Најбољи пласман српског клуба у историји

Куглаши српског шампиона Београда освојили су друго место у Светском купу (Купу шампиона). Они су у финалу, на стазама куглане Функ арена у Бачкој Тополи,

изгубили од  браниоца титуле немачког Рот вајса са 3.668:3.614 у чуњевима и 6:2 у играчким поенима. Београдово друго место је најбољи пласман неког српског клуба у овом такмичењу у историји. Били су трећи 2009. и 2014. и четврти 2013, а ово им је било треће учешће за редом међу четири  екипе које су одлучивале о медаљама.

Јован Ћалић је водио велику борбу са Словенцем са македонским пасошем у редовима Рот вајса Борисом Бенедиком. Пошто су Влајков и Остоји после три сета освојили играчке поене, у последњем, пошто је Бенедик водио са 2:1 Ћалић је био пред (не)могућом мисијом да освојио сет са 25 чуњева разлике. Освојио га је, али са само седам чуњева више.

Словеначко Цеље је у женском финалу Светског купа победило  мађарски Ракосег са 3.528:3.420 у чуњевима и 6:2 у играчким поенима.  Словачки Спорт, кога тренира селектор српске сениорске репрезентација шампиона света Милош Поњавић, освојио је бронзу пошто је  савладао хрватски Запрешић са 3.714:3.591 у чуњевима и 6:2 у играчким поенима. Словаке су  до бронзе довела двојица српских репрезентативаца, најбољи игач света Вилмош Заварко који је са 688 чуњева био и најбољи играч Светског купа и Даниел Тепша који је оборио 654 чуња.

Куглашице ријечке Млаке у трилер завршници, уз доста среће, савладале су Викторију из Бамберга (Немачка) са 3.417:3.414 у чуњевима и 5:3 у играчким поенима и освојиле треће место у Светском купу Бачкој Тополи.

Коначан пласман Светског купа у Бачкој Тополи – куглашице: 1. Цеље (Словенија), 2. Ракосег (Мађарска), 3. Млака (Хрватска). Куглаши: 1. Рот вајс (Немачка), 2. Београд (Србија),  3. Спорт Подбрезова (Словачка).