Звезда на крилима Иванића до победе

Из трећег покушаја ове сезоне фудбалери Црвене звезде успели су да савладају Партизану и повећају своје шансе да одбране титулу.
Zvezda Partizan/Fonet/A. Barda

Црвено-бели су били много бољи у другом полувремену, и иако је Риакрдо у смирај дуела поготком унео драматику, ипак заслужено остварили тријумф.

Домаћин је почео жестоко, већ у 1. минуту имао је шансу, али је шут Филипа Стојковића  зауставио његов презимењак Владимир. Али, ни црно-бели нису били инфериорни, добро су се кретали и имали често лопту у свом поседу. Високи пресинг онемогућавао је црвено-беле у грађењу акција, али ни изабраници Сава Милошевића нису били опасни јер је добро чуван био Рикардо, који је био потпуно одсечен од остатка тима.  Али, шанса Црвене звезде је била у добром отварању Бена, који је повремено  бежао одбрани Партизана и отварао простор својим саиграчима.

Прву прилику ,,парни ваљак“ имао је у 13. минуту када је Пантић побегао чуварима, шутирао, али само поред гола. Али, то је био само изузетак према ономе што се одвијало на терену, превише тактичких задатака било је на леђима обе екипе, у таквој ситуацији нису могли да прикажу добар фудбал. Нико није био спреман на ризик, што је убило чар наше највеће утакмице. Црвена звезда је била нешто активнија, градила акције преко десне стране, где су добро функционисали Стојковић и Марин, али оно што је био куриозитет овог дербија је огроман број фаулова који је направљен, што довољно говори каква је била утакмица на стадиону ,,Рајко Митић“. Затишје је трајало све до 36. минута када је Павков некако у паду успео да захвати лопту, али је шутирао преко гола. Било је то последње занимљиво виђено у првом полувремену.

У наставку је кренуло много офанзивније, али је било много грешака у пасовима и много фаулова који су прекидали акције. Заиста је било и превише чврсте игре, али је Партизан у 53. минуту успео да створи какву такву прилику. Након комбинације Шћекића и Рикарда лопта је дошла до Николића који је из солидне позиције шутирао високо преко гола. Покушали су и једни и други да се наметну, али жеља да се пре свега не прими гол била је превелика, самим тим су и ноге биле везане. У 59. минуту муњевита акција црвено-белих. Иванић је са леве стране одиграо на петерац према Бену којег је фаулирао Урошевић и то је био једанаестерац. Сигуран са беле тачке био је Бен. Иако су губили црно-бели нису успели да се наметну па је све на терену контролисао ,,вечити ривал“. Као да је примљени гол деморалисао изабранике Сава Милошевића који нису успевали да размене неколико успешних пасова. На другој страни, звзеда је знала шта хоће и у 80. минуту повела са 2:0. Поново је по левој страни побегао Иванић, на другој стативи пронашао Вукановића којем није било тешко да смести лопту у мрежу. Своју сјајну партију бивши капитен Војводине могао је да крунише и голом, али је шутирао преко пречке. Мислило се да ће домаћи лагано привести меч крају, али је Марин несмотрено направио једанаестерац над Здјеларом. Са беле тачке шутирао је Рикардо и то је било 2:1.

И. Лазаревић

Црвена звезда – Партизан 2:1 (0:0)

БЕОГРАД: Стадион ,,Рајко Митић“, гледалаца: 20.000. Судија: Симовић (Ловћенац). Стрелци: Бен (из пенала) у 61. и Вукановић у 80. за Црвену звезду, а Рикардо (из пенала) у 90. минуту за Партизан. Жути картони: Бабић, Јовичић (Црвена звезда), а Павловић, Шћекић, Урошевић, Н. Р. Милетић (Партизан). Црвени картон: Павловић (Партизан).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Стојковић 6,5, Бабић 6, Милуновић 6, Родић 6, Јованчић 6,5, Јовичић 6 (Чаушић), Бен 7 (Вукановић 7), Марин 6,5, Иванић 7,5, Павков 6,5.

ПАРТИЗАН: Стојковић 6, Н.Р. Милетић 6, Остојић 6, Павловић 6, Урошевић 6, Здјелар 6, Шћекић 6,5, Пантић 6,5 (Илић 6), Николић 6 (Муса), Тошић 6,5 (Ивановић 6), Рикардо 6,5.