена звезда 0:1, Потисје - Младост (Л) 2:0.