ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Први пораз лидера

МСК - Напредак 1:0 (0:0)
а

МИХАЈЛОВО: Игралиште „ Лигет „, гледалаца: 400. Судија: Н. Бикић (Зрењанин). Стрелац: Замбо у 54. минуту. Жути картони: Говедар, Перовић (МСК), а Бичанин, Тасић (Напредак). Црвени картон: Иван Тањга (МСК).

МСК: Секошан 8, Говедар 8, Тањга 7, Гуљаш 7, Ступар 7, Перовић 7, Рама 7, Замбо 9 (Бука 7), Тот 7 (Такач 7), Радованац 7, Грубор 7.

НАПРЕДАК: Магда 8, Рашета 7 (Пењин 7), Тадић 7 (Тасић 7), Станић 7, Богић 8, Војиновић 7 (Мартиновић 6), Татић 7, Микић 7, Јевремов 7 (Матић 7), Чокулов 7, Бичанин 7 (Маљукан 7).

Сјајан дерби, гости су могли повести у 40. минуту, Никола Богић је био у прилици, али је тукао поред гола. У наставку Данијел Замбо је ударцем у ближи угао изненадио голмана Мартина Магду.

Десет минута касније, други жути добио је играч МСК -а Иван Тањга. Бројчано јачи гости су у финишу имали неколико прилика, али је голман Адриан Секошан сјајно бранио.

Младост - Банат (Ч) 1:2 (0:1)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца: 100. Судија: Н. Радаковић (Банатско Карађорђево). Стрелци: Каурин у 52. за Младост, а Добрић у 41. (из пенала) и Живковић у 78. минуту за Банат.  Жути картони: Мијатовић, Б. Топаловић (Младост), а Живковић, Цветковић (Банат).

МЛАДОСТ: Т. Марић 7, С. Марић 7, П. Мијатовић 7, С. Топаловић 7, Стефанов 7, Ј. Мијатовић 7 (Н. Топаловић 7), Б. Топаловић 7, Каурин 8, Гавранић 7, Крстовић 7 (Самоловац 7).

БАНАТ: Сладовић 8, Живковић 9, Ракетић 7, Сувачарев 7, Цветковић 7, Грачанин 7 (Лековић 7), Крстић 8, Мартиновић 7, Тројановић 7, Добрић 8, Ђорђевић 7 (Илић 6).

Фудбалери Баната  били су бољи у првом делу, међутим у наставку врло добри Лазар Каурин је успео да изједначи резултат.  Голо одлуке постигао је млади и полетни  Урош Живковић.

ЖФК Банат - Полет 3:2 (1:1)

ЗРЕЊАНИН: Игралиште ЖФК Баната, гледалаца: 200. Судија: С. Пјевач (Зрењанин). Стрелци: Медић у 31. и  90. и Ђорић у 53. (из пенала) за ЖФК Банат, а Драганов у 13. и Кочиш у 73. минуту за Полет. Жути картони: Билбија, Јањанин, Ђорић и представник клуба Бранко Зорановић (ЖФК Банат), а Гајинов, Зорић, Радловић, Кочиш (Полет).

ЖФК БАНАТ: Баћан 8, Путић 7, Билбија 7, Јањанин 7, Цветићанин 7, Ђукић 7, Медић 9, Рацков 7 (Пјевчевић 7), Мајкић 7 (Шабани 7), Буратовић 7 (Божовић 6), Ђорић 8 ( Срданов 6).

ПОЛЕТ: Гајинов 7, Фејеш 7, Зорић 7, Симин 7 (Вукобрат 7), Радловић 7, Драганов 8 (Фучак 7), Кочиш 8, Бабић 7, Симић 7 (Цвијан 7), Кењало 7, Нешић 7.

Узбудљива утакмица одиграна је у Зрењанину.  а домаћи су славили поготком Милована Медића у последњем минуту утакмице.

Делија - ОФК Стајићево 2:0 (1:0)

МОКРИН: Игралиште Делије, гледалаца: 150. Судија: З. Лазар (Бока). Стрелци: Н. Врачев у 37. и Перишић у 76. минуту. Жути картони: Д. Срданов, Вукајловић (ОФК Стајићево).

ДЕЛИЈА: Л. Врачев 8, Арађанин 8, Миладинов 7, Ћорић 7, Шћепановић 7, Перишић 8, Србљин 7, Јолић 7, Попов 7, Н. Врачев 9, Живко 8.

ОФК СТАЈИЋЕВО: Н. Влачић 6, Оташевић 6, Јанковић 6, Јоксимовић 6, Б. Срданов 6, Костадиновић 6, Д. Срданов 6, Д. Влачић 6, Вукајловић 6, Манојлов 6, Паланачки 6.

Фудбалери Делије из Мокрина сасвим заслужено су победили, а највише заслуга имају пожртвовани играчи Делије, Немања Врачев и Душан Перишић.

2. октобар - Напредак  2: 1 (1:1)

КУМАНЕ: Игралиште 2. октобра, гледалаца: 150. Судија: Нађа Јовић (Зрењанин). Стрелци: Лазић у 34. и Носоњин у 58. минуту за 2. октобар, а Кебић у 5. минуту за Напредак (БТ). Жути картон: Носоњин (2. октобар).

2. ОКТОБАР: Г. Лазић 8, Б. Радосављев 7, Закић 7, Д. Лазић 9, Симоновић 8, Радојковић 7, Срдић 7, Прапорски 7, Носоњин 8, Тешић 7, Г. Радосављев 7.

НАПРЕДАК (БТ): Видицки 8 ( Весков 6), Кавали 6, Веселић 7, Ханђа 7, Еремић 7, Кебић 8, Радојчин 7, Барта 7, Станковић 7, Дрљача 6, Селаковић 7.

Гости из Банатске Тополе су дошли у вођство већ у 5. минуту, а  изједначење је уследило  у 34. минуту.  У наставку меча Куманчани су били бољи и успели  преко Милана Носоњина да постигну и други погодак.

Билећанин -Јединство 3:0 (1:0)

СЕЧАЊ: Игралиште Билећанина, гледалаца: 150. Судија: М. Печек ( Кикинда). Стрелци: Тришић у 16. и Милошевић у 78. и  87. минуту. Жути картони: Милошевић, Алексић (Билећанин), а Вијатов (Јединство).

БИЛЕЋАНИН: Хорват 8, Мирковић 7, Тришић 8 (Вујадиновић 7), Н. Маговчевић 7, Унгур 7 (Алексић 7), Грубачић 7, Милошевић 9, М. Маговчевић 7, Скоко 7, Вучковић 7 (Самарџић 6).

ЈЕДИНСТВО: Левенте 5, Станковић 6, Вијатов 6, Кеврешанов 6 (Лукић 5), Стојанов 6 (Михајловић 6), Веселиновић 6 (Перић 5), Салиховић 6 (Месарошки 6), Фаркаш 6, Вребалов 5 (Илић 5), Коледин 6, Ковачев 6.,

Милош Милошевић је два пута затресао мрежу голмана Јединства Пинтера Левентеа.

Војводина - Раднички 6:1 (4:1)

БОЧАР: Игралиште Јединства, гледалаца: 100. Судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелци: Чубрило у 4. 10.  и 47. Николић у 18,  И. Арсенов у 36. и Тамаш у 72. за Војводину, а Ковачевић у 38. минуту за Раднички. Жути картони: Исаков, Бакић, И. Арсенов, Атанасковић (Војводина), а Савић, Грабић (Раднички).

ВОЈВОДИНА (НМ): Глишин 8, Исаков 7 (Ракић 7), Кормањош 7, Бакић 7, В. Арсенов 7, И. Арсенов 7, Атанасковић 7, Костић 7, Николић 8, Чубрило 9, Баштованов 7 (Тамаш 8).

РАДНИЧКИ: Живанов 5, Варга 5, Ференци 5, Пека 5, Шпачек 5, Савић 5, Ференчак 5, Грабић 5 (А. Ољача 5), Мартиновић 5, Пенов 5, Ковачевић 7.

Због реновирања игралишта фудбалери Војводине из Новога Милошева принуђени су да своје утакмице играју у Боћару, а изгледа се  добро сналазе јер су до врха напунили мрежу екипи Радничког.

Припремио: П. Станић

Војводина - Раднички (ЈТ) 6:1, 2. октобар - Напредак (БТ) 2:1, Младост - Банат (Ч) 1:2, МСК - Напредак (Ч) 1:0, Делија - ОФК Стајићево 2:0, ЖФК Банат - Полет 3:2, Билећанин - Јединство 3:0. Слободна је била Црвена звезда.

1. Напред. (Ч)   21     17     3      1      66:11        54

2. МСК      22     16     1      5      63:23        49

3. Полет    21     14     3      4      62:31        45

4. Билећанин     21     12     3      6      38:24        39

5. Младост        22     12     1      9      32:26        37

6. ЖФК Банат    21     11     1      9      34:35        34

7. Банат (Ч) (-1) 22     10     3      9      55:38        32

8. 2. октобар     22     10     2      10     37:42        32